הלוואה מיידית – איזה סכומים ואילו תנאים תוכלו לקבל

גופים רבים מציעים הלוואות מיידיות והשפע מבלבל. לפני שבוחרים הלוואה שתתאים למטרותיכם יש כמה שאלות – מה הסכום המירבי להלוואה מהירה? אילו תנאים נוספים חשוב לבדוק ותוכלו לבקש? האם ניתן להשלים הלוואה אונליין בלי להגיע אל המלווה? באיזו מהירות מאשרים הלוואה מיידית ומהי ההלוואה שהכי כדאי לבחור?


הלוואה מיידית ותנאיה

עודכן במרץ 2021


נתקעתם בלי כסף? האוברדראפט חונק? לא יכולים לוותר על חופשה לחו"ל / מטבח חדש / קצת עזרה לילדים - אבל אין לכם סכום פנוי? שוק ההלוואות ברגע מציע מענה לצורך הדחוף זאת, בדמות הלוואה שמאושרת בתוך זמן קצר (בדרך כלל מספר שעות ועד יומיים), ומזרים לחשבון הבנק שלכם סכומים משמעותיים, לרוב עד 100,000 ש"ח. כך - תוכלו להגדיל ממש מעכשיו לעכשיו את היתרה בבנק, ולהחזיר את סכום ההלוואה והריבית בפריסה של תשלומים חודשיים שגובהם מסתדר עם יכולותיכם.

הלוואה מהירה - כלי פיננסי נפוץ

בהתייחס לעובדה שיוקר המחיה בישראל מחייב אתכם להוציא סכומים גבוהים מידי חודש, אין זה פלא שהרבה אנשים נעזרים בהלוואות. הלוואה מיידית היא דרך קלה להזרים לחשבון הבנק עוד סכום כסף משמעותי - במהירות.

בישראל, שוק ההלוואות המהירות מגלגל מיליארדי שקלים בשנה, ובכל שנה במהלך ארבע השנים האחרונות, חל גידול של בכמות ההלוואות שהציבור (כלומר, כולנו) נוטל, חלקית בשל הגברת התחרות בתחום ההלוואות בחסות החוק. חשוב להבין, כי העלויות של הלוואה ממוסד מפוקח, חוץ בנקאי או בנקאי, יהיו נמוכות ברוב המקרים מהריבית שמשלמים על משיכת היתר (האוברדרפט). משיכת היתר שלנו היא בדרך כלל ההלוואה עליה משלמים את הריבית היקרה ביותר, ועל כן חישוב מהיר בעזרת מחשבון הלוואה יראה כי הבחירה בהלוואה מהירה כדי להימנע מחריגה ממסגרת אשראי היא הבחירה הנכונה מבחינה פיננסית.

המוסדות הפיננסיים המעניקים הלוואות מהירות כאלה, נחלקים לשתי קבוצות - הלוואה בנקאית הניתנת על ידי הבנק שבו מתנהל חשבונכם, והלוואה חוץ בנקאית הניתנת מגוף שבו אין לכם מסגרת אשראי בנקאית. למשל, חברות כרטיסי אשראי (בתנאי שאתם מחזיקים בכרטיס אשראי חוץ בנקאי) שנכנסו בכח רב לתחום הלוואות האקספרס או חברות מימון המתפרנסות ממתן הלוואות. יש עוד גופים ודרכים לקבל הלוואות, אך לאו דווקא מהירות או מיידיות.

בדרך כלל, יש יתרונות לנטילת הלוואה מיידית מגוף שאתם לקוח שלו ושכבר גיבש דעה חיובית על ההתנהלות הפיננסית שלכם. זה יכול להיות הבנק שלכם, חברת כרטיסי האשראי או גוף שכבר לקחתם ממנו הלוואה בעבר והוכחתם שאתם לקוח המשלם בזמן עד לסגירת הלוואותיו. במקרים אלה תיהנו מתהליך אישור מהיר יותר כשהבקשה וכל התהליך נעשים דרך האיזור האישי שלכם באתר האינטרנט, עם סכומי הלוואה גבוהים יותר, וריבית מתגמלת הנקבעת גם על סמך ההתנהלות החיובית שלכם מול גוף זה במשך השנים. לעתים אפילו הגופים יפנו אליכם מיוזמתם בהצעה לקחת הלוואה מיידית ללא ערבים וללא בטחונות. בהלוואות מיידיות מחברה אליה פניתם לראשונה, צפוי שהדרך להלוואת האקספרס תהיה זרועה בהגשת מספר מסמכים רב, יאושרו סכומי הלוואה נמוכים יותר והריביות עשויות להיות גבוהות יותר.

