בלאק פריידי 2022 - אתרים שווים למבצעי יום שישי השחור

בשנים האחרונות בלאק פריידי מחליף את יום ההולדת כיום שאנחנו הכי מחכים לו ומתכוננים לו בשנה. כולם מסביב מגלגלים על הלשון מילים כמו אמזון פריים, מע"מ מעל 75$, עלויות משלוח לישראל, חברות שילוח לישראל ונראה שכל המדינה מהאחיין בגן ענבל ועד פרופסורים לאסטרופיזיקה כבר יכולים להחליף את מנכ"ל FedEx וכל חברת יבוא גלובלית על כדור הארץ בהצלחה מובטחת.


Black Friday

22/11/2022

בין אם אתם רחוקים מסחרחרת הקניות השופעת ובכל זאת רוצים טעימה קטנה מהחוויה הכי מדוברת, ובין אם אתם שועלי קניות וותיקים שיודעים לנווט כמו ווייז אנושי במבוך חנויות עלי אקספרס ואמזון, ה-Black Friday שחל תמיד ביום שישי האחרון של חודש נובמבר , הוא הזדמנות מעולה לרכוש במחיר טוב פריטים שחסרים לכם בבית ובארון הבגדים. בעיקר פריטים שאתם ממש צריכים וממש יקרים, לצד פריטים שנחמד שיהיו אבל המחיר שלהם מרתיע ולפעמים גם סתם שטויות קטנות כמו בגדים, צעצועים ומשחקים לילדים שאפשר להשיג ביום הזה במחיר מצחיק.

מתי ה- Black Friday מתחיל ב- 2022

בשנת 2022 תאריך הבלאק פריידי חל ב- 25.11.2022. פחות חשוב מתי ה- Black Friday של 2022 מתחיל בישראל ויותר חשוב מתי הוא מתחיל במדינה בה פועל אתר הסחר האהוב עליכם. למשל: ב- Amazon.com שנמצא בארה"ב, המבצעים מתחילים ב-שעה 17:00 לפי שעון ישראל וימשכו עד תחילת מבצעי ה- cyber Monday ב- 28/11/2022. שבו וחשבו את הפרשי השעות מול מדינת האם של אתר הקניות הרצוי לכם: זמן ארצות הברית עבור אמזון, ו- Ebay או זמן סין ל"עלי אקספרס" ו-"Gearbest" אבל גם הרבה מדינות אירופיות מכילות אתרי קניות שימושיים כמו אתרי amazon מקומיים כמו אמזון אנגליה, אתרי Asos ו- Next ועוד.

בדקו מבצעים לכל אורך נובמבר כי יש אתרים שהתחילו את מבצעי Black Friday לפני התאריך הרשמי. באתרים רבים ה- Black Friday מתחיל כמה ימים קודם לתאריך הרשמי. ב- Amazon.co.uk שהוא האתר של אמזון אנגליה למשל פתחו ב-10 ימי מבצעי black friday מ-18 בנובמבר ועד 28 בנובמבר 2022 בו מוצעות הנחות של 50% ויותר על מוצרים מכל קטגוריה ותחום. כדאי לבדוק במהלך החודש ולהיות מעורבים ועירניים, בכל זאת יש מספר פריטים מוגבל מכל מוצר ואתם לא רוצים לראות את המילים sold out ליד מכונת הקפה האחרונה והמעודכנת ביותר המכינה אספרסו חלומי בשקט רב ומפעילה ניקוי עצמי עליה חלמתם בחודשים האחרונים ורק חיכיתם לבלק פריידי לקנות אותה.

באתר Amazon.com תמצאו מבצעים מקדימים ל- Black Friday בחודש נובמבר.

