אמזון בעברית – טיפים יעילים לקונים מתחילים ומתקדמים

בנובמבר 2019 השיקה ענקית המסחר אמזון אתר בעברית מלאה הפונה לקהל בישראל. זה אינו אתר חדש אלא אתר Amazon.com, אמזון ארה"ב, כשהוא מתורגם לעברית, כשבנוסף לתרגום יש עוד הרבה הפתעות והטבות. עברית מצטרפת לשבע השפות ש- Amazon תומכת בהן, ולצד הממשק הנוח, קל להציג מחירים במטבעות שונים, החזרת המשלוח בחינם לישראל באופן חלקי, וגישה מהירה למוצרים ממוכרים מקומיים. הקהל הישראלי ימצא באמזון בעברית גם עמלת המרה זולה מדולר לשקל, מוצרים מקומיים ייחודיים לגירסה העברית, ומבצעים שמתאימים לקהל הישראלי. כל היתרונות של אמזון בעברית והטיפים לרכישות זולות – במאמר שלפניכם.

AmazonLogo

מעודכן ל- 20/10/2021

עדכון על שינויים בפעולת אמזון

נכון לאוקטובר 2021 חזרו משלוחי חינם לישראל, על חלק מהמוצרים, בקניות שסכומן מעל 49$.


אפשר להצהיר באופן רשמי שאמזון החזירה לפעילות את המשלוחים הבינלאומיים מאמזון ארה"ב ומאמזון אירופה, לאחר שהצליחה להתגבר על חלק מהקשיים הלוגיסטיים שהפיל עליה גלובוס שלם הדורש הזמנות הביתה. זמן הגעת המשלוחים לא חזר לחלוטין למהירותו הקודמת, כי נתב"ג לא עומדים בעומס המטענים ולצידם כל חברות השילוח סובלות מהעומס שנגרם ממשלוחים בתוך הארץ ומשלוחים המגיעים מחוץ לארץ. מי שינסה להזמין יגלה שפע מוצרים שאפשר לשלוח לישראל, למרות ההצהרה הרשמית של אמזון על זמני משלוח של כ- 3 שבועות בפועל המשלוחים מגיעים לעתים קרובות תוך 10 ימים.
אמזון מציעים את השילוח חינם בנוסף לאפשרויות השילוח שהוחזרו לפני כמה חודשים: מהסטנדרטי והזול יחסית ועד משלוח מהיר ויקר, רק שימו לב למחירי המשלוח לפני שאתם מאשרים את ההזמנה. הכוונה למשלוחים שאמזון אחראית עליהם, ושרשום על המוצר "fulfilled by Amazon" או "ships from Amazon" או בתרגום אמזון לעברית "מסופקים על ידי Amazon" או "נשלח על ידי אמזון". משלוח חינם קיים גם אצל חלק מהמוכרים בפלטפורמת אמזון שמדיניות המשלוח שלהם כוללת את ישראל ושאינם משתמשים בשירותי השילוח של אמזון, או שתוכלו להשתמש בחברות שילוח בינלאומי. שילוח מקומי הוא אופציה מעולה, תוכלו לעזור לרשתות וחנויות מקומיות בתוך ישראל והן אחראיות על המשלוחים ולא אמזון.

אמזון מחוייבת למנוע הפקעת מחירים על מוצרים מבוקשים ומטילה סנקציות על מוכרים המנסים לגבות מחירים לא הוגנים. אמזון עורכת ביקורות ללא הרף, מוכרים שנתפסים בהפקעת מחירים מסולקים ו- Amazon גם עובדת עם רשויות המדינות השונות. אמזון בוחנת גם הצהרות שווא בדבר יעילות של מוצרים שונים נגד וירוס הקורונה. אמזון מנטרת את המחירים על ידי מערכות אוטומטיות מתוגברות בעובדים הבודקים מחירי מוצרים פופולריים למלחמה בנגיף הקורונה כמו מסיכות נשימה ונוזלי חיטוי.

המוכרים הישראלים והחנויות הישראליות באמזון כפופים גם הם לביקורות אמזון, וצריכים לתמחר מוצרים וחבילות מוצרים הנמכרים באמזון בצורה הוגנת.

אמזון ישראל או אתר אמזון הרשמי בישראל?

בין אמזון והישראלים מתנהל סיפור אהבה ארוך שנים, שעד היום כלל את שבירת השיניים על שפה זרה, חישובים ארוכים על המרת מטבע והתאמת המוצר לארץ. אמנם אפשר היה למצוא חנויות ישראליות תחת קורת הגג של אמזון, אך באופן עקרוני היה מדובר באתר סחר ידידותי אך זר.

הכניסה של אמזון לישראל נעשית בהדרגה ומתקדמת בשלבים איטיים יותר או פחות. עדיין אי אפשר לדבר על אתר רשמי של אמזון ישראל, אך אתר אמזון ארה"ב – Amazon.com מביא גישה ושימוש נוחים מתמיד לישראל. כך שגם אם עדיין מוקדם להצהיר על "אמזון ישראל", אמזון בעברית בהחלט יש, והוא כולל רשתות וחנויות מקומיים. מי יודע, אולי רמת השירות שהרשתות המקומיות נאלצות לתת תחת דרישות אמזון יחלחלו גם לכלל ההתנהלות שלהן עם הציבור ואם זה אכן יקרה, נוכל להודות לאמזון ישראל על שעשתה מה שעשרות שנות עצמאות לא הצליחו לתת לנו – החלפת מוצר לא תקין באחד שכן עובד.

