הר הביטוח – עושים סדר בביטוחים

אתר "הר הביטוח" הממשלתי בחסות משרד האוצר הופך את המשימה של איתור ביטוחים וזיהוי ביטוחים כפולים ומיותרים לפשוטה ומהירה, ומקל על מציאת הביטוחים שאפשר לבטל ולחסוך את התשלום עליהם. הכניסו מספר פרטים מזהים והר הביטוח יתן לכם רשימה מסודרת של פוליסות הביטוח הפעילות הרשומות על שמכם, כמה אתם משלמים עליהן ואם זה לא מידע מספיק עבורכם, תוכלו לקבל גם דוח העדר תביעות רכב, עם מידע מכל חברות הביטוח בהן הרכב בוטח, תוך שניות.

הר הביטוח - עושים סדר בביטוחים

מעודכן ל- 03/2024

הר הביטוח – הדרך הקלה לעשות סדר בביטוחים שלכם

הר הביטוח הוא פרוייקט ממשלתי נוסף בשרשרת הפסגות שמשרד האוצר ורשות שוק ההון ביטוח וחיסכון הכינו לשירות הציבור. באתר "הר הביטוח" תוכלו למצוא את כל פוליסות הביטוח שרכשתם בתחומי ביטוח מסויימים וכן פוליסות ביטוח על שם אדם שנפטר. מטרת משרד האוצר היא להקל על הציבור הרחב, כך שכל אחד ידע בצורה מדוייקת כמה כסף הוא מוציא על ביטוחים מידי חודש והאם יש חשש שרכש ביטוחים כפולים או מיותרים. בכך הוא דומה להר הכסף בו תוכלו לאתר חשבונות בנק, חסכונות פנסיוניים ופוליסות ביטוח חיים הרשומים על שמכם, שמזמן שכחתם את קיומם והפכו לבלתי פעילים ולהר הכסף 2 בו תוכלו לאתר את אותם הנתונים עבור אדם שנפטר. על הר הכסף תוכלו לקרוא במאמר "הטיפוס על הר הכסף 2- איתור כספים אבודים".

אתר האינטרנט של משרד האוצר - "הר הביטוח" - הוא כלי איתור ביטוחים, הניתן בחינם, לפי מספר תעודת זהות.

אתם תזינו פרטים מזהים, והר הביטוח יתן לכם רשימה של כל הפוליסות הרשומות על שמכם, כולל כאלה שנשכחו מזמן מליבכם, אך לא מהוראות הקבע שלכם.

תוכלו לבדוק בקלות האם אתם סובלים מהמחלה הנפוצה הקרויה "כפל ביטוח" ותסמיניה הם תשלום כפול ומשולש עבור אותו הכיסוי בדיוק בכמה פוליסות וחברות ביטוח שונות.

הר הביטוח הוא אתר אינטרנט ממשלתי

משרד האוצר הודיע על השקת הר הביטוח כמה חודשים לפני ההשקה בפועל, ובכך נתן לכמה יזמים זריזים רעיון טוב – להשתמש בשם "הר הביטוח" כדי לקדם את עצמם. התוצאה היא ש"הר הביטוח" אינו לבד - יש אתרים מתחרים הנושאים את אותו השם. רובם ינסו למכור לכם שירותים שונים או ביטוחים. לעומתם, אתר "הר הביטוח" של משרד האוצר מציע שירות חינמי לחלוטין וזמין לכל אחד.

איך תדעו שנכנסתם להר הביטוח האמיתי, שהוא אתר מטעם משרד האוצר, ולא לאתר של אחת מסוכנויות הביטוח הרבות המנסות ללקט לקוחות על ידי שימוש בשם "הר הביטוח"?

שימו לב לכתובת המדוייקת של האתר אליו אתם נכנסים (חלק מהמתחרים בחרו בשמות כמעט זהים): https://harb.cma.gov.il/.
וודאו כי כותרתו מציינת שהוא אתר של "רשות שוק ההון ביטוח וחיסכון".

כך נראה דף הבית של הר הביטוח במשרד האוצר:

הר הביטוח

איך לזהות הצעה שאינה קשורה ל"הר הביטוח"

הר הביטוח הוא שירות חינמי חשוב שהמדינה נותנת לתושביה, אך כמו כל דבר טוב, יש מי שמנסים לנצל אותו לרעה, ולהשתמש בשם "הר הביטוח" כדי למכור ביטוחים נוספים במקרה הטוב ולקבל פרטי אשראי במקרה הרע. פניה מגורם לא מוכר בנושא הוזלת ביטוחים, תוך שימוש בביטוי "הר הביטוח" נועדה להשפיע על אנשים לקבל את ההצעה בלי לבדוק אותה לעומק.

דרך פעולה טובה להוזיל ביטוחים תהיה לפנות ביוזמתכם לסוכן ביטוח מומלץ או מוכר לכם ולהתחיל תהליך מסודר של סדר ביטוחי.

איתור ביטוחים – סוגי ביטוח המוצגים בהר הביטוח

"הר הביטוח" מציג את רוב סוגי הביטוח, אך יש כמה שאינם כלולים בו. "הר הביטוח" מציג ביטוחים הנמכרים על ידי חברות ביטוח בלבד, מחולקים לפי: ביטוח כללי, ביטוח בריאות וביטוח חיים.

1. מוצרי ביטוח כללי:

 • ביטוח רכב: ביטוח חובה (מחברות הביטוח וגם מ"הפול"), ביטוח צד ג' וביטוח מקיף לרכב.
 • ביטוח מבנה: ביטוח מבנה, ביטוח תכולה, ביטוח מבנה ותכולה, ביטוח דירה או ביטוח לעסק.

2. מוצרי ביטוח בריאות:

 • ביטוח בריאות – כולל ביטוח בריאות פרטי וביטוח בריאות קבוצתי.
  סוגי ביטוח בריאות שיוצגו: ניתוחים בארץ, ניתוחים משלימי שב"ן, ניתוחים בחו"ל, השתלות, תרופות, מחלות קשות, תאונות אישיות, ייעוץ ובדיקות, שיניים, עובדים זרים ושוהים בחו"ל
  לא מוצגים ביטוחי תאונות אישיות שאורכם שנה או פחות.
 • ביטוח סיעודי – כולל ביטוח סיעודי קבוצתי דרך קופת חולים (שמופעל ומנוהל על ידי אחת מחברות הביטוח ולכן הוא מוצג בהר הביטוח) וביטוח סיעודי פרטי. לעתים ביטוח סיעודי קבוצתי יוצג בצורה חלקית.
 • ביטוח אבדן כושר עבודה.

3. מוצרי ביטוח חיים:

פוליסות ביטוח חיים ללא חיסכון, ביטוח חיים למשכנתא ופוליסות חיסכון.


האתר יציג בפניכם דף המראה את תחומי הביטוח הקיימים בו וכמה פוליסות יש לכם בכל תחום.

בדוגמא למטה אפשר לראות אדם עם מעט מאד ביטוחים – אך עדיין אפשר לראות באופן ברור את החלוקה ביניהם.