Black Friday 2022 עדיין סובל מהשפעות השנים האחרונות כמו הקורונה חובקת העולם שחזרה עם וריאנטים חדשים לארה"ב, המחסור בחומרי גלם ומשבר האנרגיה הרשומים על שם פוטין ובעיות הפצה גלובלית חמורות שמקורן בסין אבל התפשטו לכל העולם ואל כל אלה נוספו אינפלציה עולמית שמשתוללת בארה"ב ואירופה. אם בשנים האחרונות המבצעים היו פחות משתלמים, הרי שהאינפלציה והעלאות הריבית שנועדו להלחם בה הקפיצו את המחירים בכל העולם וגרמו לאנשים לקנות פחות, ונראה שלקראת עונת החגים, האתרים השונים נלחמים בכל הכוח על הכיס של הלקוח ובהחלט ניתן למצוא מבצעים משתלמים. בניגוד למבצעי נובמבר שהיו בישראל, ושמחיריהם לא היו רחוקים במיוחד מרמת המחירים הרגילה. כל שנה עומסי הקניות אונליין משפיעים על זמן המשלוח, אך השנה נשמעות נבואות קשות במיוחד על זמני שילוח ארוכים ופקקי תנועה סחורתיים בכל העולם, אז פשוט להתאזר בסבלנות ועדיין לנצל את ההזדמנות כאשר מוצאים מבצעים אטרקטיביים במיוחד. בעיקר כאשר אמזון ארה"ב המתיקה את כאבי ההמתנה באמצעות משלוח חינם לרוכשים ב- 49$ ומעלה. שנות הקורונה הפכו את כולם לקנייני אינטרנט מיומנים, ונכון שחזרנו לקניונים, אבל הזדמנות כמו ה- black Friday -מושיבה את כולם לשעות מסך ארוכות בהן ינסו למצוא את כל מה שהם צריכים. בשנים הקודמות כל מבצעי האונליין לוו גם במבצעים חזקים ברשתות ובחנויות הפיזיות. כמו בכל שנה, הקניונים והרשתות ישמחו להצטרף לחגיגה ולמשוך את קהל המשפחות שמחפשות בילוי, מתנות ואוורור. חלק גדול ממבצעי הבלאק פריידי ימשכו ללא הפסקה עד אחרי ה- cyber monday.

אם אתם אוהבים להיות מוכנים מראש, רשמו לפניכם שבשנת 2023, המועד ה- black friday יהיה ב- 24.11.2023

סליחה, מאיפה השם Black Friday?

Black Friday הוא כינוי שקיבל יום שישי האחרון של חודש נובמבר, שבו באופן מסורתי בארצות הברית מתחילים המבצעים לקראת קניות חג המולד, גם העובדה שהוא חל לקראת סוף השנה וכל החברות רוצות להראות רווחים מוגדלים ללא ספק משפיעה.

"יום שישי השחור" אמנם נשמע כמו כינוי ליום זיכרון או שם של אמונה טפלה, בפועל מדובר בכינוי חיבה לשורות השחורות המראות את הרווחים של המוכרים והסוחרים, וזהו יום שבו מידי שנה נשברים שיאי מכירות של השנים הקודמות.

גם בישראל אוהבים את החגיגה הזו ומצטרפים אליה, בעיקר בעזרת המקלדת ופניה לאתרים בחוץ לארץ, אך גם הרבה רשתות מקומיות, אתרי אינטרנט מקומיים וחברות סלולר ותיירות הבינו שכדי להשאר רלוונטים הם חייבים להרבות במבצעים במהלך נובמבר. לעיתים תחת שמות כלליים כמו "מבצעי נובמבר" ולעיתים תוך שימוש בשמות המפורשים "Black Friday", "בלאק פריידי", "בלק פריידי", "יום שישי השחור" או כל גרסה או תרגום דומים. בקיצור, בשנים האחרונות ישראל הצטרפה למשפחת העמים שמחכה לבלאק פריידי לפחות כמו ליום ההולדת.

מה כוללים מבצעי בלאק פריידי?

מבצעי הבלאק פריידי כוללים את כל סוגי המוצרים, החפצים והרכישות, כולל עסקאות תיירות ותעופה, מוצרי חשמל, ריהוט, אופנה. ממש ממש כל דבר. תוכלו לבחון דוגמאות בהמשך.

המבצעים יהיו על כל המוצרים האהובים והוותיקים, אבל בהשראת הקורונה צפויים להיטים מעט שונים: ציוד כושר וספורט, בגדי ספורט ופנאי וכל דבר הקשור שיפוץ או עיצוב הבית.

באיזה אתרים כדאי לחפש מבצעי Black Friday?

וזה הרי הנושא הבוער מכולם. איזה אתרים יתנו לנו מוצרים איכותיים ויפי תואר במחיר של חנות פיצוחים ואיפה הם נמצאים.

אם אתם רוצים מוצרים שמשתייכים לקטגוריות שונות ומגוונות, למשל: לעצמכם תרצו כלי מטבח ותיק ליציאה בערב, צעצועים לתינוק וגם סלולרי למתבגרת – חפשו באתרים גדולים כמו Amazon ו- AliExpress. בשנים האחרונות פרץ לשוק גם אתר gearbest – אתר סיני המכיל מוצרים זולים ואמינים. בשונה מעלי אקספרס שמורכב מחנויות ומוכרים רבים, גירבסט הוא חנות יחידה עם מדיניות אחת אחידה, המוצרים בה אמינים וזולים, יש שירות לקוחות נוח והם אפשרות טובה לרכישת מוצרים. אם אתם מחפשים מוצר נישתי יותר או שמשווק רק על ידי חברת האם שלו, פנו לאתר מתמחה. גם מכשירי חשמל כדאי לחפש באתרים מתמחים וגם באתרים בישראל כמו KSP או LastPrice, בהם אין צורך לחקור ולחשוש מהבדלי מתח של המוצר. במוצרי קוסמטיקה ניתן לפנות לחברת האם של המוצר נאמר קליניק או איב רושר או לאתרים המתמחים בתחום.