מכאן אפשר להבין שכל המאמר מתייחס אך ורק ל- Amazon.com המתורגם לעברית ולא לשאר אתרי אמזון העולמיים השונים בהם אין תמיכה בעברית ושלא עברו התאמות לישראל.

אמזון בעברית – איך מתחילים

כשאתם נכנסים לאתר אמזון Amazon.com, אמזון מזהה היכן המחשב שלכם ממוקם לפי כתובת ה- IP שלו ומציגה את האתר בעברית, אפילו אם עוד לא הזנתם שם משתמש וססמא.

לאחר הזנת שם וססמא, אם כתובת המשלוח שלכם היא בישראל, Amazon עדיין תהיה בעברית. אך אם כתובת המשלוח במדינה אחרת – שפת הממשק תותאם לשפת הנהוגה בכתובת המשלוח (אם היא אחת מ-8 השפות הנתמכות באמזון).

על מנת להציג את אתר אמזון בעברית: מימין לשדה החיפוש תמצאו סימון באותיות קטנות לשפת הממשק המוצגת כעת. אם תלחצו על סימון זה, תוכלו לבחור בהצגת האתר בעברית. בחירה בעברית תעלה את אתר אמזון בעברית. בחלון הצף שנפתח לצד האותיות המסמלות את שפת הממשק – ניתן גם לבחור באיזה מטבע אתם מעוניינים לראות את המחירים. ברירת המחדל, דולר אמריקאי, אינה משתנה עם שינוי השפה – אולם בחלק התחתון של אותו חלון צף, תוכלו לזהות גם את האפשרות להצגת המחירים בשקלים חדשים.

כמובן שאם אחת השפות האחרות נוחה לכם יותר, אתם יכולים לבחור בה.

Amazon Account Language

אמזון בעברית היא נחמדה אך אינה מושלמת. תנאי השימוש וחלק מנושאי העזרה עדיין מוצגים באנגלית, והתרגום לא תמיד מדוייק (סיידר מנדיי, אמרנו?).

קניות באמזון - בדולרים או בשקלים?

בניגוד להמלצה הכללית עבור רוב אתרי האינטרנט, שהיא קניה במטבע המקומי של אותו אתר, אמזון בעברית מציעה אפשרות שכדאי לבחון לפני שבוחרים את מטבע הרכישה.

אחת הדרכים של אמזון אל ליבם של הישראלים הוא דרך שערי המרה אטרקטיביים מדולר לשקל באתר אמזון בעברית. Amazon הפחיתה את עמלת ההמרה ל – 2.2%-2.5%, עמלת המרה נמוכה יותר מזו של רוב חברות האשראי בישראל. עם נתח רכישות הולך וגדל של ישראלים באתר אמזון, היא אינה חוששת לנסות לנגוס ברווחי שוק כרטיסי האשראי המקומי. כשאתם רוכשים מוצרים מאמזון בעברית כדאי לבדוק האם רכישה בשקל ישראלי יוצאת זולה יותר מרכישה בדולרים.

זו עמלת המרה מפתה, אך ישראכרט מציעה עמלת המרה של 2.3% ויש כרטיסי אשראי, בעיקר של מקומות עבודה ומועדוני צרכנות המציעים עמלת המרה נמוכה אף יותר, לעיתים 1% ופחות. למי שמקבל מחברת האשראי עמלת המרה נמוכה משל אמזון  משתלם יותר לקנות בדולרים לפי עמלת ההמרה של כרטיס האשראי שלהם.

גם שער המרת המטבע משחק תפקיד. השוו את שער ההמרה של amazon, המוצג באיזור התשלום, לשער ההמרה היציג.

על מנת לוודא שבחרתם את המטבע הרווחי עבורכם ביותר, בפרט ברכישות יקרות, תוכלו להשתמש בכלי ההמרה של אתר אמזון: Amazon currency converter. הכלי זמין בשלב ביצוע התשלום, ואתם פשוט בוחרים לעבור בין המטבעות הרצויים לכם. כתוב גם שער ההמרה לשקל, כשאתם בוחרים לשלם בשקלים. זו הדרך לבדוק אם מחיר המוצר שאתם שוקלים לרכוש הוא זול יותר בשקלים לפי מחיר אמזון או בדולרים שתחשבו כולל עמלת ההמרה של כרטיס השראי שלכם.

חשוב לא להתבלבל בין יכולת זו לבין כלי "הגדרות בלחיצה אחת"- 1 click. כלי זה אינו פועל אוטומטית ועליכם להפעילו ולשייך לו כתובת ואמצעי תשלום. מטרתו לחסוך לכם את עגלת הקניות ולזרז את תהליך הרכישה על ידי שימוש אוטומטי בכתובת ואמצעי התשלום שהגדרתם. הוא גם מאפשר צפיה במחיר בדולרים ובמטבע מקומי כאשר עוברים על עגלת הקניות בעזרת העכבר.