אינדקס הר הביטוח

איזה ביטוחים לא אוכל לאתר בהר הביטוח?

 • כיום ביטוחים משלימים של קופות החולים אינם מוצגים בהר הביטוח.
 • אין איתור ביטוח חיים הכולל רכיב חיסכון לזמן פרישה לגמלאות בהר הביטוח. כלומר, לא תמצאו שם ביטוחי מנהלים, הכוללים גם רכיב של ביטוח חיים וגם של ביטוח אבדן כושר עבודה.
 • לא יוצגו קרנות פנסיה, שגם להן יש רכיב ביטוחי של אבדן כושר עבודה וביטוח חיים.

דרך המסלקה הפנסיונית ניתן לקבל מידע על ביטוחי מנהלים, קופות גמל, קרנות השתלמות, פוליסות חיסכון, וקרנות פנסיה המנוהלים בכל אחת מחברות הביטוח בארץ ובכל אחד מבתי ההשקעות המנהלים קופות גמל, וקרנות פנסיה, בעלות של כ- 20 ש"ח.

למידע מלא על המסלקה הפנסיונית, איך ניתן להוציא את הדו"ח, מה המידע שמקבלים בו ואיזה שימושים נעשה באמצעותו תוכלו לקרוא במאמר איפה הכסף שלי - הכל על מסלקה פנסיונית

איך הר הביטוח עוזר לכם?

 • תוכלו לבדוק כמה אתם משלמים עבור כל ביטוח, איזה פוליסות יש לכם במסגרת קבוצתית או מקום עבודה והאם הן חופפות לפוליסות שרכשתם באופן פרטי, מצב הנקרא כפל ביטוח.
 • האם לכם ולבני זוגכם יש פוליסות חופפות, ואולי ניתן לבטל חלק מהן ולעדכן את האחרות על שם כל בני המשפחה.
 • האם המידע בכל הפוליסות נכון ומעודכן, והאם תרצו לצרף לביטוח את ילדיכם שנולדו במהלך השנים. אם נפרדתם מבני זוג או התחתנתם בשנית חשוב לעדכן את רשימת המוטבים בביטוח חיים.
 • מתי מסתיים התוקף של כל פוליסת ביטוח. תוכלו להערך מראש ולערוך סקר שוק מקיף לפני חידוש או הארכת פוליסת ביטוח שהסתיימה.
 • אם יש ברשותכם ביטוח חיים בתוקף, אתם זכאים לקבל עליו הטבת מס לפי סע' 45א לפקודת מס הכנסה. תוכלו לקבל זיכוי מס בהיקף של 25% מהתשלום לביטוח חיים או ביטוח מנהלים, עד לתקרה הקבועה בחוק. תוכלו להעביר את פרטי פוליסות ביטוחי החיים שלכם לרואה החשבון שלכם לקבלת הטבת המס.

כדי להבין את הכיסויים בפוליסות הביטוח השונות, מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע כמו סוכן ביטוח אמין שאתם סומכים עליו.

מה השימוש במידע ביטוחי של נפטר?

 • חשוב לדעת האם קיימות פוליסות ביטוח שצריך לבטל, או להעביר על שם מישהו אחר, כאשר הדבר אפשרי.
 • אם היה לנפטר ביטוח חיים, בדקו מי המוטבים שלו והאם ניתן לפדות אותו.

איך נכנסים להר הביטוח?

הכניסה להר הביטוח עברה שינוי לצורך הגברת אבטחת המידע וכחלק מהמדיניות של הממשלה ליצור שם משתמש אחד לכל אזרח, שבעזרתו הוא יכול לקבל שירותים ומידע ממשרדי הממשלה השונים ומאתרי האינטרנט שלהם, כולל הר הביטוח. אם עוד לא יצרתם שם משתמש במערכת ההזדהות הלאומית, הפעם הראשונה בה תיכנסו להר הביטוח תהיה מסורבלת ותיקח כמה דקות. אך ברגע שיש לכם שם משתמש, כל הפעמים הבאות בהן תכנסו יהיו קלות ומהירות. כדאי להתאמץ כמה דקות, ליצור משתמש שישמש אתכם בכל אחד מאתרי האינטרנט של הממשלה, למשל כאשר תרצו להאריך דרכון, רשיון נהיגה או תעודת זהות או כשתרצו לקבל מידע מהמדינה לפני קניית דירה.

בעמוד הראשי אתם בוחרים "כניסה למבוטחים". לאחר שבחרתם יוצג מסך כניסה ואתם צריכים לבחור בו את אפשרות הזיהוי שהכי קלה ונוחה לכם מבין הדרכים שהאתר מציע:

 • הדרך הראשונה היא כניסה באמצעות "מערכת הזדהות לאומית" בה אתם מזינים את שם המשתמש והססמא שלכם. המערכת דרכה נכנסים לכל אתרי הממשלה: אין לה שום עלויות, ואם כבר ברשותכם יוזר וססמא - צריך רק לרשום את מספר ת.ז ואת הססמא שבחרתם בעת ההרשמה. המערכת שולחת לכם SMS עם קוד זיהוי שאתם רושמים בדף הבא - וזהו אתם בפנים.
  אם טרם נרשמתם, לחצו על כפתור "להרשמה" או על הקישור "הרשם עכשיו" שיובילו אתכם לדף הרשמה של "מערכת הזדהות לאומית". יש בראשו אפשרות לצפות בסרטון הדרכה, שאפשר להסתדר בלעדיו כי התהליך פשוט - צריך למלא שם פרטי, משפחה, מספר טלפון ומייל. בוחרים האם רוצים לקבל קוד הזדהות ב- SMS או באימייל (אם אתם כמו רובנו, תבחרו ב- SMS). עכשיו השלב הכי מורכב בכל התהליך - בחירת שני אמצעי זיהוי: אם לא בא לכם לקום מהכסא, תוכלו לבחור בשאלות זיהוי ומספר טלפון הרשום בקופת החולים שלכם (כן, המדינה כבר יודעת הכל, למעשה בשלב השאלות האישיות אתם עשויים להרגיש שהמדינה זוכרת עליכם יותר ממה שאתם זוכרים ותאלצו בכל זאת לקום ולמצוא את התשובה לשאלות), אם אתם קצת יותר נמרצים ומוכנים ללכת ולהביא דרכון, כרטיס אשראי או תעודת עולה, תוכלו להשתמש בפרטים מתוכם. גוללים את הדף עוד קצת למטה ובוחרים ססמא שתענה על כל דרישות האבטחה, וזהו החלק הקשה מאחורינו. נשאר רק לסמן איך תעדיפו לקבל מידע- באימייל או דואר רגיל ולאשר תנאי שימוש. עכשיו תקבלו מייל לאימות כתובת המייל שמסרתם, ותזינו את הקוד מהמייל במסך, לאחר מכן ישלח קוד לאימות הטלפון אותו תזינו במסך הבא, וזהו. נכון, זה לוקח כמה דקות, אבל לא תצטרכו לחזור שוב על כל הסאגה, רק תזכרו לרשום את הססמא במקום בו תוכלו לשלוף אותה בכל פעם שתרצו מידע מהמדינה (למרות שתמיד אפשר להעזר ב"שכחתי ססמא") - מדוח העדר תביעות ועד מידע על מסים בקניית דירה.
 • הדרך השניה היא שימוש באפליקציה ממשלתית: גם הדרך הזו היא ללא תשלום, אבל היא מתבססת על הדרך הקודמת - לפני הורדת אפליקציית gov.id צריך ליצור משתמש במערכת ההזדהות הלאומית. היתרון באפליקציה הוא שאחרי שתקשרו אותה לשם המשתמש במערכת ההזדהות הלאומית תוכלו להזדהות בעזרת זיהוי פנים או טביעת אצבע. אם זה מה שתרצו - תורידו את האפליקציה וקשרו אותה בהליך חד פעמי לפרטים שלכם במערכת ההזדהות הלאומית. מכאן הדרך לכניסה להר הביטוח מהירה. אתם צריכים רק להזין מספר זהות וטלפון במסך הכניסה וללחוץ על כפתור "כניסה עם אפליקציית gov.id".
 • הדרך השלישית היא שימוש בתעודת זהות חכמה: תעודת הזהות שלכם היא בעצם כרטיס חכם שאפשר לקרוא בעזרת קורא כרטיסים המתחבר למחשב. אם תרצו להשקיע ולקנות קורא כרטיסים, אתם יכולים לבחור בדרך הזאת, אבל תצטרכו גם את קוד הזיהוי שקיבלתם עם תעודת הזהות. אם אתם לא זוכרים אותו - שתי אפשרויות הכניסה שהצגנו קודם פתוחות בפניכם.
 • הדרך הרביעית היא שימוש בכרטיס חכם: כרטיס חכם קונה או מקבל מי שעובד באופן קבוע מול מערכות המדינה - עורכי דין, עובדי מדינה בתחומים שונים, רואי חשבון ועוד. בקיצור, אם אין לכם כרטיס חכם, כנראה שלא אמור להיות לכם, ואתם יכולים להשתמש באחת הדרכים הקודמות. אם יש לכם כרטיס חכם, אתם כבר יודעים הכל על השימוש בו ובודאי תשתמשו בו גם לצורך כניסה ל"הר הביטוח". גם השימוש בכרטיס חכם מחייב קניית קורא כרטיסים שיחובר למחשב.