הלוואות מיידיות בתקופת הקורונה

סגרי הקורונה, הנחיות הקורונה, בידודי הקורונה והחל"תים אילצו גם את מי שבדרך כלל מאוזן פיננסית להזדקק להלוואות, ורצוי שיהיו מהירות.

מספר מבקשי ההלוואות גדל, ויחד איתם גדל גם מספר האנשים שמפגרים בתשלומים, נכנסים לחובות , מעניקים שיקים ללא כיסוי ובאופן כללי מצבם מדליק נורת אזהרה מהבהבת אצל המלווה הזהיר.

השלכות התקופה הקשה הזו נמצאות בכל מקום:

 • כמות שאלות החיפוש באינטרנט העוסקות בהלוואות למוגבלים והלוואות במזומן מעידות על כך שרבים חרגו ממסגרת האשראי והאוברדרפט שלהם ומחפשים פתרון. אל תתפתו להלוואות בשוק האפור, מומלץ בכל תוקף להתרחק מהן ולא משנה עד כמה המצב נואש, כי הלוואה כזו תהפוך את המצב מ"נואש כלכלית באופן זמני" ל"חסר תקווה וכמעט בלתי ניתן לתיקון".
 • סקר שערך בנק ישראל באוגוסט 2020 הראה שכ- 12.5% ממשתתפי הסקר נאלצו לקחת הלוואה, כש- 2.5% מתוכם נעזרו גם בבני משפחה וחברים.
 • בנק ישראל יוזם פעולות עזרה למי שמתקשה כלכלית: עד סוף דצמבר 2020 היו מתווים להקפאת ופרישת תשלומי הלוואה ומשכנתא ובכל תקופת הקורונה התחייב לא לרשום חריגות בתשלומים לדוח דירוג האשראי, מתוך הנחה שהבעיות הפיננסיות מעידות על התקופה ולא על האדם והתנהלותו הרגילה.

חלק מהשלכות הקורונה הן החשש של מלווים להלוות, כי הסיכון שבמתן כל הלוואה גדול יותר: אי היציבות במשק מתגברת ואין דרך להעריך את הסיכון שבהלוואה. כל הערכת סיכון היא בגדר ניחוש בלבד בתקופה כזו.

המלווים דוחים הרבה בקשות הלוואה, דורשים יותר בטחונות וערובות וגם מעלים ריביות, אך עדיין יש מגוון אפשרויות הלוואה הפתוחות בפניכם. חלקן עדיין ניתנות כהלוואות ללא ערבים וללא בטחונות וחלקן יהיו בצירוף ערבים או בטחונות אחרים. בתקופה זו גדל במידה רבה חלקן של משכנתאות לכל מטרה, המאפשרות ללוות כסף תמורת שעבוד דירה, על ידי הגדלת משכנתא קיימת או לקיחת משכנתא חדשה.

הלוואה מיידית לכל מטרה - מה המטרה שלכם?

בדרך כלל, בתהליך הגשת הבקשה להלוואה מיידית, תתבקשו גם לספר אודות מטרת ההלוואה. בין הסיבות הנפוצות עבור הלוואות ברגע:

 • הוצאה כלכלית גדולה שאנחנו רוצים לממן באמצעות הלוואה (שיפוץ דירה, טיסה לחו"ל, אירוע, וכדומה).
 • משיכת יתר בחשבון הבנק המשפחתי וניסיון לצמצם את ההוצאה על ריביות האוברדראפט הגבוהות.
 • שיפור בתזרים המזומנים העסקי, בעסקים חדשים שרמת ההכנסות שלהם עדיין לא יציבה ובמקרים אחרים.
 • התמודדות עם הוצאות לא צפויות - רכב שנכנס לתיקון יקר במוסך, טיפול רפואי, ציוד יקר הדרוש לבית או לעבודה, קנסות גבוהים, הוצאות משפטיות ועוד מטלות יקרות שהחיים מזמנים וכל דחיה שלהם מגדילה את ההוצאות הנלוות להם.
 • סגירת חובות, תשלום עבור הוצאות קבועות גבוהות כמו תשלומי מזונות או גן פרטי לילדים.