בנוסף, אמזון מציעה לכם לערוך את הקניות בשקלים. אתם יכולים לבחור באפשרות הזו, אך מומלץ שתמיד תבדקו קודם איזה מטבע נותן לכם את המחיר הנמוך יותר בשלב התשלום, כמו שהראינו קודם. את בחירת המטבע תוכלו לשנות כמו שהראינו קודם, באיזור בחירת השפה וגם דרך פרטי החשבון שלכם:

Amazon Currency Picker

כל זה יכול להשתנות בעתיד לפי רצון Amazon, אך כרגע עמלות ההמרה הנמוכות עדיין קיימות. הדבר נכון רק לאמזון בעברית. אתרי Amazon האחרים בעולם אינם מעניקים לישראלים עמלת המרה נמוכה במיוחד, כך שאם אתם חובבים של Amazon.co.uk דווקא, עדיף שתמשיכו לרכוש בו במטבע המקומי של האתר.

משלוח חינם מאמזון - באיזה תנאים

משלוחי החינם הוחזרו באוגוסט 2021, ועכשיו אמזון נותנת משלוח חינם עבור סכום קניה נמוך יותר:
1. סך מחירי המוצרים הזכאים למשלוח חינם יהיה לפחות 49$, לא כולל מסים.
2. המוצר מסומן כזכאי למשלוח חינם. יותר ויותר מוצרים מסומנים כזכאים למשלוח חינם ומספרם גדל בכל יום לקראת ה- black friday.
3. ההטבה תינתן לרוכשים שכתובת המשלוח שלהם היא בישראל ושבחרו במשלוח סטנדרטי של מוצרים הנשלחים על ידי אמזון.

Amazon משאירה בערפל את השאלה לכמה זמן מבצע השילוח בחינם ימשך, כנראה לפחות עד אחרי מבצעי סוף השנה הכוללים את יום הרווקים הסיני, ה- black friday ו- cyber Monday. יש אפילו סיכוי שהרף למשלוח חינם ירד אף יותר, כדי להתחרות במבצעים שאתרים אחרים יציעו בתקופה זו.

אם בחרתם מוצר שאינו זכאי למשלוח חינם, סכומו לא יחשב לצורך הגעה ל-49$ וגם תשלמו עליו את דמי המשלוח שנדרשים עבורו.

העדפות משלוח ותאריך מסירה מובטח

גם אם אתם רוכשים מוצרים רבים, Amazon תעשה מאמץ לשלוח את כל המוצרים אליכם בחבילה אחת או במספר חבילות קטן ככל האפשר במטרה שיהיה חיוב דמי משלוח אחד מרוכז. זמן המשלוח יקבע לפי זמינות הפריטים במלאי. זמן המשלוח מחושב בצורה משוערת החל מהזמן בו הפריט יוצא מאמזון ועד הגעתו לא כולל סופ"ש וחגים (אלא אם צויין אחרת במפורש). לכן אם פריט אינו במלאי או לוקח זמן להשיגו, זמן המשלוח יתחיל להספר רק מרגע שהוא יאותר וישלח.

פיצול הזמנה למספר חבילות קורה כאשר מדובר במוצרים הנשלחים ממרכזי הפצה שונים או כאשר ההזמנה מכילה פריטים גדולים או כבדים המחייבים שילוח נפרד.

אמזון מתחייבת שבכל מקרה לא תשלמו על המשלוח יותר מכפי שהיה רשום בהזמנה שלכם.

Amazon גם מגדירה במדוייק את סכומי המינימום לכל סוג משלוח בכל מדינה (אין הגבלה על מחיר המקסימום). עבור משלוח לישראל (מאמזון עצמה ולא מחנות בתוכה), שאינו זכאי למשלוח חינם, תשלמו על משלוח סטנדרטי לפחות 8.99$ ועל משלוח מהיר תשלמו לפחות 18.99$.

בחלק מהמוצרים המוצעים למכירה באמזון מצוין תאריך מסירה מובטח – זהו התאריך האחרון למשלוח באחריות החברה. במידה ועד לתאריך המסירה המובטח אף אחד לא יצר עמכם קשר כדי למסור אותו (למשל, שליח שניסה לתאם אתכם הגעה או הודעה על דבר דואר הממתין לכם), יוחזרו לכם דמי המשלוח של כל הפריטים באותה ההזמנה ולא רק של המוצר עליו נקבע תאריך המסירה המובטח.

דבר אחד בלבד Amazon מסרבת להשאיר בידיכם – היא בוחרת את חברת השליחויות וחברות ההפצה ואתם אינכם יכולים לבקש חברה מסויימת.

מחיר המשלוח הוא סכום בפני עצמו שמצטרף למיסים שונים המוטלים על המוצרים כמו מע"מ ומס קניה.

Shipping options

מסים, מכסים ועלויות נוספות

אמזון מוסיפה את מחירי המסים להזמנה שלכם ומעבירה אותם לידי רשויות המס בישראל. המסים הרלוונטים הם מס קניה, מס יבוא ומע"מ.

על מע"מ תחוייבו ברכישות מעל 75$, כשמחיר המשלוח נחשב לצורך חישוב האם ההזמנה עוברת את הסף של 75$. אתם יכולים לנסות לפצל חבילות אבל אמזון נוטה לאחד אותן בשם היעילות ואם תתפסו, מה שרלוונטי בעיקר לחבילות המגיעות בדואר ישראל, תשלמו את המס וגם קנס.

על אלכוהול וטבק תשלמו מע"מ בכל רכישה ולא משנה מה סכומה.