מה השיטה הכי טובה לכניסה להר הביטוח? מי שיש לו כרטיס חכם שישתמש בו. לכל האחרים שתי השיטות הראשונות יתאימו - כל אחד ומה שנוח לו. אתם מרגישים שאתם צריכים הסבר נוסף? המדינה דאגה לכמה סרטוני הדרכה שיכולים לעזור.

אם השלמתם את הכניסה למערכת, תקבלו מעין תוכן עניינים לפעולות שתוכלו לבצע: לצפות בביטוחים שלכם, להוציא דוח העדר תביעות, או להכנס לתיק נוסף. כניסה לתיק נוסף משמעותה להכנס לפרטי אדם אחר - קרוב שנפטר או הילדים שלכם.

איתור ביטוחי קרוב שנפטר

הכניסה לפרטי הקרוב שנפטר נעשית מתוך האיזור האישי שלכם בהר הביטוח ולאחר שסיימתם את תהליך הזיהוי שתארנו קודם. מתוך כל מקום בהר הביטוח תוכלו לבחור בכפתור "כניסה לתיק נוסף" ואז לבחור "קרוב שנפטר".
המערכת תציג לכם שאלות לזיהוי הקרוב:

 • ת.ז של הנפטר
 • תאריך פטירה לועזי של הנפטר כפי שרשום בתעודת הפטירה. חפשו את השדה "תאריך פטירה גרגוריאני".

איתור ביטוחי ילד

כאן המצב מסתבך. רשות שוק ההון מגינה על המידע של ילדים ולכן רק מבוגר הרשום בפוליסת הביטוח של הילד כ"מורשה צפיה" יוכל להכנס לביטוחים של הילד. ניתן לרשום בפוליסה יותר ממבוגר אחד כמורשה צפיה.

חברות הביטוח חייבות לרשום בכל פוליסה של קטין שם של מבוגר מורשה (המבוגר הוא מי שמשלם על הפוליסה או מי שצירף את הקטין לפוליסה) והן אחראיות גם להעביר את שם המבוגר להר הביטוח. ההוראה הזו חלה על כל חברות הביטוח ועל רוב הביטוחים. יש כמה ביטוחים, בעיקר קבוצתיים או קצרי מועד, הפטורים מהוראה זו. קרוב לודאי שכבר קיבלתם מחברות הביטוח השונות מכתבים המיידעים אתכם שאתם תהיו המבוגר הרשום אצל ילדיכם ושואלים האם תרצו להסיר מישהו מהמבוגרים המורשים או להוסיף עוד מבוגר (למשל בן או בת הזוג). אל תתעלמו מהם! וודאו כי המבוגרים הרשומים בפוליסה של הילד הם אכן המבוגרים הנכונים – אתם או מי שבחרתם.

כדי לצפות בתיק הביטוח של הילדים שלכם, אתם נכנסים לאיזור שלכם בהר הביטוח בתהליך הזיהוי הרגיל, בכל אחד מהמסכים תוכלו לבחור בכפתור "כניסה לתיק נוסף" ואז לבחור בתיק ביטוחי ילד. תתבקשו לתת את מספר הזהות של הילד ולענות על שאלות אבטחה. אם אתם מורשי צפיה יפתח לכם תיק הביטוח של הילד, אך אם זלזלתם בעדכון הנתונים ואחד מההורים לא עודכן, הוא יקבל הודעה המספרת לו שהוא אינו מורשה לצפות בתיק.

מה כולל איתור ביטוחים באתר "הר הביטוח"?

תקבלו רשימה מפורטת מהן פוליסות הביטוח הרשומות על תעודת הזהות שבדקתם ומחיריהן. כל שורה ברשימה כוללת:

 • באיזה ביטוח מדובר – בריאות, מבנה, רכב וכן הלאה.
 • האם מדובר בביטוח אישי או קבוצתי.
 • אם הביטוח כולל גם כתבי שירות והרחבות, אפשר לראות אותם, אבל צריך לדעת איך, ראו הסבר ותמונה בהמשך.
 • תקופת הביטוח: בעולם מושלם הייתם רואים תאריך התחלה ותאריך סיום לכל ביטוח, ואכן ברובם הוא קיים. במיעוט המקרים תראו מסר כמו "לא דווח", "מתחדש" (המעיד שמדובר בביטוח המתחדש אוטומטית עם סיומו, כמו ביטוח בריאות) או "לכל החיים".
 • פרמיה: כמה אתם משלמים. מוצג סכום ופירוט האם זה סכום חודשי, חד פעמי או אחר. לעתים יוצג הסכום 0 ש"ח, שאינו תמיד נכון. אם ראיתם 0 ש"ח – בדקו באתר חברת הביטוח כמה אתם באמת משלמים.
 • מספר פוליסה. כך תוכלו לאתר אותה בקלות בחברת הביטוח.
 • שם חברת הביטוח בה רכשתם את הפוליסה.
 • קישור לכניסה לאיזור האישי בחברת הביטוח שבה רכשתם כל פוליסת ביטוח.