בהלוואה מיידית גם הזמן הקצר מרגע הגשת הבקשה ועד לקבלת הכסף מהווה שיקול - מי שעומד בפני תאריך יעד לתשלום חובות לפני עיקול, מי שנדרש לבצע תשלומים במועד קרוב או מי שנדרש לסכומי כסף נוספים במהירות - יעדיף הלוואה מיידית על פני הלוואות בתנאים טובים יותר.

הלוואה מהבנק או הלוואה חוץ בנקאית?

בהחלטה אם לבחור בהלוואה בנקאית או חוץ בנקאית יש להתחשב באובליגו ובמסגרת האשראי הבנקאית. "אובליגו" הוא סך ההתחייבויות שיש לכם כלפי הבנק. הוא כולל את הלוואת המשכנתא, האוברדראפט, פעילות בכרטיסי אשראי בנקיים והלוואות שקיבלתם מהבנק. "מסגרת אשראי בנקאית" אתם מקבלים מהבנק, והגבול שלה נקבע בדרך כלל לפי ההכנסה הממוצעת (מי שמרוויח 15,000 ש"ח יקבל מסגרת המרשה לו להכנס למינוס עד 15,000 ש"ח. מינוס גדול יותר יהווה חריגה מהמסגרת). מסגרת האשראי קובעת את הריביות שמשלמים על המינוס. עד לגבול מסגרת האשראי הריביות על מינוס נמוכות יחסית. אם מוציאים יותר ממסגרת האשראי שהוקצתה, משלמים ריבית גבוהה, בעיקר יחסית לריביות הממוצעות על הלוואה.

איך זה קשור להלוואה בנקאית? אם הבנק חושש שהלוואה נוספת תגדיל את האובליגו מעבר לרצוי, או אם אתם בחריגה ממסגרת האשראי או מתקרבים לחריגה כזו, הבנק ידחה את הבקשה להלוואה בנקאית. יכול להיות שכלל לא תרצו להעמיד את הבנק מול השאלה הזו וכדי לשמור על אובליגו ומסגרת אשראי סבירים תעדיפו הלוואה חוץ בנקאית. לדוגמה, אם אתם מבקשים ליטול הלוואה לסגירת המינוס בבנק, לא תוכלו לבקש הלוואה מהירה מהבנק שלכם. במקרים דוגמת זה, נטילת הלוואה חוץ בנקאית היא הבחירה היחידה.

הלוואה חוץ בנקאית אינה משפיעה על האובליגו שלכם ולא על מסגרת האשראי הבנקאית.

להלוואה בנקאית יש מספר יתרונות: הסכומים שניתן ללוות גבוהים יותר ומתפרסים על תקופות ארוכות יותר, גם מיידיות ההלוואה והיכולת לבקש אותה דרך האיזור האישי באתר הבנק השתפרה ברוב הבנקים.

הריבית שתקבלו תחושב לפי רמת הסיכון שהבנק קבע להלוואה, ואלה יכולות להיות בשורות טובות או רעות, תלוי בהתנהלות הקודמת שלכם מולו מבחינת החזרי הלוואות, כניסה לאוברדראפט וכו'.

עם זאת, מי שהלוואה מהבנק עשויה לפגוע באובליגו או במסגרת האשראי שלו וכן מי שהבנק יעריך כלקוח בסיכון לאי החזרת הלוואה, עדיף שיפנה לקבלת הלוואה מיידית חוץ בנקאית.

