Cyber Monday 2022 – איפה לקנות בסייבר מאנדיי

בשנים האחרונות סייבר מאנדיי הפך לאחד מחגי הקניות באינטרנט המוכרים והשנה הוא מתחבר לחגיגת קניות מתמשכת שהתחילה עם מבצעי בלאק פריידי ונמשכת באתרים רבים במשך כל סוף השבוע שאחריו עד לסייבר מאנדיי. אז גם אם אתם לא נוהגים לערוך קניות באינטרנט, תוכלו להמשיך ולקנות כל סוג מוצר בהנחות גבוהות עד סופו של Cyber Monday כולל כל מה שלא הספקתם במשך אותו יום שישי קצר של ה- Black Friday. זו למעשה ההזדמנות האחרונה לנצל את ההנחות הגדולות של השנה, עד לנובמבר של שנה הבאה.

Cyber Monday

מעודכן ל- 24/11/2022

שאלתם מה אפשר לקנות ב- Cyber Monday? כיום קונים הכל, או ליתר דיוק כל מה שנשאר במלאי אחרי ההסתערות שמתחילה כבר במבצעי הבלאק פריידי. חפשו מבצעי Cyber Monday באמזון ebay, AliExpress ושאר האתרים הגדולים בהם אתם משוטטים. גם אתרים ישראלים ימשיכו את מבצעי נובמבר עד ליום שני ואפילו אחריו.

מה תאריך ה- Cyber Monday ב- 2022

בשנת 2022 תאריך Cyber Monday הוא ב-28.11.2022 , אפשר בקלות להבין שב- 2022 רוב החנויות ואתרי הקניות מתייחסים אליו כאל המשך ישיר של הבלאק פריידי על מבצעיו השונים. בעיקרון סייבר מאנדיי הוא יום שני שמגיע מיד אחרי חג ההודיה (Thanksgiving) האמריקאי.
ב-2022 Amazon.com מתחילים להציע מבצעי cyber Monday כבר ביום שבת ה- 26.11.2022 וימשיכו להוסיף מבצעים חדשים במהלך יום שני ה- 28.11.

אין לסייבר מאנדיי תאריך קבוע?

התשובה היא שלא, כי גם לחג ההודיה אין תאריך קבוע. חג ההודיה הוא חג של המתיישבים האירופים באמריקה, ואותנו מעניין תאריך חג ההודיה של ארצות הברית (בקנדה יש תאריך אחר) שחל תמיד ביום חמישי הרביעי בחודש נובמבר. כתוצאה מכך תאריך סייבר מאנדי יהיה תמיד בין 26.11 ל- 2.12 תלוי מתי חל חג ההודיה באותה שנה.

מה זה Cyber Monday?

Cyber Monday הוא חג קניות שהחל בשנת 2005. התאריך שלו נבחר כי הוא מספיק קרוב לחג המולד לצורך עריכת קניות לחג ומספיק רחוק כדי שהמשלוחים יגיעו בזמן לחג בלי להתעכב. הסייבר מאנדי הוכרז כדי לעודד קניות באינטרנט ולתת מענה לעסקים וחנויות קטנים יחסית שאינם חלק מאתרי המסחר החזקים והרשתות הגדולות ששולטים בבלאק פריידי, כך שיוכלו לתת הנחות ביום שונה מיום הבלאק פריידי. בפועל תוך זמן קצר גם אותם אתרים ורשתות הצטרפו לחגיגת הסייבר מאנדיי וכיום אין הבדל אמיתי בין החברות, הרשתות וסוגי המבצעים שתוכלו למצוא בשני התאריכים, למרות שאם אתם קונים באתרים בארצות הברית שאינם חלק מרשת גדולה, יש לכם סיכוי למצוא הנחות גדולות יותר ב- Cyber Monday.

מה ההבדל בין Black Friday ל- Cyber Monday?