בקניות מעל 500$ מתווסף מס יבוא שאנחנו מכירים כ"תשלום מכס". על מוצרים שונים הקבועים בחוק כמו אלקטרוניקה בידורית משלמים מס קניה. פירוט המוצרים והמחירים מפורט באתר רשות המסים בדף "תעריף המכס ומס קניה".

אמזון מספרת לנו לגבי מס היבוא שהיא מחשבת אותו לפי העלות המקורית של המוצר (ולא לפי מחירי מבצע שהציעה) + דמי המשלוח. לפעמים, עקב שינוי בחוק או מקרה אחר, אמזון טועה בחישוב המס. אם אמזון גבתה על המס פחות ממה שהיתה אמורה בפועל – הרווחתם. לא תשלמו סכום נוסף. אם היא גבתה סכום גבוה מידי על המס, תקבלו בחזרה את הסכום העודף. הדברים נכונים לגבי מוצרים שאמזון עצמה מוכרת ישירות, אך המוכרים השונים תחת אמזון יכולים לנקוט במדיניות שונה.

המבצעים המתחלפים וקניות זולות באמזון בעברית

אתר Amazon.com מציע בכל יום שפע של מבצעים מתחלפים ממוצרים במגוון נרחב של קטגוריות. אמזון בעברית מציג בשלב זה מעט אפשרויות, אך שינוי השפה לאנגלית יציג את מלוא אפשרויות מבצעי היום והדילים המתחלפים. כדאי לבדוק את מבצעי היום ואולי אף לעקוב אחריהם באופן קבוע אם אתם ממתינים להזדמנות לרכישת מוצר מסויים במחירים אטרקטיביים.

המבצעים המתחלפים באמזון כוללים כמה סוגי מבצעים ובנוסף אתם יכולים לסנן מבצעים לפי קטגוריות שמתאימות לכם. המבצעים אינם יחודיים לאמזון בישראל, אלא נלקחים מכל רחבי אתר אמזון ללא סינון. הם כוללים גם מוצרים הנמכרים על ידי אמזון עצמה וגם על ידי חנויות הפועלות תחת קורת הגג של Amazon. לכן חשוב לבדוק את אפשרויות המשלוח – האם המוצר נשלח לישראל ובאיזה מחיר. בנוסף, לעיתים המוצר שבמבצע הוא מוצר משומש או מחודש וכדאי לשים לב גם לכך.

איזה סוגי מבצעים תוכלו למצוא באמזון:

מבצעי היום – מבצעים המתחלפים במשך היום ומוצעים עד גמר המלאי. אם הוצע מוצר מבוקש, המלאי יכול להסתיים תוך מספר שעות.

Lightning deals –שתורגמו כ"עסקאות ברק" הם מבצעי קידום מכירות מוגבלים בזמן המשלבים שימוש בקופונים למתן הנחה. המבצע מוגבל בזמן, בדרך כלל יום, אך יסתיים מוקדם יותר אם כל הקופונים נגמרים. המבצעים מוגבלים כך שלכל מוצר מוקצב קופון אחד ללקוח. אם אתם רוצים לרכוש מוצר בעסקת ברק, עליכם למהר ולהשלים את הרכישה תוך 15 דקות מהכנסת המוצר לעגלת הקניות שלכם, אחרת הקופון שהוקצה לכם ישוחרר ויהיה חופשי לשימושו של לקוח אחר. המחיר שתראו בעגלת הקניות עבור המוצר הוא המחיר לאחר הנחה ולפני הוספת מיסים ודמי משלוח.

איך מתכוננים מראש לעסקת ברק:

 • אפשר לראות מראש מה המבצעים העתידיים הצפויים ולהכנס ולצפות בפרטי המוצר.
 • אם יש לכם את אפליקציית Amazon בסלולרי וההתראות בה מופעלות, תקבלו התראה כשמתחילה המכירה של הפריטים בהם צפיתם.
 • אם הקופונים החופשיים נגמרו, תוכלו להרשם לרשימת המתנה. גודלה של רשימת ההמתנה מוגבל ומשתנה לאורך חיי המכירה. אם אחד הלקוחות לא השלים את הרכישה תוך 15 דקות, הקופון יועבר ממנו אל הלקוח הראשון ברשימת ההמתנה.
 • לקוח שממתין ברשימת המתנה יוכל לראות שהקופון עבר אליו על ידי התראה בפינה העליונה של אתר אמזון, ואם יש לכם אפליקציית Amazon שקיבלה הרשאה להתראות, תקבלו גם התראה לסלולרי שהמכירה זמינה עבורכם. עליכם להשלים את הרכישה בזמן שהוקצב לכם או שהקופון יועבר לבא בתור ברשימת ההמתנה.
 • כמובן שאין הבטחות ויכול להיות שהמכירה תגמר בלי שתזכו לקבל קופון ולהשתתף בה.
 • שווה להיות מנוי Prime כי ב- lightning deals יש למנויי פריים זכות קדימה והם יכולים להשתתף במכירה לפני שאר הציבור ואם המוצר מבוקש, המכירה תסתיים עוד לפני שהיא תיפתח לכלל הציבור.

חיסכון ומכירות – ריכוז של מוצרים הנמכרים בהנחה או שיש עבורם קופוני הנחה מכל הקטגוריות ומכל רחבי אתר Amazon.com כולל חנויות של סוחרים וספקים הפועלים באתר אמזון.