הרשימה אינה כוללת את הפוליסות עצמן. את הפוליסות וכל התנאים והכיסויים תצטרכו להשיג בעצמכם מול חברת הביטוח, או דרך סוכן הביטוח.

תמצאו בדף קישורים נוספים: למדד השירות של חברות הביטוח, למחשבוני ביטוח של משרד האוצר, שאלות ותשובות וכן "צור קשר". בעתיד מתכננים הוספת איזור לניהול תביעות.

את הרשימה תוכלו לשמור או להדפיס, כדי לטפל בה אחר כך, ובזאת נגמר תפקידו של "הר הביטוח". כל פעולה שתרצו לבצע, כמו שינוי או ביטול פוליסת ביטוח, תבצעו מול סוכן הביטוח שלכם או חברות הביטוח, ולא מתוך "הר הביטוח".
חישבו על "הר הביטוח" כעל מישהו שאסף וסידר את כל הניירת עבורכם, ועכשיו תפקידכם הוא לעבור על הרשימה ולבדוק כל פוליסה מול חברת הביטוח שאצלה הונפקה, או דרך סוכן הביטוח שלכם.

בעזרת הרשימה תוכלו להחליט בקלות האם להוסיף ביטוח שאין לכם, לבטל ביטוח כפול, או לעדכן כיסויים בביטוח קיים, וכן לראות האם תוקף ביטוח קיים עומד להסתיים בקרוב.

הפקת טופס העדר תביעות מהר הביטוח

כל מי שרוצה הנחת העדר תביעות בביטוח רכב (ביטוח מקיף או צד ג') או ביטוח מוזל לנהג זהיר, צריך לעבור את מכשול קבלת "דוח העדר תביעות" מחברות הביטוח הקודמות שלו. החל מפברואר 2020 ניתן להדפיס מ"הר הביטוח" אישור העדר תביעות במהירות וללא מאמץ, בלי לנדוד בין המענים הקוליים של חברות הביטוח השונות בהן הייתם מבוטחים, חיפוש בפינות הנידחות של האיזור האישי או שליחת תזכורות אינסופיות לסוכן הביטוח.

איך מוציאים בדיקת עבר ביטוחי בהר הביטוח?

לאחר שהשלמתם את תהליך הזיהוי והכניסה לאתר הר הביטוח, יפתח המסך הראשי ובו רשימת האפשרויות הפתוחות בפניכם.

לחיצה על כפתור "עבר ביטוחי לרכב" תפנה אתכם לדף טופס העדר תביעות.

דרך אחרת להגיע לטופס העדר תביעות: אם נכנסתם לרשימת הביטוחים הכלליים שלכם, תראו מעל רשימת הביטוחים כפתור "עבר ביטוחי לרכב", שיוביל אתכם לדוח העדר תביעות. הכפתור לא מוצג בדפי הביטוחים האחרים.

בחלון שיפתח אתם מזינים את מספר הרכב שלכם (אפשר יותר מאחד) או מוחקים רכב ישן שכבר אינו ברשותכם ובוחרים בכפתור הפקת דוח.

נפתח מסך דוח עבר ביטוחי לרכב המציג את תעודת הזהות שלכם ומספר הרכב שבחרתם (בתמונה המצורפת הם מושחרים), עם רשימת ביטוחי רכב מקיף וצד שלישי שאותרו עבורם, עד 3 שנים אחורה.

אפשר לשמור את דוח העדר תביעות כמסמך pdf או לשלוח אותו במייל.

טופס העדר תביעות לרכב לפי תעודת זהות

מומלץ לשמור עותק של של טופס העדר התביעות המודפס לעצמכם, על ידי לחיצה על כפתור ההורדה שסימנו באדום. הדוח המודפס נראה כך:

טופס העדר תביעות מודפס

רגע, מה קורה אם אני לא בעל הפוליסה או שהרכב לא רשום על שמי?

את אישור העדר תביעות קל להפיק אם הפוליסה והרכב רשומים על שמכם. אבל אם אתם רשומים בפוליסת הביטוח כנהג נוסף או שהרכב אינו על שמכם, המידע לא יוצג ותצטרכו להשיגו דרך חברות הביטוח בהן הייתם מבוטחים.

פעולות ומידע בהר הביטוח

לאחר שהזנתם את כל הפרטים המזהים, הר הביטוח מוסיף ושואל האם תרצו לראות את כל הביטוחים שיש לכם או רק ביטוחים מתחום מסויים: כללי, בריאות או חיים. אם נכנסתם לאתר כדי לבדוק ביטוח מסויים, אתם יכולים לבחור להציג רק את תחום הביטוח הזה. אם רציתם מבט כולל, תוכלו להציג את כל הביטוחים.

בכל מקרה, תוכלו לעבור בין הדפים השונים, כדי להציג את כל הביטוחים. תוכלו גם לשמור וגם להדפיס את כל המידע, כדי לעיין בו שוב מתי שתרצו, בלי שתצטרכו לחזור ולהזין את כל הפרטים המזהים.

כדי לעבור בין דפי הביטוחים, פשוט לחצו על סוג הביטוח שמעניין אתכם או על כפתור "כל הביטוחים". כולם מופיעים בראש כל עמוד.

כשתכנסו לדף כל הביטוחים, הוא נראה כך:

דף רשימת ביטוחים - חלק עליון

בואו נסתכל על ראש הדף:

בדוגמא הזו אפשר לראות מבוטח שיש לו שלושה ביטוחי בריאות (המספר 3 ליד סמל ביטוחי הבריאות), ביטוח חיים אחד ואין לו ביטוחים כלליים. לחיצה על כל אחד מהם תעביר אתכם אל הדף המתאים.

בצד שמאל למעלה נמצאים כפתורי פעולה נוספים:

 • מעבר לדף כל הביטוחים
 • שליחת הרשימה במייל
 • שמירת הרשימה על המחשב שלכם
 • הדפסת הרשימה
 • כניסה לתיק נוסף - של הילדים או של קרוב שנפטר
 • יציאה מהשירות

איך רואים את כל המידע על פוליסת ביטוח המופיעה ברשימה?

1. כדי להציג תחום ביטוח מסויים, לחצו על סימן ה + שלידו והוא יפתח.

2. להצגת הרחבות ושירותים נלווים לפוליסה תוכלו ללחוץ על החץ הכתום המוצג מימין לסוג הביטוח, או ללחוץ על הקישור (הבלתי נראה כמעט) "פתח שירותים נלווים" שנמצא מתחת לכותרת "סוג הביטוח" (החץ השחור שהוספנו מכוון אליהם). אם חלק מההרחבות אינו מוצג, אל דאגה, יכול להיות שהמידע לא עבר במלואו, אך הוא שמור ונמצא בחברת הביטוח שלכם. תוכלו לעבור לאיזור האישי דרך הקישור המופיע בשורת הפוליסה.