בדקו את המוצרים, הדילים המתחלפים, המכירות וקידומי המוצר באתרים הבאים, כולם אתרים גדולים וידועים, המתהדרים במכירות Black Friday משתלמות.

                                                                                           
אתר אינטרנט מוצרים מומלצים קישור
Amazon
Amazon

Black Friday Amazon הוא חגיגה מדהימה של עסקאות. תוכלו לצפות בדף ה- top deals שמציג לכם מבצעים על מוצרי חשמל, טלפונים, אופנה - למשל עד 50% הנחה במותג Savage X Fenty של ריהאנה, תכשיטים- תקבלו 50% הנחה על עגילי יהלום של Amazon Collection, שעונים, מחשבים - עד 40% הנחה על מבחר מחשבים של Dell ו-HP, אביזרי מחשב, גאדג'טים, צעצועים, משחקי מחשב
אמזון פותחת מכירות ומבצעים מיוחדים למנויי Amazon Prime, כך שכדאי ליצור מנוי לקראת ה- black Friday ולבטל אותו לאחר חגי הקניות.

AmazonIsrael
Amazon Israel

חפשו מוצרים מכל המחלקות בהם יש שילוח לישראל. בין המחלקות המשתתפות - טלפונים סלולריים, מחשבים, כלי מטבח כמו צלחות קורל האופנתיות, כלי בית, מכשירי חשמל, אופנה ובגדים, וכמובן אביזרים ומברשות לשואבי Dyson בגרסאותיהם השונות

Amazon UK
Amazon UK

באמזון UK תמצאו את כל מה שניתן למצוא באמזון בארה"ב, שווה לבדוק את המוצרים והמבצעים המופיעים שם, למשל באתר זה מכירות Black Friday החלו כבר ב- 22.11.18, לפעמים תוכלו למצוא את אותם המוצרים במחירים טובים יותר

                           
AmazonGermany
אמזון גרמניה
                       

באמזון גרמניה מבצעי הבלאק פריידי מתחילים שבוע קודם ונמשכים עד 28.11.2022

                           
                                אמזון גרמניה                                 לאתר                            
                       
ebay
ebay

מבצעי בלאק פריידי באיביי יתחילו ב- 26.11.21. עד אז תוכלו להסתכל בדף העסקאות היומיות לבחינת מבצעים על טלפונים סלולריים, שעונים חכמים, מוצרי חשמל, צעצועים, משחקי מחשב ועוד

AliExpress
AliExpress

בעלי אקספרס מבצעי Black Friday מתחילים ב- 26.11.21 ובשאר הזמן אתם יכולים להנות ממבצעי הבזק המשתנים מידי יומיים ומהמחירים והדילים שמושכים אותנו לאלי אקספרס לאורך כל השנה, והנה הדף הראשי באתר

Gearbest
Gearbest.com

בגירבסט תמצאו מוצרי חשמל וטלפונים סלולריים מתוצרת סינית כמו שואבים רובוטיים של שיאומי, צעצועים ואביזרים לבית ולגן, בגדים, שעונים, נעליים מחברות מובילות ועוד מוצרים הנהנים מהנחות.

האתר גם מעניק קופונים ומתנות נוספות לחברים בו.

מבצעי בלאק פריידי בישראל

בישראל אוהבים ללכת בגדול, ולכן רוב מבצעי בלאק פריידי מתחילים בשבוע לפני ומסתיימים אחרי ה- Cyber Monday שחל ב-28.11.22 או אפילו אחריו

קניה נכונה במבצעי Black Friday

הטיפים השונים להתנהלות במשך ימי נובמבר העליזים בהם אנו חווים אופוריית קניות מתחלקים בין הדרכים הנכונות לאתר ולרכוש מוצרים במבצעים יעודיים ל- black Friday, לבין הנחיות כלליות העוסקות בהמנעות מהונאות, זיהוי מלכודות מחיר יקר מראש, כללים עקרוניים להתנהלות פיננסית חכמה והמנעות מביזבוזים מיותרים.