במהלך השנים מאז שהחל הסייבר מאנדיי רוב ההבדלים בינו ובין הבלאק פריידיי הטשטשו וכיום רוב האתרים והחנויות עורכים מבצעים, מכירות והנחות גדולים הנערכים גם בימים שבין הבלאק פריידי והסייבר מאנדיי ולעיתים קרובות גם עוד כמה ימים אחרי. יש אתרים שיעדיפו לפתוח עם מבצעי מכירות והנחות גדולים בבלאק פריידי, ואחרים שיתחילו בהנחות קטנות יחסית בבלאק פריידי ויעמיקו אותן בסייבר מאנדיי.

השנה הסייבר מאנדיי מאפשר לכם להשלים קניות שאתם מעוניינים בהן ולא הספקתם לבצע במהלך סוף השבוע של הבלאק פריידי, מכל סיבה שהיא, כמו חוסר זמן או הצורך להגדיר בדיוק מה דגם המוצר הרצוי לכם או לקרוא ביקורות והסברים כדי לדעת מה המותג והדגם היעילים ביותר למטרתכם, או ששמעתם על מחברים על משהו שקנו ואתם ממש חייבים לקנות אותו גם.

בשנת 2022 בה כולם כבר התמחו בקניות אונליין, והאונליין עמוס במבצעים, הנחות והצעות מיוחדות, מי שמחכה עם הקניות ל- cyber monday עלול לגלות שהרבה מהמוצרים אזלו. בכל זאת, שווה לבדוק ולראות האם ניתנות הנחות גדולות יותר על המלאי שנשאר.

מה כוללים מבצעי Cyber Monday?

מבצעי הסייבר מאנדי כוללים את כל מה שאפשר לרכוש באינטרנט בכל אתר מסחר או חנות, כולל עסקאות תיירות ותעופה, מוצרי חשמל, ריהוט, אופנה. ממש ממש כל דבר. תוכלו לבחון דוגמאות בהמשך.

באיזה אתרים כדאי לחפש מבצעי Cyber Monday?

למעשה כל אתרי הקניות וכל הרשתות ממשיכים את המבצעים. זקוקים לכוסות זכוכית עמידות בפני ילדים וגם סטרימר לטלביזיה, עם אוזניות מבטלות רעשים וגם כל גאדג'ט שקיים במחיר זול? פנו לאמזון ובחלק גדול מהמוצרים גם תקבלו משלוח חינם עבור רכישות בסך העולה על 49$.

חייבים שואב אבק רובוטי שישטוף את הרצפה והקירות מבפנים ומבחוץ? תוכלו למצוא שואבי Dyson, rumba ועוד.

בדקו את המוצרים, הדילים המתחלפים, המכירות וקידומי המוצר באתרי האונליין המועדפים עליכם, שכולם מפרסמים מבצעי Cyber Monday וחלקם אף מתחילים בהם לפני יום שני.

Amazon מציעה גישה מוקדמת לכל המבצעים על ידי שימוש ב- Alexa. תוכלו לשאול מוצר תומך Alexa: Alexa, what are your deals ותראו לאן היא לוקחת אתכם.

חברי Amazon Prime מקבלים עדיפות בגישה למבצעים השונים וגם מקבלים מבצעים מיוחדים עבורם. משתלם ליצור מנוי Prime עם 30 ימי ניסיון בחינם ולבטל אותו לאחר שחגי הקניות מסתיימים. אם אתם רוכשים קבוע באחד מאתרי אמזון העולמיים, מנוי Prime קבוע באותו אתר יכול להשתלם מאד, שכן העלות החודשית שלו אינה גבוהה והוא פותח גישה למבצעים מיוחדים, לימי המכירות המיוחדים למנויים - Prime Days ועוד הטבות. מנוי Prime תקף רק לאתר אמזון שבוא הוא נרכש ולא לכולם. לכן כדאי להשאיר את המנוי בתוקף רק באתרי אמזון בהם אתם משתמשים באופן קבוע.

אתר אינטרנט מוצרים מומלצים קישור
Amazon
Amazon

ב- 2022 אמזון מבטיחה להפתיע במבצעי בזק כל 30 דקות במהלך הסופ"ש, כדי להשאיר את הקהל דרוך ומצפה, וגם מבטיחה הנחות של 60%- 70% על מגוון ממוצרי אמזון לבית חכם, לטלביזיות ורמקולים, ובעיקר על מוצרים משולבי אלקסה.