דף רשימת ביטוחים - איזור הרשימה

3. סימני השאלה ליד כל מושג מאפשרים לכם לעמוד עליהם עם העכבר ולקבל הסבר על המושג.

4. קישור "למדד השירות" מעביר אתכם לדף האינטרנט של מדד השירות האחרון שפורסם על ידי אגף שוק ההון ביטוח וחיסכון.

5. קישור "לאיזור האישי" מעביר אתכם לדף הכניסה לאיזור האישי בחברת הביטוח לה שייכת הפוליסה. שם תצטרכו להזין פרטי זיהוי הנדרשים על ידי חברת הביטוח כדי שתוכלו לראות את הנתונים האישיים שלכם.

כפתור "להשוואת מחירים" מעביר אתכם למחשבון ביטוח שיצר משרד האוצר עבור תחום ביטוח זה.

ויש גם סרטון המדגים את כל התהליך:

התראה על אפשרות של כפל ביטוח

המשולש האדום, המוצג גם ברשימה הסגורה וגם ברשימה המפורטת, מסמן שיש סיכוי שרכשתם ביטוחים כפולים. לחיצה עליו תפתח את ההודעה:

התראה על חשש לאפשרות של כפל ביטוח

חשוב להבין, ההתראה אינה אומרת "יש לכם כפל ביטוח", היא רק מבקשת מכם לשים לב ולבדוק האם זה המצב. דוגמאות למקרים בהם תקבלו את ההתראה למרות שאין כפל ביטוח:

 • כאשר יש לכם ביטוח סיעודי של קופת חולים ורכשתם גם ביטוח סיעודי פרטי שירחיב או יאריך אותו. בעתיד, כאשר יוצגו פרטים נוספים על הביטוחים הסיעודיים, יהיה קל לראות במבט אחד האם הביטוחים זהים, או משלימים אחד את השני.
 • רכשתם כמה סוגים שונים של ביטוחי בריאות .

בהר הביטוח אין את הפרטים המלאים על הפוליסה ולכן הוא מתריע בכל מקרה בו שיש לכם יותר מביטוח אחד מאותו הסוג. כדי להבין מהו כפל ביטוח, קראו בסעיף "מה זה כפל ביטוח"?

מה זה כפל ביטוח?

כפל ביטוח הוא מצב בו רכשתם פוליסות ביטוח שונות המבטחות בדיוק את אותו המצב, אך אינכם יכולים להפעיל את שתיהן בו זמנית. הכוונה לפוליסות ביטוח שנותנות החזר הוצאות (שיפוי), כמו ביטוחי בריאות שונים שמכסים הוצאות של טיפולים רפואיים או תרופות. לא ניתן לקבל יותר מהעלות של הטיפול ולכן מפעילים רק ביטוח אחד (או, אם הפוליסה מאפשרת, כמה ביטוחים שכל אחד מחזיר חלק מהסכום עד לעלות הטיפול).

בפוליסות פיצוי, בהן מקבלים סכום קבוע מראש כאשר קורה אירוע מסויים, כפל הביטוח פחות בעייתי, ואפילו יש אנשים שרוכשים בכוונה מספר פוליסות חופפות. לדוגמא: ביטוח חיים או ביטוח תאונות אישיות. מי שיש לו יותר מפוליסה אחת יוכל לגבות כסף מכל הפוליסות הפעילות במקרה של תאונה, אך לפני שמתלהבים וקונים 3 ביטוחי חיים, צריך לחשב האם סכום הפיצוי משתלם יחסית לפרמיות ששולמו כל השנים.

כפל ביטוח קורה בעיקר בסוגי ביטוח הנמשכים לאורך שנים רבות, וקשה לזכור האם רכשתם כבר ביטוח מסוג זה, כמו ביטוחי בריאות וביטוחי חיים.

מצב נוסף של כפל ביטוח יכול לקרות כאשר רכשתם ביטוח משכנתא – ביטוח חיים למשכנתא או ביטוח דירה למשכנתא כאשר כבר יש לכם ביטוח מסוג זה. לא תמיד מדובר בכפילות, כיוון שהמוטב העיקרי בביטוח משכנתא הוא הבנק. אך אם הרחבתם את ביטוח המשכנתא מעבר לחובה כלפי הבנק, כאשר כבר יש לכם ביטוח פרטי באותו התחום בדיוק, בדקו האם אחד מהם אינו מיותר.

בביטוחים קצרי מועד כמו ביטוח רכב או ביטוח נסיעות, כפל ביטוח אינו נפוץ.