אז נשתדל לא להשבית יותר מידי את השמחה ולתת רק את הטיפים החשובים ביותר

הערכות למבצעי בלאק פריידי

יש מילה אחת שמסכמת את כל התנהלות הקניה בבלאק פריידי: "הסתער!".

לנו כישראלים יש את הרצון והיכולת להסתער עם כל הלב, עכשיו רק בצעו כוונון קטן לצורך הסתערות יעילה, שמארב ותכנון מקדים בצידה.

הכנה מוקדמת לפני שמתחילים מבצעי בלאק פריידי

השלב הזה כולל התארגנות בכמה כיוונים מקבילים ובראשם הגדרת יעדים וציפיות ממבצעי בלאק פריידי.

 תתחילו בהכרות עם מוצרים – תכונות ומחירים:

 • הכינו רשימת מוצרים שאתם מתכננים לקנות.
 • ערכו השוואת מחירים בכמה מקומות כדי לדעת מה טווח המחירים המקובל לפני מבצעי בלאק פריידי, מחיר המשלוח צריך להכלל בהשוואת המחיר.
 • דרך המשלוח והאם בכלל שולחים לישראל חשובים גם הם. האם יש משלוח חינם? האם יש מינימום קניה שממנו מקבלים משלוח חינם?
 • תתעמקו גם בפרטים - ביקורות על המוצר, לוודא את דגמי המוצר, התאמת מידות (נכון לבגדים, רהיטים ומכשירי חשמל). אם מדובר במכשיר חשמל, האם הוא מתאים למתח בארץ ואם זה סלולרי – לוודא שעובד בתדרים מורשים בישראל.
 • מומלץ להגדיר יעדי תקציב שלא תחרגו מהם ביום הבלאק פריידי.

אתרי מכירות - הכרות והשוואת מחירים

 • להרשם מראש לאתרי המכירות הגדולים כמו Amazon (שווה לבדוק גם אתרי amazon בשאר העולם), Ali Express, Asos. אתם לא חייבים לקנות כרגע, רק להבין איך האתר פועל, איך בוחרים מוכרים או חנות, איך מסננים כדי להגיע למוצרים הרצויים מהחנויות הרצויות, הבנת אפשרויות משלוח והטבות לקונים חדשים.
 • קיימים אתרים ותוספים המאפשרים מעקב אחרי מחירים והסטוריית מחירים של מוצרים שמעניינים אתכם באתר מסויים - כמו camelcamelcamel שעוקבת אחרי המחירים לאורך זמן באתרי אמזון השונים וביניהם- amazon.com.
  עוד תוספים לדפדפן המאפשרים השוואת מחירים טובה בין כמה אתרים ומציעים קופונים והנחות:
  Honey - תוסף לכל הדפדפנים. מציע קופונים ומשווה מחירים בין אתרי מכירות שונים, כולל שקלול של מחיר המשלוח לפי מקום המגורים והתחשבות בחברות במועדוני האתרים השונים. אם קיבלתם סימון "best deal" - כנראה שהם צודקים.
  PriceBlink - תוסף לכרום ו- firefox. מציע קופונים והשוואת מחירים בין אתרים שונים. סרגל צהוב ילווה אתכם בין האתרים ומיידע על מבצעים וקופונים באתר והאם באתר אחר יש מבצע טוב יותר.
 • תוכלו לתייג מוצר רצוי ברשימת המשאלות שלכם - wish list וכך תקבלו התראות על הורדות מחירים ומבצעים שיש עליו, כולל במבצעי בלק פריידי.
 • עקבו ברשתות החברתיות אחרי האתר האהוב עליכם, כולל ב- facebook, twitter, whatsapp והרשמו גם לדיוור ישיר ממנו, כך תוכלו לעקוב אחרי הדילים והקופונים. לחלק מהאתרים, כמו אמזון, גם יש אפליקציות המקלות על הקניה ושולחות התראות.
 • אפשר להרשם לאתרי קופונים פופולרים, ובכל מקרה שווה לחפש קודים לקידום מכירות (promo) וקופונים, למרות שב- black friday הדגש העיקרי הוא על מבצעים במחיר נמוך ופחות על שימוש בקופונים.
 • תוכלו להצטרף למועדוני לקוחות כמו Amazon Prime -יש להם 30 ימי ניסיון בחינם. זה עשוי לתת לכם קדימות במכירות בזק ש- Amazon מפרסמת. לפני ההצטרפות כדאי לדעת שהימים הכי משתלמים לחברי אמזון הם ימי prime day הנערכים ביוני/יולי ולאו דווקא ימי ה- Black Friday, וכן שלכל אתר אמזון בכל מדינה יש כרטיס מועדון נפרד. לא תוכלו להשתמש ב- Amazon prime של אמזון ארה"ב בקניות באתר של אמזון אנגליה ולהפך, אז תצטרפו למועדון באתר שבו אתם רוכשים הכי הרבה. קל מאד לבטל את המינוי למועדון, כך שאפשר לרכוש ואחר כך לבטל.
 • אין לכם חשבון PayPal? שקלו ליצור אחד כדי למנוע הונאות. אם אינכם נותנים את כרטיס האשראי שלכם לאתר מכירות אתם מקטינים את הסיכוי שפרטיו יגנבו. ברוב האתרים דוגמת, אמזון, אליאקספרס, gearbest ואחרים תוכלו לקנות באמצעות pay-pal ומומלץ לבחור באפשרות הזו.
 • בדקו עם עוד אנשים האם הם מעוניינים במוצר שתקנו, אולי יהיו מבצעים מיוחדים למי שקונה כמה פריטים מאותו מוצר במהלך בלק פריידי, אז כדאי להתכונן מראש.