Cyber Monday at Amazon הוא חגיגה של עסקאות. הנה דף העסקה היומית שמציג לכם מבצעים על מוצרי חשמל, טלפונים, אופנה, תכשיטים, שעונים, מחשבים, אביזרי מחשב, גאדג'טים, צעצועים, משחקי מחשב ואי אפשר בלי מוצרי קונטיגו או צלחות קורל האופנתיות המבצעים מתחילים ב- 26.11.2022 ונמשכים עד לסיום ה- 28.11.2022, שהוא יום הסייבר מאנדיי הרשמי.

במחלקת משחקי הוידאו תמצאו את כל מה שתחלמו עליו במחלקת ה- PlayStation וה- XBOX

השנה אמזון מקדמת בעיקר את מוצריה האלקטרוניים. הסתכלו בדף מוצרי אמזון ותגלו מוצרים מעניינים כמו מוצרי Kindle החדש והקומפקטי שהושק ב- 2022 ב- 15% הנחה, מוצרי Fire TV עד 70% הנחה ו- מוצרי Echo Show עד 70% הנחה
עד 60% הנחה על מוצרי בית בטוח של Ring ושל Blink, וכן על מארזי חבילות ואביזרים שלהם. ו צמידי כושר של אמזון Halo Band .

באגף הצעצועים, אם נשארו כאלה אחרי מכירות הבלאק פריידי, חפשו מבצעים על מוצרי מובטחים 30% הנחה על מבחר ממוצרי Lego, וגם וגם 30% הנחה על צעצועי Marvel ועל בגדי Marvel. חפשו הנחות גם במוצרי Playmobil, משחקי Hasbro ומגוון מוצרי יצירה.

במחלקות הביגוד תמצאו עד 50% על בגדים ואביזרים של Gap. מעוניינים בבגדי תינוקות? יש הנחה של 45% על בגדי סדרת Simple Joys של Carter’s.
40% הנחה על בגדי יוגה ולבוש ספורטיבי של BALEAF, ו-40% הנחה על מבחר בגדים ואביזרים מבית Tommy Hilfiger הפופולרי תמיד.
אלה ההנחות המוצהרות, אך תמיד אפשר לבדוק הפתעות ו מבצעים גם על מעצבים ומוצגים נוספים, כמו: בגדי Calvin Klein, אינספור מוצרי DKNY וגם על מותגי ספורט רבים.

מחשבים נייחים וניידים וטאבלטים במחיר טוב של  כל המותגים  תמצאו ב- בדף המבצעים של אמזון.

שואבי אבק רובוטיים - חיות המחמד החדשות שמנקות במקום ללכלך, מחליקות בבית בהבהובים כמו דיסקית חייזרית ידידותית הם בן המשפחה שכל בית צריך. תוכלו לבדוק אותם ב- אמזון.

שואבי אבק אלחוטיים הם גם מכשיר רצוי שזוכה למקום של כבוד במבצעי בלאק פריידי ו- Cyber Monday השונים ובראשם שואבי Dyson.

תמיד כדאי לבדוק מבצעים על- מוצרי חיות מחמד - אוכל, מיטות, קולרים, צעצועים ועוד רעיונות שישפרו את חיי החברים החמודים.

Amazon UK
Amazon UK

באמזון UK תמצאו את כל מה שניתן למצוא באמזון בארה"ב, שווה לבדוק את המוצרים והמבצעים המופיעים שם, באתר זה מכירות Cyber Monday מתחילות ב- 28.11.2022. השנה אמזון UK מציעה מבצעים טובים מתמיד.

קניה נכונה במבצעי Cyber Monday

מי שצלח את מבצעי נובמבר השונים וכבש את פסגות ה- Black Friday כבר יודע את כל הכללים לקניה נכונה אונליין, אבל שווה להזכר בהם שוב לקראת הסייבר מאנדיי.