מבצעי גישה מוקדמת של prime עליהם נרחיב בסעיף העוסק ב- Amazon Prime, הרלוונטי למנויי Prime.

Amazon היא בין המובילות של מבצעי Black Friday, מבצעי סייבר מאנדיי (Cyber Monday) ומבצעי מכירות גלובליים אחרים, עליהם ניתן לקרוא במאמרים נפרדים.

אמזון בישראל - מוכרים מקומיים

את המוכרים המקומיים תוכלו למצוא ב"אמזון ישראל" בדף הבית, לאחר שהגדרתם את שפת האתר לעברית. עיצוב הדף, המוצרים והמוכרים משתנים כל הזמן, אך הוא הדרך הקלה ביותר לנווט לאפשרויות השילוח מישראל. בפועל, קיימים מעט מאד מוכרים וספקים ישראלים באמזון, ובהתאם גם מעט מוצרים.

איך בוחרים מוצרים מספקים מקומיים:

 • בדף הבית יש כותרת "מוכרים מקומיים", לחיצה תעביר אתכם לשכונת "אמזון ישראל" - דף שכולו מוצרים הנמכרים על ידי מוכרים ישראלים. כאן תוכלו לבחור מוצר לפי נושא, או להכנס לחנות האונליין של הספקים המופיעים בדף. למשל, כל המוצרים שניופאן מוכרת דרך Amazon.
 • בדף המוכרים המקומיים תקבלו אוסף מוצרים ללא סדר ומיון שהמכנה המשותף שלהם הוא ספק ישראלי.

אם אתם חוששים משירות ברמה פחותה מהשירות הרגיל של אמזון, הסירו דאגה מליבכם. המוכרים הישראלים חייבים לעמוד בדרישות של אמזון שהחשובה והרלוונטית בהן עבור הקונים היא אספקת המוצרים תוך 3-5 ימים מרגע ההזמנה, ואפשר גם זמן אספקה קצר יותר. גם כאן חלק מהמוצרים נשלחים בחינם, אך לא כולם, כך ששימו לב לדמי המשלוח.

העובדה שמוכר הוא מקומי אינה הופכת אותו למוכר זול, אחרת אף אחד מאיתנו לא היה משתמש באתרי המסחר השונים, אז לפני ההתנפלות על דף המוכרים המקומיים, יש מקום לקצת השוואת מחירים. בהחלט יכול להיות שתמצאו באמזון בעברית את המוצרים והמותגים היומיומיים האהובים עליכם, לניקוי הבית, להאכיל את האוגר או לחתל את ילדיכם, במחיר זול ויתכן שבשם התחרות החופשית ורוח המבצעים תמצאו את המוצרים במחיר טוב יותר דווקא בחנות בקצה הרחוב.

באיזה מטבע לשלם? הכללים כאן זהים לכללי התשלום בכל Amazon. אמנם הרשתות המוצגות הן ישראליות, אך אתם לא משלמים להן ישירות, אלא לאתר אמזון, שהמטבע הרשמי שלו הוא דולר. לכן אם תשתמשו בשקלים, עדיין תשלמו את עמלת ההמרה של אמזון מדולר לשקלים, ואם תשלמו בדולרים תשלמו את עמלת ההמרה של כרטיס האשראי שלכם משקל לדולר. ובכל אחד מהמקרים גם יש את שער המרת המטבע של אותו היום.

האם יש יתרונות למוכרים מקומיים? כמובן שיש. אתם יודעים שהמוצר מתאים לשימוש בישראל ללא צורך בהתאמות או הגדרות מיוחדות. חוץ מזה, בנוסף לשירות הלקוחות שאמזון מספקת, תוכלו לפנות ישירות לחברה במקרה הצורך.

יתרונות נוספים להזמנה ממוכרים מקומיים דרך אמזון:

 • מוכרי אמזון בישראל אחראים על המשלוח ולכן אין שינוי במדיניות המשלוח ובמהירותו, כפי שנקבעה על ידי אמזון. אם כי העומס על השליחים עלול ליצור עיכובים.
 • רמת הפירוט על המוצר צריכה לעמוד בסטנדרטים של אמזון.
 • אמזון מעודדת את המוכרים להציע מחירים נמוכים ותחרותיים.
 • הגנה על הקונה: "A to Z guarantee" מגנה על הקונה כאשר המוצר לא הגיע או מתברר שאינו תואם כלל את התיאור. במקרים אלה הקונה צריך לפנות למוכר ואם לא קיבל מענה הולם, לפנות לאמזון. אמזון תדאג לברר את הנושא ולהחזיר לכם את הכסף במקרה הצורך.

אמזון PRIME

אמזון Prime הוא מועדון הלקוחות של Amazon, והוא מקנה שפע של הנחות, הטבות, הוזלות וימי מכירות ייעודיים עם מחירים זולים במיוחד לחברי המועדון בלבד. לכל אתר אמזון בעולם יש מנוי Prime משלו, שההטבות והתנאים שלו מעט שונים משל האחרים. פה יוצג מידע על מנוי Prime של Amazon.com בלבד. לאתרי אמזון האחרים כמו amazon.co.uk , amazon.co.de ואחרים תוכלו לרכוש מנוי פריים יעודי לאותו אתר. כדי לקבל את המקסימום ממנוי prime, רכשו אותו באתר אמזון המועדף עליכם בדרך כלל.