משלוחים:

הרשמו מראש לשירותי משלוחים לישראל כדי שלא תפספסו מוצרים שהסוחר אינו שולח לישראל. האלטרנטיבה היא שימוש בשירותי קרובי משפחה בחו"ל שנתנו את אישורם למהלך או לרכוש רק מוצרים שניתן לשלוח לישראל.

Amazon מאד רוצה שתרכשו דרכה - בימים אלה אמזון מציעה משלוח חינם לישראל לרוכשים מוצרים בסכום מעל 49$. הכוונה למוצרים המסומנים כזכאים למשלוח חינם ושנשלחים במשלוח הסטנדרטי של אמזון.

התנהלות ביום ה- Black Friday

במפתיע ישראל טרם הכריזה על חג הבלאק פריידי כיום חופש או יום בחירה. אם אתם עובדים ביום חשוב זה, אל תשכחו להיות עם אצבע על הדופק במשך כל היום.

קומו מוקדם, הכינו קפה, מתחו את האצבעות ובדקו מיד מה מחיר המוצרים שרציתם.

 • יש דיל טוב במחיר שכמוהו לא מצאתם עד היום למוצר שאתם באמת חייבים או למוצר שמחירו הרגיל יקר מאד? קנו מייד. אל תחכו לראות אם המחיר ירד הלאה, כדי שלא תפספסו. עדיין הרווחתם, אפילו אם מישהו אחר ימצא ב-2 דולר פחות. ערכו את השיקול: האם תחושת ההחמצה של הדיל חזקה יותר מהשמחה של מחיר קצת יותר נמוך? תשובה חיובית – קנו מייד. תשובה שלילית – עברו לסעיף הבא.
 • מוצרים שסתם נחמד שיהיו יכולים לחכות ל- flash sales ולהתפתחויות במשך היום.
 • שמרו על עירנות, הרשמו לעדכונים והתראות. בדקו לאורך כל היום מה התחדש, איזה מבצעים נוספו ואל תדחו לאחר כך מה שאפשר לבדוק עכשיו. זה היום להיות בזמינות מלאה לאתרי הקניות השונים ולחברים שיחלקו אתכם את המידע שאספו.
 • שמרו על קור רוח. תהנו מההצלחות שלכם, תשכחו ממה שלא הספקתם ותזכרו שאולי מישהו אחר השיג את המוצר שרציתם במחיר חסר תקדים, אבל במשך השנה מתקיימים מבצעים אחרים ובעוד כמה חודשים יצא הדגם החדיש והמעודכן הבא שיהיה טוב יותר מהנוכחי.