איך עורכים בדיקת כפל ביטוחים

 • הצעד הראשון בבדיקת כפל ביטוחים הוא איסוף ומחקר: עברו על כל הפוליסות וחלקו אותן לפי תחומי ביטוח. אם אתם נשואים, אל תשכחו גם פוליסות של שני בני הזוג, ואולי גם הילדים.
  אם בתחום מסויים יש יותר מפוליסה אחת, חשוב לקרוא לעומק את כל הפוליסות ולראות מה הכיסויים שלהן. אפשר גם להתייעץ עם מומחה – סוכן ביטוח או יועץ פנסיוני.
  בדקו את הכיסוי שכל פוליסה מציעה, והתנאים לקבלת כל כיסוי, תקופת הביטוח ותנאי חידוש הביטוח (לעיתים מצבכם הבריאותי לא יאפשר קבלת תנאים טובים יותר מהקיימים), מה סכום הפרמיות בכל ביטוח, וקחו בחשבון גם את רמת השירות. את מדד השירות של חברות הביטוח ניתן למצוא באתר משרד האוצר. תוכלו לקרוא עליו גם במאמרים "מי מובילות את מדד השירות בביטוח בריאות?", " מדד השירות בביטוח רכב ", "נקודות חשובות במדד השירות עבור ביטוח חיים וביטוח משכנתא".
 • אם תגיעו למסקנה שאכן יש כפל ביטוח ואינכם זקוקים לכל הביטוחים, בטלו את הביטוח שהכי פחות משתלם בחישוב של עלות מול תועלת. כאמור, עלות הביטוח היא רק אחד מהנתונים שרצוי לבדוק. יש פוליסות ביטוח והרחבות לביטוח שכבר אינן נמכרות כיום, בעיקר בביטוח בריאות וביטוח חיים, אם אתם מעוניינים לבטל ביטוח כזה, ודאו שאינכם מוותרים על ביטוח יעיל שלא תוכלו לרכוש שוב בעתיד.
 • יש מקרים בהם קשה לזהות האם מדובר בכפל ביטוח או בכיסויים שונים. דוגמאות למצבים מורכבים בביטוח בריאות:
  רובנו מבוטחים בביטוח משלים בקופת חולים, חלקנו רוכשים גם ביטוח בריאות פרטי של חברת ביטוח. חלקנו מקבלים גם כהטבה ממקום העבודה את היכולת להצטרף לביטוח בריאות קבוצתי. במקרה הזה קיימת חפיפה, חלקית לפחות, בין הביטוחים השונים. אך לפני שמבטלים ביטוח כלשהו חשוב לבדוק את תנאי הפוליסות.
  יש כמה שיקולים מתנגשים, שיכולים לשכנע אתכם לשמור כמה ביטוחי בריאות שיש ביניהם חפיפה חלקית:
  • א. אם יש לכם ביטוח בריאות פרטי טוב ומקיף, שנרכש לפני הרפורמה בביטוחי בריאות, בהחלט יכול להיות שכדאי לכם להשאיר אותו.
  • ב. ביטוח בריאות קבוצתי מוגבל במשך שלו מצד אחד, ולכן לא כדאי להסתמך עליו בלבד. מצד שני, לעתים קרובות הוא ניתן בחינם או במחיר נמוך, ללא חיתום רפואי או עם חיתום מקל וחברות הביטוח נוטות לתת שירות טוב יותר למבוטח שמאחוריו עומדת חברה גדולה. לכן, הצטרפות אליו, בנוסף לביטוח הקיים, בהחלט עשויה להתגלות כתוספת מועילה לכיסויי הבריאות שלכם.
  • ג. ביטוח משלים של קופת חולים אינו דורש חיתום רפואי או הצהרת בריאות ולכן כדאי מאד להצטרף אליו. מצד שני חשוב לזכור שהוא אינו מכסה תרופות מצילות חיים כמו תרופות לסרטן ואם תצרפו אליו ביטוח תרופות פרטי זה אינו כפל ביטוח. יש עוד כיסויי ביטוח בריאות פרטי שאינם מכוסים בביטוח המשלים של קופ"ח.
  במקרים האלה, אין תשובה אחת נכונה. לפעמים הביטוחים השונים מעניקים כיסויים שונים, שכולם חשובים לכם. לפעמים זהו כפל ביטוח מיותר. יש לבדוק כל מקרה לגופו.
 • דוגמאות לבדיקת כפל ביטוחים בביטוח חיים ואובדן כושר עבודה:
  ביטוח חיים, ביטוח מנהלים, קרן פנסיה, ביטוח תאונות אישיות.
  לכולם יש היבט של ביטוח חיים ולחלקם גם היבט של אבדן כושר עבודה. האם יש לכם כמה מהם? גם כאן חשוב לבדוק כל פוליסה, להבין מדוע רכשתם אותה והאם אתם עדיין זקוקים לה. חשוב גם להבין את התנאים לקבלת התשלום, חלק מהביטוחים מקשים על קבלתו יותר מאחרים. פרמיה לביטוח חיים מתייחסת גם לגובה הפיצוי שתקבלו במקרה מוות, האם גובה הפיצוי הכולל של כל ביטוחי החיים שלכם הוא בדיוק מה שאתם צריכים, או שהוא גבוה מידי? בטלו רק את מה שכפול ומיותר.

בדיקת כפל ביטוח בביטוח חיים

חלק מסוגי ביטוח חיים ניתן לאתר דרך "הר הביטוח", אך כדי לקבל תשובה מלאה לשאלה האם יש לכם כפל ביטוח במסגרת ביטוח החיים, אתם צריכים לבדוק גם את אתר "המסלקה הפנסיונית", המציג גם ביטוחי שארים שבמסגרת חיסכון פנסיוני. לביטוח שארים יש תנאים שונים משל מביטוח חיים רגיל. אולי ביטוח חיים ריסק מתאים לכם יותר? אולי תרצו לשנות את הכיסוי הביטוחי בקרן הפנסיה? לשם כך חייבים להבין גם את הפרטים המדוייקים וגם את התמונה הכוללת, וכאן נכנס לתמונה סוכן ביטוח או יועץ פנסיוני טוב.

סוכני ביטוח חייבים לבדוק בהר הביטוח

כיום רשות שוק ההון מחייבת את סוכני הביטוח וחברות הביטוח להוציא את רשימת הפוליסות שלכם מהר הביטוח, לפני שיוכלו למכור לכם ביטוחים חדשים. המטרה היא למנוע מצבי כפל ביטוח, הקורים כאשר לקוחות פונים אל סוכן ביטוח חדש והוא ממהר למכור להם ביטוחים, גם כאלה שכבר יש להם, רק כדי לקבל עמלת מכירה.

אם תרצו לרכוש ביטוח באחד התחומים הכלולים בהר הביטוח, למעט ביטוח נסיעות או ביטוח תאונות אישיות לתקופה קצרה (עד שנה) וחידוש ביטוח דירה שאותו צריך לבדוק רק אחת ל-3 שנים, חובה על סוכן הביטוח או נציג חברת הביטוח (נקרא להם "המבטח" מכאן והלאה) להפיק עבורכם את רשימת הביטוחים שלכם מתוך הר הביטוח ולוודא שלא יווצר כפל ביטוחים.

במשך השנים התקבלו תלונות רבות על גורמים שנכנסו לנתוני הר הביטוח ללא כל הרשאה או אישור. כדי למנוע מקרים כאלה ועדיין לאפשר לסוכן ביטוח לראות את הביטוחים של הלקוח (לצורך מניעת מכירת ביטוח כפול ולהציע לו את הביטוחים הדרושים לו בלבד), רשות שוק ההון הגבילה את הכניסה להר הביטוח רק לסוכני ביטוח ולמספר קטן של עובדים מכל חברת ביטוח להכנס. הם נכנסים להר הביטוח דרך מערכת הזדהות נפרדת (היא מופיעה במסך הכניסה כ"כניסה למשווקים"). כל כניסה שלהם למערכת מתועדת והם היחידים פרט לכם שיוכלו לראות את הביטוחים שלכם, לאחר שנתתם להם הרשאה פרטנית מוגבלת בזמן.

המבטח חייב לקבל מכם הרשאה לפנות להר הביטוח, באמצעות טופס מיוחד שתחתמו עליו ונקרא "הרשאה פרטנית", המאפשרת לו לאתר את הפוליסות שלכם בהר הביטוח במשך 5 הימים הבאים ולא יותר מכך. תנאי ההרשאה הפרטנית קובעים גם שמבטח לא ישמור אצלו את פרטי הזיהוי שלכם הנדרשים לכניסה להר הביטוח, כדי למנוע כניסה עתידית להר הביטוח ללא הסכמתכם. אתם לא חייבים לתת את ההרשאה הזו, ואם אתם מתנגדים תוכלו לומר זאת למבטח. הוא יתעד את הסירוב שלכם ותוכלו להמשיך בתהליך רכישת הביטוח ללא הפקת רשימת פוליסות מהר הביטוח. אם הסיבה להתנגדות היא החשש שהסוכן יעשה שימוש בפרטי הזיהוי שלכם מעבר למה שהרשיתם, רצוי שתמצאו סוכן ביטוח שתוכלו לסמוך עליו. בכל מקרה, אתם יכולים להוציא דוח "הר הביטוח" ולהעביר לסוכן, כך תמנעו מלתת לו את כל פרטי הזיהוי הנדרשים להפקת הדוח. הר הביטוח נועד לעזור לכם ומומלץ להעזר בו.