מנוי לאמזון פריים מוצע ל - 30 יום ללא תשלום או התחייבות וניתן לבטלו בכל שלב ונקודת זמן. אין בעיה לבטל לפני תום תקופת הניסיון ובעתיד גם לרכוש אותו מחדש. עם זאת, חשוב לדעת כי התשלום עבור המנוי מתחדש אוטומטית בתום שנת המנוי, אלא אם זכרתם לבטל את המנוי מבעוד מועד.

Amazon prime מוצע לקהל בישראל בדף הכתוב בעברית ומסביר מה ההטבות שהמנוי נותן ועל אפשרויות הרכישה השונות.

הטבות Amazon Prime ואיזה מהן רלוונטיות לגרים בישראל:

מחירים ומבצעים מיוחדים לחברי Amazon Prime: הטבה זו חלה על כל מנוי prime, כולל הגרים בישראל. המבצעים יכולים להתבטא בהוזלה נוספת, בגישה מוקדמת למוצרים שבמבצע, הטבות על המשלוח או מבצעים המיועדים אך ורק לחברי Prime.

אמזון טורחת ומיידעת אותנו כמה נוכל לחסוך על מוצרים שונים בעזרת מנוי prime. באיזור האישי שלכם תוכלו לראות מוצרים שונים וכמה הייתם חוסכים עליהם אם הייתם מנויי prime. גם כשתכנסו לתוך פרטי מוצר הזכאי להטבת prime, תוכלו לראות מהי ההנחה הנוספת שהמנויים מקבלים, לעיתים קרובות כ- 10% או יותר מהמחיר.

Prime Deals Suggestions

גישה מוקדמת ל- lightning deals: מבצעי הברק מוגבלים בזמן ובקופונים ומנויי Prime מקבלים זכות גישה מוקדמת למבצעים. המנויים יכולים להתחיל לרכוש 30 דקות לפני מי שאינו מנוי.

Prime Video - שירות ה- streaming הפופולרי של Amazon שנפוץ מזמן בישראל. בישראל ניתן לרכוש מנוי הכולל רק את Prime Video, שבו סדרות מקוריות מוערכות ומפורסמות כמו the boys עם תומר קאפון, בוראט 2, the man in the high castle וגברת מייזל המופלאה וכן סדרות וסרטים משתנים מרשתות אחרות.

שירותי תוכן, אחסון בענן ו- streaming הכלולים במנוי Prime ללא תשלום נוסף. לא ברור עד כמה הם זמינים במלואם בישראל: אחסון תמונות אפשרות אחסון תמונות בענן למנוי ולעוד 5 אנשים. אין הגבלה על כמות התמונות והרזולוציה שלהן וכן ניתן לאחסן סרטוני וידאו. Amazon music מבחר של מליוני שירים ב- streaming ללא פרסומות. Amazon reading – המאפשר קריאה חופשית של ספרים הכלולים במנוי Prime בכל מכשיר דיגיטלי ולא רק kindle. כאן רשימת הכותרים מצומצמת יחסית, ומן הסתם אינה כוללת עברית. Twitch Prime – ערוצי משחקי וידאו ומובייל. ערוצי Audible – ספרים להאזנה. באנגלית.

משלוח מהיר ובחינם - הטבה שאינה רלוונטית לישראל. משלוח מהיר ובחינם תוך יומיים הוא אפשרות המוגבלת לתושבי ארה"ב בלבד. כישראלים אנחנו נתונים למדיניות ה- international shipping עבור מוצרים שהזמנו מחו"ל ומדיניות local delivery של ישראל כאשר אנחנו רוכשים ממוכרים מקומיים. גם חברי prime יצטרכו לבדוק האם המוצר נשלח לישראל וכן דמי משלוח וזמן המשלוח עבור כל מוצר שהם רוכשים.

הטבות על כרטיס האשראי של Amazon - כיום לא רלוונטי לישראל.

מחירי Amazon Prime

Amazon.com מציעה בישראל את אפשרויות רכישת מנוי Prime הבאות:

 • מנוי Prime בתשלום חודשי: מנוי הכולל את כל הטבות Prime ומחירו 14.99$ לחודש. את המנוי ניתן לרכוש מתוך החשבון שלכם ב- Amazon.
 • מנוי ל- prime video בלבד. אותו תוכלו לרכוש מתוך Primevideo.com. המחיר הוא 5.99$ לחודש.

לאמזון יש עוד אפשרויות רכישת מנוי שלא מוצעות לבעלי חשבון מישראל: מנוי סטודנט, מנוי לבעלי כרטיס אשראי של Amazon, מנוי בתשלום מראש לשנה בסך 119$ (9.92$ לחודש) או מנוי נפרד לכל אחד מהשירותים הדיגיטליים שניתנים ב- prime, כמו מוזיקה, ספרי שמיעה וכד'.

Amazon Prime day 2020

אמזון Prime Day הם ימי מבצעים מיוחדים למנויי אמזון פריים, בימים אלה אתרי אמזון בכל העולם, ובמיוחד אמזון ארה"ב, מציעים מוצרים במחירים זולים במיוחד, ולעתים קרובות זולים יותר ממבצעי בלאק פריידי.

בדרך כלל Prime Days נערכים ביולי, אך השנה הקורונה עיכבה ודחתה את ימי המבצעים והם מגיעים ב- 13 ו- 14 באוקטובר 2020. תאריך שנקבע כדי להתחרות במבצעים של רשתות גלובליות נוספות, כך שיש סיכוי למבצעים ומחירים תחרותיים מתמיד.