כללים לקניה חכמה ברשת

 • מי המוכר – איך להימנע מרמאויות ושירות גרוע: רוב אתרי המסחר הגדולים משמשים כאכסניה למוכרים וחנויות עצמאיים. ל- Amazon יש אמנם חנות ומוצרים משל עצמה, אך גם קיימות בה המון חנויות וסוחרים עצמאיים. AliExpress הוא מתחם חנויות עצמאיות וירטואלי וכך גם EBAY ו- ETSY. באתרים האלה חשוב לבחור מוכרים שקיבלו ביקורת טובות.
  השלב הראשון הוא לסנן את התוצאות רק לחנויות שקיבלו ציונים גבוהים (בדרך כלל יש הצעה להציג סוחרים עם ציון 4 כוכבים ומעלה).
  בשלב השני, לפני שתשלמו על המוצר קראו את הביקורות האחרונות על המוכר, בעיקר השליליות – האם היו תלונות על המשלוח ואיך שהמוצר הגיע, האם היתה בעיה בהחלפות והחזרות.
 • בחלק מהאתרים, כמו AliExpress קיימת אפשרות של "הגנת הקונה". ודאו שהחנות ממנה רכשתם כפופה ל"הגנת הקונה". הגנה זו מוגבלת בזמן ולכן רצוי לא להתעכב בהפעלתה איך זה עובד?
  לפי אתר עלי אקספרס עליכם לנסות לפתור את הבעיה מול המוכר. אם נכשלתם תוכלו לפתוח "מחלוקת" באתר עלי אקספרס תוך 15 ימים מאספקת המוצר. אם המוכר עדיין יסרב להחזיר את הכסף, פונים לעלי אקספרס מתוך דף ההזמנה לצורך פתרון המחלוקת.
  ב- gearbest יש אפשרות של "ביטוח" הרכישה תמורת סכום קטן, אפשרות זו מסומנת כברירת מחדל, אך אם אתם רוכשים באמצעות pay-pal , שממילא מגן עליכם, אפשר לוותר עליה ולהסיר את הסימון.
 • החזרות, ביטולים והחזר כספי: בדקו מראש מה תנאי הביטול והחזרת מוצר. רוב האתרים מאפשרים החזרת מוצר וקבלת זיכוי או החזר, אם תבצעו את ההחזרה בתנאים הרשומים באתר, עם דגש על מצב המוצר ומועד ההחזרה. בעלי אקספרס חלק מהחנויות מאפשרות "החזרה חינם" או "החזרה מקומית". חפשו את הסימון המתאים בחנויות. תמיד מומלץ לקרוא את תנאי האתר במקרי ביטול והחזרה כדי להבין מתי תוכלו להחזיר ולקבל זיכוי או החזר כספי, מה העלויות לשליחת מוצר בחזרה וכן הלאה.
 • תורת המחירים: כאן יש כמה נקודות שחשוב לשים לב אליהן.
  רכשו רק במטבע מקומי. אחרת אתם משלמים גם על ההמרה משקל למטבע מקומי וגם על ההמרה החוזרת ממטבע מקומי לשקל.
  קופונים: תוכלו למצוא אותם באתר עצמו. אם אתם רשומים ל- newsletter שלו בטח תעודכנו במייל על הצעות וקופונים, גם ברשתות החברתיות בדף של המותג בפייסבוק וכד' תוכלו למצוא מבצעים וקופונים.
 • משלוחים: ברכישה מאתרים הנמצאים בארצות אחרות חשוב לבדוק האם יש אפשרויות משלוח לישראל, בחלק מהאתרים כמו Amazon ניתן לסנן תוצאות לפי האפשרות של "משלוח לישראל", אבל בדקו שוב מה כתוב על המוצר עצמו כי הסינון אינו מדוייק ב- 100%. אם אתם מעוניינים במוצר שאינו נשלח לישראל, בדקו את עלויות השילוח דרך חברות השילוח השונות, אם המחיר עדיין משתלם, רכשו אותו.
  מחיר משלוח: ב- AliExpress תוכלו לסנן תוצאות לפי אפשרות של "משלוח חינם".
  בחלק מהאתרים קיימים מוצרים שישלחו בחינם. חשוב תמיד לשים לב מה אפשרות השילוח המתאימה לישראל ומה מחירה. המחיר שלה יתווסף לעלויות המוצר. בגירבסט יש דרכי שילוח מקוריות ששווה להבין אותן ואיזה דואר או חברת שליחויות עומדת מאחוריהן.
 • מסים: מוצרים עד 75$ פטורים ממע"מ, פרט לאלכוהול וטבק שתמיד חייבים במע"מ.
  מעל 75$ משלמים מע"מ שיחושב לפי מחיר כל המוצרים שרכשתם + מחירי המשלוח. אפשר לנסות לפצל חבילות, אבל אם יתפסו אתכם – תשלמו על כך.
  מעל 500$ משלמים מע"מ ומכס.
  יש מוצרים שמשלמים עליהם גם מס קניה וביניהם מוצרי אלקטרוניקה בידורית כמו טלביזיות ורמקולים.

את העצות ההגיוניות והשקולות כמו קנו רק מה שאתם צריכים ואל תתפתו למבצעים בשטח נשאיר לימים אחרים בשנה.

פשוט קנו בזהירות וסדרו לעצמכם את כל מה שאתם, בני המשפחה, חיות המחמד, הבית, המכונית והגינה שלכם זקוקים לו, לפחות עד מבצעי החג הבא.