בדיקת כפל ביטוח באמצעות סוכן ביטוח

"הר הביטוח" מאפשר לסוכנויות ביטוח לתת לכם שירות חדש ומועיל של בדיקת כפל ביטוחים והוזלת ביטוחים.

איך זה עובד?

קודם כל סוכן הביטוח בודק עבורכם ב"הר הביטוח" את הביטוחים שיש לכם, או שאתם מגיעים אליו עם רשימה מוכנה מתוך "הר הביטוח".

סוכן הביטוח עובר על הפוליסות בעין מקצועית, ומזהה מתי הפוליסות שלכם יוצרות כפילות מיותרת ומתי מדובר בפוליסות ביטוח המשלימות אחת את השניה ומעניקות שירותים שונים. לעיתים מבט שטחי או הסתכלות על מחיר הפרמיה בלבד יגרמו לכם לוותר על הפוליסה הטובה מביניהן ושמכסה אתכם במספר מקרים רב יותר.

כאשר קיים כפל ביטוח:

 • סוכן הביטוח יודע להמליץ על איזו מהביטוחים הכפולים כדאי לוותר – איזו מהפוליסות הכפולות נותנת כיסויים טובים יותר או מחיר טוב יותר. איזו פוליסת ביטוח היא פוליסה טובה ולא כדאי לוותר עליה כי לא תוכלו לרכוש כיום שירות דומה (כי המחוקק שינה את התנאים או כי מצבכם הבריאותי השתנה).
 • סוכן הביטוח גם יוכל לנסות להוסיף את שאר בני המשפחה לפוליסה הטובה יותר, או להציע אלטרנטיבה יעילה יותר לכולכם.
 • סוכן הביטוח יוכל לזהות ביטוחים שהצטרפתם אליהם ואולי שכחתם מהם, כמו ביטוח בריאות קבוצתי הניתן בחלק ממקומות העבודה, ומה הוא כולל.

עוד פעולות של סוכן הביטוח לשיפור הביטוחים בעזרת הר הביטוח:

 • לצרף את הילדים לביטוח המתאים להם ביותר.
 • להציע לכם ביטוח שחסר לכם בתיק הביטוחי שלכם, או שהיה קיים והתבטל בלי שידעתם (מצב שעלול לקרות אם עברתם דירה או בביטוח קבוצתי, בו ההודעה על הביטול לא תמיד מגיעה אל המבוטח, אלא אל מקום העבודה או מועדון הצרכנות שרכש עבורכם את הביטוח הקבוצתי).
 • להצביע על ביטוחים מיותרים שאינכם זקוקים להם, למשל, לבטל רכיבי ביטוח חיים לרווקים או לאנשים מבוגרים שאף אחד כבר לא תלוי בהם.
 • לבטל ביטוחים שעלותם גבוהה מהתועלת שבהם, למשל מקרים בהם השתתפות עצמית גבוהה במיוחד מונעת מהמבוטח להפעיל את הביטוח גם כאשר הוא זכאי לכך.
 • להציע חלופות זולות יותר לביטוחים קיימים, בהתאם לרפורמות שנעשו לאחרונה או לשינויים במצבכם. למשל, רפורמת המחירים בביטוחי חיים הוזילה אותם משמעותית וכדאי לרכוש ביטוח חיים חדש במחיר נמוך.
 • לעדכן מוטבים בפוליסות ביטוח חיים.
 • בביטוחי רכב – חובה ומקיף או צד ג', סוכן הביטוח יכול לראות מה המחיר ששילמתם על הביטוח האחרון ולמצוא ביטוח רכב משתלם יותר או דרכים להוזיל את ביטוח הרכב.

מה אתם מקבלים מסוכן ביטוח שעורך עבורכם בדיקת תיק ביטוח?

 • אדם מקצועי הבוחן את תיק הביטוח ומציע לכם תיק ביטוח מדוייק שתואם את מצבכם הנוכחי בחיים.
 • בחינת העלויות הכוללות ונקיטת צעדים להוזלת הביטוחים שלכם.

אנחנו עובדים עם מספר סוכנויות ביטוח מומלצות שנבדקו על ידינו. מדובר בסוכנויות ביטוח וותיקות ואמינות היכולות לערוך עבורכם בדיקת תיק ביטוח לפי נתוני הר הביטוח ובניית תיק ביטוח בהתאמה אישית.

מגבלות איתור ביטוח בהר הביטוח

קיימים כמה מצבים המגבילים את הצגת המידע:

 • המידע מוצג לפי מספר תעודת זהות בלבד:
  באתר "הר הביטוח" תתבקשו להזין תעודת זהות ולפיה יוצגו כל פוליסות הביטוח המשוייכות למספר הזהות שכתבתם.
  אם פוליסה רשומה על שם מישהו אחר, או על מספר חברה או אפילו על מספר דרכון, היא לא תוצג ברשימה.
 • פוליסת ביטוח חדשה:
  המידע בהר הביטוח מתעדכן פעם בחודש. פוליסת ביטוח חדשה שרכשתם תתעדכן באתר רק לאחר העברת המידע בחודש העוקב.
 • טעות הקלדה או טעות בהעברת הממשק:
  טעויות עלולות לקרות. המידע הנכון והקובע נמצא בחברת הביטוח שלכם.
 • ביטוח שאינו בתוקף:
  מוצגות רק פוליסות ביטוח שבתוקף. פוליסות שהיו בעבר וכבר אינן בתוקף לא יוצגו באתר הר הביטוח. כמו כן, עד לעדכון המידע בחודש שאחרי, הפוליסה שבוטלה עדיין תוצג בהר הביטוח.
 • ביקשתם לא להעביר מידע להר הביטוח:
  אם ביקשתם מחברת הביטוח שלכם לא להעביר מידע על פוליסה למשרד האוצר, היא לא תעביר את המידע ולא תוכלו לראות את הפוליסה בהר הביטוח.

שיפורים עתידיים באתר הר הביטוח

כיום הר הביטוח מציג מידע בסיסי על ביטוחי הבריאות וביטוחים סיעודיים ואת רוב המידע תגלו רק בכניסה לאיזור האישי בחברת ההביטוח וקריאת הפוליסה. רשות שוק ההון רוצה לשפר ולהגדיל את כמות המידע בהר הביטוח, כדי שתדעו מה הביטוחים שלכם מכילים בלי שתצטרכו לחפש את הפוליסות.
המידע הנוסף שרשות שוק ההון מתכננת להציג בהר הביטוח כולל:

 • הצגת נתוני ביטוח בריאות תכיל גם עותק של פוליסת ביטוח בריאות הרלוונטי לאותה שורה. יוצג עותק לא חתום של פוליסת הביטוח, ולא הפוליסה עליה המבוטח חתם והכוללת את פרטיו ואת ההרחבות וההתאמות שהוסיף. כדי לראות את המידע המלא יש להכנס לאיזור האישי בחברת הביטוח בה אתם מבוטחים. המטרה של תוספת זו, היא שהמבוטח יבין את סוג הכיסויים שרכש ויחליט האם יש טעם להכנס לאיזור האישי ולהציג את מלוא פרטי הפוליסה על כל ההתאמות שערך.
 • בביטוח בריאות יוצג מידע מפורט על הכיסויים והאם מדובר בפוליסת ביטוח בריאות שנרכשה לאחר רפורמת 2016 ומתחדשת כל שנתיים או שנרכשה לפני.
 • ביטוח סיעודי יציג מידע על: תקופת ההמתנה עד לתחילת הפוליסה, סכום הפיצוי החודשי ולכמה חודשים ניתן הפיצוי. אם כבר ניתן פיצוי - יוצג מה הפיצוי שניתן ולמשך איזו תקופה. כך המבוטח יוכל להבין בקלות למה הוא זכאי בכל אחד מביטוחי הסיעוד שלו והאם נדרשת לו השלמה או הרחבה של הביטוח הסיעודי.
  בפוליסת ביטוח סיעודי שבוטלה יוצג האם היא כוללת ערכי סילוק (סכום שנצבר למבוטח במהלך הביטוח ונשמר לו גם כאשר הביטוח מבוטל) ומה סכומם. בפוליסת ביטוח סיעודי פעילה יוצג האם היא כוללת ערכי סילוק (הסכום המדוייק של ערך הסילוק יקבע כאשר מבטלים את הביטוח).
 • קופות החולים רשאיות להציע למבוטחיהן הרחבה של הביטוח הסיעודי הקבוצתי בסכום או בתקופה, לפי הוראה מיולי 2020. כאשר יתחילו למכור ביטוח סיעודי קבוצתי מורחב לציבור, הן יצטרכו להעביר להר הביטוח גם את פרטי הביטוח המורחב של מבוטח.

הוספת המידע על ביטוחי בריאות וסיעוד תסייע לכל אדם להבין האם הביטוחים שיש לו בתחומי הבריאות והסיעוד משלימים זה את זה, ולכן אינם מיותרים, או האם מדובר בכפל ביטוח, וכדאי שיבטל את הפחות טוב מביניהם.

בקשה להסרת מידע מהר הביטוח

אם אינכם מעוניינים שפרטי הפוליסות שלכם יוצגו באתר הר הביטוח, עליכם לפנות לכל אחת מחברות הביטוח שמבטחות אתכם ולבקש כי המידע על הפוליסות שלכם לא יועבר למשרד האוצר.

כל חברת ביטוח קבעה את הדרכים לבקשת הסרת מידע. פנו לשירות הלקוחות של חברת הביטוח כדי לברר איך להגיש את הבקשה.

אם ביקשתם הסרה מהשירות לפני שהן הועברו להר הביטוח – פרטי הפוליסות שלכם לא יועברו אליו ולא יוצגו בו.

אם פרטי הפוליסות כבר הועברו להר הביטוח, לפני שביקשתם את הסרתן, הסרת המידע תבוצע תוך חודש וחצי מיום קבלת הבקשה.

המשמעות של ההסרה, היא שלא תוכלו לקבל מבט מאוחד ויחיד על כל פוליסות הביטוח הרשומות על שמכם.

הר הביטוח נותן שירות טוב למבוטחים, בכך שהוא מאפשר מבט על ובחינה של הביטוחים ואיתור כפילויות וביטוחים לא כדאיים, לכן אם אין סיבה מהותית וטובה לכך, עדיף לא לבקש הסרת מידע .

מה שטוב למבוטח עשוי להיות פחות טוב לחברת הביטוח: לאחרונה התברר כי חלק מחברות הביטוח מסמנות בטופס ההצטרפות לביטוח חדש את הסעיף המבקש את הסרת המידע, מתוך ידיעה שאף אחד לא קורא את כל הסעיפים והאותיות הקטנות, וכך הן מונעות העברת מידע על הביטוח ל"הר הביטוח" וחוסמות מהמבוטח את המידע המלא על כל ביטוחיו. איך זה עוזר להן? כאשר תערכו בדיקת ביטוח דרך הר הביטוח, לא תראו את הפוליסה הזו ולא תזכרו שהיא קיימת. כך יש פחות סיכוי שתבטלו אותה גם אם היא כבר מיותרת או פחות טובה. עד שרשות שוק ההון והביטוח תטפל בבעיה, קראו בעיון את כל הסעיפים עליהם אתם חותמים בעת ההצטרפות לביטוח, ולא יזיק להדגיש בפני סוכן הביטוח שמחתים אתכם שאתם כן מעוניינים להעביר מידע להר הביטוח.

סיכום

משרד האוצר רואה ב"הר הביטוח" כלי יעיל בעיקר לבני 40-70 שהספיקו לצבור קילומטראז' ביטוחי במשך שנות חייהם וצריכים לערוך סדר בתיק הביטוח שלהם, על מנת להימנע מהוצאות כפולות ומיותרות.

עברתם מסוכן ביטוח אחד לאחר או החלפתם מקום עבודה? יכול להיות שבעת המעבר נשארה לכם פוליסת ביטוח כלשהי שאתם עדיין משלמים עליה בלי לזכור שהיא נמצאת ובמקביל רכשתם פוליסה חדשה מאותו הסוג.

יישרתם קו והשארתם רק את הביטוחים ההכרחיים? הר הביטוח מסייע לניהול רשימת ההוצאות החודשית, שנועדה לייעל את ההתנהלות הכלכלית שלכם. ברשימה אחת מסודרת תוכלו להבין את ההוצאה החודשית שלכם על ביטוחים ולקחת אותה בחשבון בין כל שאר ההוצאות החודשיות.

הר הביטוח משמש מאות אלפים מתושבי ישראל להבנת הכיסוי הביטוחי שיש להם, ומומלץ להכנס אליו מפעם לפעם ולראות את מצבכם המעודכן. אם אינכם מוצאים את הזמן לכך, תוכלו לפנות לסוכן ביטוח ולבקש ממנו שיעזור לכם להפיק את רשימת הביטוחים שלכם מתוך הר הביטוח וייעץ לכם איך להימנע מכפל ביטוח.


בדיקת ביטוחים בהר הביטוח

 • איתור ביטוחים ב"הר הביטוח"
 • כמה אני משלם על הביטוחים שיש לי?
 • האם יש לי כפל ביטוח?
 • האם ניתן לעשות סדר בביטוחים שלי?

איך הבדיקה נעשית

באמצעות סוכן ביטוח מיומן ומומלץ!

הבדיקה אינה כרוכה בעלות

קראתי את תקנון האתר ומדיניות הפרטיות
          ואני מסכים להם

הוצאת דו"ח מקיף של הר ביטוח נעשית באמצעות בעל רישיון של משרד האוצר ואינה כרוכה בעלות.

עוד על ביטוח

ביטוחים בהר הביטוח

צ'ק אפ ביטוחי בהר הביטוח

לבדיקה ללא עלות או התחייבות
עם סוכן ביטוח מומלץ!

באפשרותך לבצע סקירה של הביטוחים
לבדוק על מה משלמים ולעשות סדר


תוכלו לראות מה טוב ולא כדאי לגעת!

איפה יש כפל ביטוח והיכן ניתן לבצע הוזלת ביטוח