הערכות למבצעי Cyber Monday

ב- Cyber Monday האתרים השונים נותנים את כל ההנחות ששמרו בצד לרגע האחרון וזה הרגע להשלים את כל החוסרים בבית, בגינה, לימי הולדת וחגים עתידיים, וגם לרכוש חבילות נופש ותכנון החופשות בשנה הקרובה. ערכו את הקניות בזהירות וחוכמה.

הכנה מוקדמת לפני שמתחילים מבצעי בסייבר מאנדי

השלב הזה כולל התארגנות רעיונית ומעשית.

ההתארגנות הרעיונית כוללת החלטה מה קונים – איזה מוצרים, איזה דגם של מוצר, כולל קריאת ביקורות וצפיה בסרטונים המדגימים את יכולותיו והשוואת מחירים כדי לדעת כמה הוא עולה בדרך כלל וכמה עולה במהלך מבצעי סייבר מאנדיי.

ההתארגנות המעשית כוללת הרשמה והכרות עם אתרי המכירות הגדולים ועם אתרי מכירות שמתמחים במוצרים שמעניינים אתכם:

 • הרשמו מראש לאתרי המכירות הגדולים כמו Amazon (שווה לבדוק גם אתרי amazon באנגליה ושאר מדינות אירופה, בעיקר אם אתם דוברי שפות שונות מאנגלית), Ali Express. שוטטו בהם ותכירו את כל אפשרויות החיפוש, הקניה המשלוח שקיימות בהם. כל האתרים האלה שולחים עדכונים ללקוחות דרך הרשתות החברתיות ודרך האפליקציה. מי שרוצה את כל המידע, כדאי שיעקוב אחרי האתר האהוב עליו ברשתות החברתיות ויכוון את האפליקציה למתן התראות.
 • תוכלו לתייג מוצר רצוי ברשימת המשאלות שלכם – wish list וכך תקבלו התראות על הורדות מחירים ומבצעים שיש עליו, כולל במבצעי Cyber Monday.
 • תוכלו להצטרף למועדוני לקוחות של האתר, לחפש קופונים וקידומי מכירות ולהתכונן ליום הגדול.
 • מומלץ ליצור חשבון PayPal. כשאתם משלמים באמצעות PayPal פרטי כרטיס האשראי שלכם אינם מסתובבים ברשת ואינם נמצאים במאגרי מידע שניתן לפרוץ אליהם. אתם מקטינים את הסיכוי להונאות ולגניבת פרטי הכרטיס.

יום ה- Cyber Monday

בניגוד לבלאק פריידי שחל ביום שישי בו רוב העם לא עובד, סייבר מאנדיי חל על יום עבודה רגיל ומלא. תוכלו לקחת יום חופש או לעקוב אחרי המבצעים מתוך מקום העבודה שלכם, אבל תצטרכו להקדיש זמן למלאכת הקניות.

 • יש דיל טוב במחיר נמוך משמעותית מהמחיר הרגיל? קנו מייד. אל תחכו לראות אם המחיר ירד הלאה, כדי שלא תפספסו. חלק גדול מהמלאי כבר נגמר במהלך מכירות נובמבר, כך שכל השתהות יכולה להשאיר אתכם מחוץ למשחק ובלי המוצר שרציתם.
 • מוצרים שסתם נחמד שיהיו יכולים לחכות ל- flash sales ולהתפתחויות במשך היום.
 • אל תרדמו בשמירה ואל תתנו לדברים אחרים להסיט את תשומת הלב. חפשו את המבצע המתאים במשך היום וקנו.