מה שמקסים בבלאק פריידי, בנוסף לכל החפצים הנפלאים שיקיפו אתכם בבית ובמכונית ותוכלו להסתכל עליהם ולהאנח באושר כשתחשבו על המחיר המדהים בהם השגתם אותם, הוא היכולת שלו לקרב בין אנשים וליצור נושאי שיחה אינסופיים גם בין זרים גמורים שנושאי העניין שלהם בדרך כלל רחוקים זה מזה לחלוטין.

לפני ה- Black Friday מתעניינים במבצעי נובמבר באופן כללי, בתאריך המדוייק של ה- Black Friday ב- 2022 ובאיזה שעה בדיוק הוא נוחת בחופי ישראל, שיטות לאתר ולרכוש מוצר רצוי לפני שהמלאי שלו אוזל או המחיר עולה, שיטות לאיתור מכירות ומבצעים מתחלפים (flash sales) ואיך להזהר לא לעבור את גבולות הפטור ממע"מ ומחירי שילוח מאיימים. דיונים באיומי סייבר, הונאות, מתח החשמל הנפוץ במדינות העולם, תרגילי חשבון העוסקים בהמרת אינצ' לסנטימטר, ליברות לק"ג, מידות בגדים ונעליים בציביליזציות שונות, חישובי שעה במדינות העולם יחסית לקו גריניץ ושפות מערכת ההפעלה ורשימת התדרים של טלפונים סלולרים. האמת, זה הרבה מידע חשוב שיכול לעזור לנו גם בתחומים אחרים במהלך חיי היום יום ובהחלט יש כאן העשרה של הידע הכללי ברמה שאף פסיכומטרי לא יצליח ללמד אותנו.

לאחר מכן מתחילה כסיסת הציפורניים והציפיה להגעת המוצרים, קיטורים על כל אמצעי שילוח שהאדם והטבע יצרו, פתיחת חבילות באושר, וסערת החלפות המוצרים, הזיכויים והביטולים, שגם כאן יש תורה שלמה שחשוב ללמוד כדי להפיק את מלוא התועלת מהקניה.

כל אלה יספקו לכם תעסוקה ונושאי שיחה לפחות עד היום בו צריך להתחיל בנקיונות לקראת פסח.

מבצעי Black Friday לפי נושאים

מוצרי תינוקות

כולם אוהבים תינוקות ואוהבים לאבזר אותם במוצרים הכי חדשים ונכונים, בצעצועים שיגרמו להם לחייך ובאביזרים שמקלים את חיי ההורים, מוצרים לתינוקות תוכלו למצוא בבלאק פריידי 2022 בכל הנושאים העוסקים ב- baby שלכם.

הנה כמה מבצעי Black Friday ב לתינוקות והורים ב-Amazon לכל מי שמחפש מוניטורים, אביזרים למיטת תינוק, מד חום לאוזן, בגדי תינוקות, תחפושות וכל מוצר חמוד או יעיל אחר. כל המוצרים מחיתולים ומגבות ועד מנשאים נמצאים שם.

צעצועים ומשחקים לכל גיל

צעצועים ומשחקים הם קטגוריה בפני עצמה, המלווה כל אחד מיום היוולדו ועד ליום שבו יחליט מיוזמתו לוותר עליהם, ולפעמים לעולם לא. כך שמשחקים הם לא עניין לילדים בלבד, הם משתנים ומתחלפים עם השנים והגיל, אך לא נעלמים. מבצעי בלאק פריידי בתחום הזה מתחלקים לכמה תחומי משנה.

צעצועים ומשחקים לילדים

צעצועים תוכלו למצוא גם בחיפוש צעצועים באופן כללי, גם חיפוש לפי גיל, גם בחיפוש לפי מוצר מסויים וגם באיזור המתנות לחג המולד. השפע ענקי וכדאי להחליט מראש מה הכיוון הרצוי כדי לא ללכת איבוד ולהתפזר.

לילדים הקטנים תוכלו לקנות להיטים כמו טמגוצ'י, או את התמנון הזועף.

באמזון תמצאו עושר של ערכות Lego, ויש גם סוגי לגו מיוחדים כמו לגו בית עץ או לגו של marvel. ו-Playmobil להעסיק בהן את הילדים וגם המון מוצרי Nerf ב-30% הנחה למי שהילדים שלו מעדיפים תעסוקה אקטיבית יותר. לבילוי משפחתי אפשר גם פאזלים (המבוגרים ימצאו דגמי פאזלים מדהימים כמו דגם מפורט ומואר בלדים של ספינת הפיראטים "נקמת המלכה אן" שהשתייכה ל"שחור הזקן"), האביזר הנפלא שכל חובב פאזלים חייב בבית - מחצלת מתגלגלת עליה מרכיבים את הפאזל, משחקי אסטרטגיה וערכות יצירה ואמנות.