למעשה מבצעים מקדימים החלו כבר מספר ימים לפני מועד ההתחלה הרשמי- אם תכנסו לאתר אמזון, תראו את "מבצעי Amazon Prime Day".

ב- prime day המבצעים מתחלפים במהירות במשך היום וצריך להערך מראש ולדעת מראש מה רוצים לקנות ומה הסכום שמוכנים לשלם על כל מוצר. שיטות ודרכים להוציא מ- prime day את המקסימום תמצאו במאמר מבצעי Amazon Prime Day 2020

אמזון פרסמו בבלוג שלהם רשימה של מוצרים פופולרים ואת ההנחות עליהם ב- prime day. שווה לקרוא ולהתעדכן ליום המכירות.

החזרת מוצרים ללא תשלום

אמזון מאפשרת לכם להחזיר מוצרים ולקבל עבורם זיכוי מלא ויש לה תהליך מובנה ומסודר לצורך העניין, כולל הדפסת תוויות עבור חברת המשלוחים.

הכוונה למוצרים שנרכשו מאמזון עצמה (fulfilled by Amazon) ולא מחנויות העובדות דרכה. החזרת מוצרים שנקנו מחנות כפופה למדיניות ההחזרים של אותה חנות, אם כי רבות מהחנויות מאפשרות החזרות בתנאים דומים לתנאים של אמזון עצמה.

מעבר לכך, אמזון מאפשרת לקונים הישראלים, לפחות עד להודעה חדשה בעניין, להחזיר מוצרים דרך DHL בחינם, כלומר אין גם עלויות משלוח. בדרך הזו החזרת המוצר או החלפתו במוצר מתאים יותר הופכת לקלה ונוחה יותר מאי פעם.

איך זה עובד:

 • כל מוצר שלא פתחתם ולא השתמשתם בו ניתן להחזרה. מספר הימים בהם תוכלו לעשות זאת משתנה לפי המוצר, אך נע סביב 30 יום מקבלתו. באיזור האישי שלכם באמזון תוכלו לראות את פרטי ההזמנה, כולל תאריך קבלת המוצר ותאריך היעד להחזרות. מתחת לפרטי המוצר תמצאו שורה האומרת: "ניתן להחזרה עד" ותאריך היעד. אם תאריך זה חלף, תוכלו לראות שורה המודיעה לכם מתי חלף תאריך ההחזרה. אם תאריך ההחלפה כבר חלף, לא תוכלו להחזיר את המוצר בדרך המוצגת כאן, אך תמיד תוכלו לפנות לשירות הלקוחות של אמזון ולבדוק אם ילכו לקראתכם.
 • בתקופה בה ניתן להחזיר, תמצאו ליד המוצר כפתור "החזר או החלף פריטים". תוכלו ללחוץ עליו ולהתחיל בתהליך ההחזרה.
 • עליכם לציין האם אתם מבקשים החלפה או החזרה ולמלא את הסיבה לבקשה, מתוך רשימת הסיבות.
  מעוניינים בהחלפה? ניתן להחליף מוצר פגום במוצר תקין, או להחליף מידה או צבע של פריט. רציתם להחזיר את המוצר? ציינו שאתם מבקשים החזר כספי.
 • עכשיו צריך לבחור איך להחזיר. בישראל יש שתי אפשרויות: דרך DHL ללא תשלום או בחירה שלכם איך להחזיר (למשל תוכלו לשלוח דרך דואר ישראל או חברת שליחויות אחרת), ואז אתם משלמים על המשלוח. ברור שתעדיפו להחזיר דרך DHL, גם כי אין תשלום וגם כי זו הדרך המוסדרת והמועדפת על ידי אמזון. כל דרך משלוח אחרת היא באחריותכם ואתם אחראים למעקב ולטיפול בתקלות בדרך.
 • אמזון מאפשרת לכם לבחור האם להגיע ל-DHL או לבקש שליחות, שניהם ללא עלות: תוכלו לבקש ששליח DHL יגיע אליכם (ואז אתם צריכים להתקשר ולתאם שליחות) או שתוכלו להגיע בעצמכם לסניף DHL או סניף מנטה באחת מתחנות הדלק בארץ בהן DHL מפעילה תחנת מסירה - תוכלו למצוא ב- Amazon קישור לרשימת הסניפים או לחפש אותה בעצמכם. בזאת השלמתם את הפעולות באיזור האישי, אך עדיין צריך להכין את המוצר לשליחה.
 • בדקו את המייל שלכם. אתם אמורים לקבל מ- Amazon מייל המסכם מה ביקשתם להחזיר ובו כפתור המאפשר הדפסת תוויות להחזרת מוצר. זה הרגע להפעיל את המדפסת ולקרוא את ההוראות של אמזון איך לארוז את המוצר, וארזו כך שהמוצר יגיע ארוז ושלם ליעדו, כולל עטיפה מרופדת למוצרים שבירים כשצריך. צרפו והדביקו את התוויות והניירת הנדרשים.
 • חכו לשליח שהזמנתם או קחו את המוצר לסניף DHL.
 • עכשיו עליכם לחכות עד שהמוצר יגיע ליעדו, בערך כ- 3 שבועות עד חודש. אמזון מתחייבת להחזיר את הכסף תוך 7 ימי עסקים מיום הגעת המוצר לידיה. הכסף יוחזר לכרטיס האשראי ממנו בוצעה הרכישה
 • אל תגזימו בכמות ההחזרות. Amazon אמנם ידידותית ומקלה על הלקוח בתהליך ההחזרה, אך אם זיהתה מספר רב מידי של החזרות על ידי לקוח היא עשויה לחסום את החשבון שלו.