כללים לקניה חכמה ברשת

 • מי המוכר – איך להימנע מרמאויות ושירות גרוע: רוב אתרי המסחר הגדולים משמשים כאכסניה למוכרים וחנויות עצמאיים. ל- Amazon יש אמנם חנות ומוצרים משל עצמה, אך גם קיימות בה המון חנויות וסוחרים עצמאיים. AliExpress הוא מתחם חנויות עצמאיות וירטואלי וכך גם EBAY ו- ETSY. באתרים האלה חשוב לבחור מוכרים שקיבלו ביקורת טובות.
  כשאתם מחפשים מוצרים הכניסו בדרישות החיפוש חנויות עם דירוג גבוה. מצאתם מוצר – קראו את הביקורות על המוכר לפני הרכישה. תתייחסו למצב הגעת המוצר, זמני משלוח, טיפול בתלונות ובעיות בהחלפה והחזרה.
 • בחלק מהאתרים, כמו AliExpress קיימת אפשרות של "הגנת הקונה". ודאו שהחנות ממנה רכשתם כפופה ל"הגנת הקונה". ב- gearbest יש אפשרות של "ביטוח" הרכישה תמורת סכום קטן, אפשרות זו מסומנת כברירת מחדל, שאתם יכולים לוותר עליה אם אינכם מעוניינים בה.
 • החזרות, ביטולים והחזר כספי: בעלי אקספרס חלק מהחנויות מאפשרות "החזרה חינם" או "החזרה מקומית". חפשו את הסימון המתאים בחנויות. בכל מקרה, לפני הרכישה מומלץ לקרוא את תנאי האתר במקרי ביטול והחזרה כדי להבין מתי תוכלו להחזיר ולקבל זיכוי או החזר כספי, מה העלויות לשליחת מוצר בחזרה וכן הלאה.
 • תורת המחירים: כאן יש כמה נקודות שחשוב לשים לב אליהן:
  רכשו רק במטבע מקומי. אחרת אתם משלמים גם על ההמרה משקל למטבע מקומי וגם על ההמרה החוזרת ממטבע מקומי לשקל.
  קופונים: תוכלו למצוא אותם באתר או ברשתות החברתיות בדף של המותג בפייסבוק וכד'. גם הרשמה לעדכונים מהאתר יכולה לעזור.
 • משלוחים: ברכישה מאתרים הנמצאים בארצות אחרות חשוב לבדוק האם יש אפשרויות משלוח לישראל, בחלק מהאתרים כמו Amazon ניתן לסנן תוצאות לפי האפשרות של "משלוח לישראל", אבל וודאו את אפשרות המשלוח על המוצר עצמו.
  אפשרויות המשלוח לישראל בחינם בהזמנות מעל 49% חזרו ויש מוצרים רבים המשתתפים בחגיגת משלוחי החינם (אך לא כולם, אז שימו לב).
  אם אתם מעוניינים במוצר שאינו נשלח לישראל, בדקו את עלויות השילוח דרך חברות השילוח השונות, אם המחיר עדיין משתלם, רכשו אותו.
  מחיר משלוח: ב- AliExpress תוכלו לסנן תוצאות לפי אפשרות של "משלוח חינם".
  גם באתרים אחרים קיימים מוצרים שישלחו בחינם. חשוב תמיד לשים לב מה אפשרות השילוח המתאימה לישראל ומה מחירה. המחיר שלה יתווסף לעלויות המוצר.
 • מסים: מוצרים עד 75$ פטורים ממע"מ, פרט לאלכוהול וטבק שתמיד חייבים במע"מ.
  מעל 75$ משלמים מע"מ שיחושב לפי מחיר כל המוצרים שרכשתם + מחירי המשלוח. אפשר לנסות לפצל חבילות, אבל אם יתפסו אתכם – תשלמו על כך.
  מעל 500$ משלמים מע"מ ומכס.
  יש מוצרים שמשלמים עליהם גם מס קניה וביניהם מוצרי אלקטרוניקה בידורית כמו טלביזיות ורמקולים.

אלה הכללים בקצרה וכדאי לזכור ליישם אותם בכל רכישה, וכן להשוות מחירים כולל משלוח ומיסים, ולוודא הבדלי מידות, מתח חשמל, שפות מערכת ושאר הבדלים שעשויים להקשות על השימוש במוצר. כך תוכלו להזכר בהנאה כמה מוצלחת היתה הרכישה בכל פעם שתדרכו שוב על הצעצוע המצפצף שקניתם בעלי אקספרס או תצעקו על הילד שיעזוב כבר את ה- XBOX שלכם.