ואל תשכחו את הלהיט של בובות Funko Pop!
תוכלו למצוא להיטים כמו דמויות אהובות של Marvel, Harry Potter, Star Wars, ומעל לכל מהדורות מוגבלות ומיוחדות.

הפידג'ט המוכר הופך לאתגר שניתן לפתור בעשרות דרכים.

אופנה ומותגים

ה-Black Friday הוא הזמן המתאים לקנות את כל התיקים המרהיבים, בגדי המותגים שמזמן שמנו עליהם עין ושאר אביזרים שהופכים אותנו ואת החיים ליפים יותר. לא באמת צריך אותם, אבל הם כל כך מוסיפים, הרי בשבילם הומצא המושג shopping וזה הזמן לרכוש אותם בלי להרגיש שהגזמנו.

בואו נעבור על כמה מותגים אהובים במיוחד:

בתחום הספורט נמצא את Nike, Adidas, Hanes, מכנסי יוגה למיניהם, כדי להזיע בסטייל.

מותגי לבוש נוחים ומוכרים כמו: Columbia, Nautica, Steve Madden.

מעצבים מוכרים ואהובים וביניהם Michael Kors, Marc Jacobs, Armani או Ray Ban שבכל תקופה משדרגים את המראה ולהשלמת המראה, לצרף ג'ינס קלאסי כמו של levi's.

משחקי מחשב

ילדים בוגרים יותר ומבוגרים שנהנים להרגע מול עולמות וירטואלים יכולים לבדוק את עולם משחקי המחשב והוידאו באמזון

מעדיפים את העולם הוירטואלי? ציוד Gaming, משקפי VR ומשחקים לניתוק מושלם מהמציאות כמו PlayStation 5 תמצאו באמזון

טלפונים סלולריים

טלפונים סלולריים או בשם החיבה המדוייק שלהם "חיים שלי" הם להיט בכל בלאק פריידי וגם בבלאק פריידי 2022. חובבי iphone, Samsung, טלפונים של Google וחבריהם, חפשו מבצעי טלפונים סלולריים ב- Amazon, מעדיפים מותגים סינים? פנו לעלי אקספרס שמתמחה בהם. בדקו ביקורות, וודאו כי הטלפון תואם לדרישות בישראל ומצאו את הטלפון שילווה אתכם לכל מקום. גם אביזרים וכיסויים לטלפון סלולרי תוכלו למצוא במחירים טובים.

כדי להיות בטוחים המכשיר שלכם יעבוד כראוי בישראל בלי שתצטרכו להתמחות בהתאמת הסלולרי לישראל, תוכלו לקנות טלפון סלולרי בישראל במחיר נמוך באדיבות מהפכת התקשורת ומבצעי Black Friday:

מחשבים, טאבלטים, סטרימרים וציוד למחשבים

הגיע הזמן לשדרג את המחשב הישן? לצרף לו כמה אביזרים חדשים? אמזון הבינלאומים וגם אתרים מקומיים כמו KSP וחבריהם ישמחו לעזור ולהציע את כל המחשבים והגאדג'טים שינעימו את הישיבה מול המסך. שימו לב שהמתח החשמלי יתאים לארץ.
באמזון תמצאו הנחות עד 40% על מחשבי Dell ו- HP וגם על מסכים מאותן החברות: מסכי Dell ומסכי HP.

מוצרי Amazon

לאמזון יש מוצרי אלקטרוניקה ומחשוב רבים - טאבלטים, סטרימרים, אוזניות מבטלות רעשים יעילות, מוצרי בית חכם ושלל גאדג'טים שמקלים על החיים - וכולם זוכים להנחות ומבצעים משתלמים במיוחד בכל הזדמנות יפה כמו ימי Prome, Black Friday ו- Cyber Monday.

גם השנה אמזון מקדמת את מוצריה האלקטרוניים ומציעה הנחות מיוחדות, הסתכלו בדף מוצרי אמזון ותגלו מוצרים מעניינים כמו צמידי כושר של אמזון Halo Band, מוצרי Kindle, מוצרי Fire TV ו- מוצרי Echo Show 5.

סטרימרים

הסטרימרים הם להיט בשנים האחרונות. אם אתם מתכנסים סביב המסך כדי לראות תוכניות מעניינות, איכותיות או שניהם גם יחד, תוכלו לבחון את מבצעי אמזון לבלאק פריידי


יאללה, צאו לדרך. יהיה כיף, יהיה מותח, יהיו דמעות של הפסד ושל ניצחון ובסוף, הטוב כמובן, שליח יניח על סף הדלת את כל המזכרות מהחוויה.