אמזון דואגת גם למי שקיבל במתנה מוצר שנקנה באתר שלה ומאפשרת להחזיר אותו. התהליך דומה מאד להחזרת מוצר רגיל, אך אי אפשר לבקש החלפה. התהליך אפשרי אך ורק עבור מוצרים שנקנו באמזון עצמה ולא בחנות בפלטפורמה שלה, ורק למוצר שבתהליך הרכישה שלו הוגדר כמתנה למישהו אחר. בכל מצב אחר תאלצו לפנות לשירות הלקוחות, או לפעול לפי מדיניות החנות ממנה נרכשה המתנה.

איך מחזירים מתנה:

מקבל המתנה נכנס לחשבון אמזון האישי שלו (ולא של נותן המתנה). אם אין לכם חשבון, תוכלו ליצור אחד בקלות.

צריך להזין מספר הזמנה בן 17 ספרות שנמצא על אריזת המוצר (orderID) בשורת החיפוש, כדי לאתר את ההזמנה. אם איכשהו האריזה עם המספר נעלמו לכם, תוכלו לנסות לאתר אותו דרך שירות הלקוחות של אמזון, או דרך נותן המתנה אם אתם לא חוששים להעליב אותו באופן בלתי הפיך.

מכאן התהליך נמשך בצורה זהה למתואר קודם, אך את ההחזר תקבלו בצורת כרטיס מתנה עם זיכוי לסכום המתנה ותוכלו להשתמש בו ברכישות עתידיות באמזון.

מוצרים מומלצים קישור

מבצעי היום

מבצעי היום, מבצעי בזק והנחות לזמן מוגבל, תוכלו למצוא מבצעים שונים על מגוון רחב של מוצרים מביגוד, דרך מוצרי אלקטרוניקה, מכונות קפה, צעצועים, תכשיטים, מוצרים למטבח ועוד.

מוצרי אלקטרוניקה

מוצרי בידור ביתי, טלוויזיות, שמע ביתי, אוזניות, מצלמות, אביזרים ועוד

לדוגמא: אספקה קבועה של סוללות, שעונים חכמים, אביזרי gaming כמו nintendo switch או משקפי VR. כל מה שקשור לטלפונים סלולריים ושלל האביזרים שלהם ממטען ועד מגני מסך עמידים במיוחד

בית ומטבח

מוצרי מטבח, אכילה, מצעים, אמבטיה, רהיטים, עיצוב ביתי ועוד

כאן תמצאו חפצים שימושיים ברמה יומיומית במחיר טוב - מנייר סופג ועד מסנני בריטה, לצד מוצרים יפים שיתנו לבית מראה חדש, מדפים וארגוניות שונים, או כריות מתוחכמות שישפרו את שנת הלילה.

רבי מכר במטבח ואוכל

מתעדכן מידי שעה - סירים, מחבתות, טוסטרים, כלים וכוסות לבר, מכשירי קפה, תה ואספרסו, טקסטיל לבית ולשולחן, מכשירי חשמל קטנים, כלי אפיה ובישול, אחסון וסידור, אוכל ואירוח

מחשבים, טאבלטים ואביזרים נלווים

מחשבים ניידים, מחשבים שולחניים, צגים, טאבלטים, משחקי מחשב, כוננים קשיחים ואחסון, אביזרים, טונרים וראשי דיו לכל סוג מדפסת, כבלים ומתאמים ועוד

רבי מכר במחשבים ואביזרים

מתעדכן בכל שעה - מחשבים, סטרימרים, טאבלטים, טלויזיות, מודם אלחוטי, כבלי מחשב, מתאמים ועוד

יופי וטיפוח אישי

מוצרי איפור, טיפוח העור, טיפוח השיער, בשמים ועוד

צעצועים ומשחקים

דמויות פעולה, מוצרי אומנות ויצירה, בובות, פאזלים, צעצועי למידה ועוד

משחקי וידאו

משחקי וידאו עבור Nintendo ,PlayStation ,Xbox ועוד

בריאות ומשק הבית

מוצרי בריאות, ציוד ביתי, טיפול בילדים ותינוקות, ציוד רפואי ועוד

ציוד קמפינג וטיולים

ערסלים, תאורה, ערכות ציוד, מזרונים ועוד

צעצועים במכירת עודפים

מכירת עודפים של יצירות, בובות, משחקי קופסה, משחקי וידאו, תחפושות ועוד

מוצרים לחיות מחמד

מוצרים לחיות מחמד - כלבים, חתולים, ציפורים, קולרים רתמות ורצועות, משטחי אילוף, מזון, חטיפים, מסרקים וטיפוח, מניעת פרעושים, צעצועים, מוצרים רפואיים

מותגים מקומיים מישראל שנמכרים באמזון

חיתולי האגיס, סולתם, נעמן ורדינון, דינמיקה, אלקטרה, בדין, מוצרי תינוקות ומותגים נוספים