הלוואות אונליין - אישור מיידי במרחק קליק

מרבית המוסדות הפיננסיים בישראל מציעים תהליך פשוט, מהיר ונוח להלוואה מיידית אונליין - ממש מתוך האתר, בממשק ידידותי המאפשר מילוי טופס בקשה במספר דקות וקבלת אישור עקרוני להלוואה בתוך דקות עד שעות. ככל שהלוואה אונליין באמצעות האינטרנט היא קלה ונגישה, אנשים רבים עדיין יעדיפו לקבל הלוואה דיגיטלית כשהם נעזרים בנציג אנושי היכול לענות לשאלות, לחדד נקודות, וששיחה אתו יכולה לעזור לכם לצלוח את התהליך ולתת מידע מדוייק שיועיל לכם בקבלת ריביות ותנאים טובים ככל האפשר. לצורך כך כל חברה העוסקת בהלוואות מציגה לצד מסכי הלוואה אונליין גם דף פניה בו אתם מזינים פרטי קשר והתחייבות שנציג יחזור אליכם תוך זמן קצר.
בכל מוסד פיננסי תהליך משלו עבור הגשת בקשה להלוואה דיגיטלית, בחלקם (בנקים למשל) תתבקשו לשלוח גם צילומי מסמכים, בחלק מהמקומות התהליך יעבור דרך אישור אנושי - דרך שליח שיגיע להחתים אתכם או דרך צ'ט וידאו לאישור מיידי. התהליך לקבלת הלוואה דיגיטלית בלי לצאת מהבית, מפשט ומקל על הזרמת סכומי הלוואה לחשבון הבנק שלכם. הטכנולוגיה הפכה את ההלוואה ברגע מסיסמא למציאות. נוחות השימוש וקלות קבלת הכסף עלולים להשכיח שסכומי ההלוואה מגיעים עם תג מחיר שכולו נופל עליכם: ריביות, לעתים גבוהות, ובחלק מהמקרים, בעיקר אצל חברות מימון ובנקים, גם עמלת פתיחה ועמלות אחרות. קלות השימוש בהלוואות אונליין נועדה לעודד אתכם לקחת הלוואות ולתת הרגשה שהלוואה היא כמו למשוך כסף מהכספומט, רק מהבית ויותר קל. אבל חשוב לזכור: בכל פעם שלוקחים הלוואה מגדילים את הוצאות התקציב החודשי שלכם. אולי הבטיחו לכם הלוואה שמתחילים להחזיר רק עוד חצי שנה, אך הדחיה הזו אינה מגיעה בחינם, גם על הדחיה יש ריבית ועל ריבית זו מצטרפות ריבית ההלוואה וסכום ההלוואה, ובסופו של דבר הסכום שמחזירים גדול יותר משהיה ללא הדחיה. אם לא נוקטים לצד ההלוואה גם בפעולות לצמצום החובות, אתם רק דוחים את שעת המשבר ומגדילים את החוב. אולם מאידך, כשהזמנים דוחקים ואתם נדרשים לטיפול מיידי - הלוואה אונליין החוסכת ריצות יכולה להוות פתרון שיקנה לכם את הזמן לסדר את העניינים, ליצור מקורות הכנסה נוספים, להתייעל בהתנהלות הכלכלית ולסגור את החובות.

משך הזמן עד לקבלת הכסף בהלוואה מיידית

מהירות קבלת הלוואה מיידית תלויה במשך הזמן של כל חלק בתהליך:

 • כמה זמן אורכת הגשת בקשה להלוואה
 • כמה זמן עובר עד לאישור ההלוואה
 • כמה זמן מאישור ההלוואה ועד להעברת הכסף אליכם

חברות ההלוואות החוץ בנקאיות שכללו והאיצו את תהליך הבקשה והאישור, בעיקר בסיוע הטכנולוגיה והיכולת להלוואה דיגטלית, והבנקים נאלצו גם הם לזרז את התהליכים כדי לעמוד בתחרות (אם כי חלקם, כמו בנק איגוד, עדיין ישלחו אתכם לסניף בנק לצורך טיפול בהלוואה, מה שהופך הלוואה ברגע להלוואה ברגע שיסתדר לבנק).

 • הגשת בקשת הלוואה אונליין היא תהליך מהיר, אפילו אם יש צורך לאתר מסמכים מסויימים, לסרוק אותם ולצרף לבקשה. אם תתעקשו על ליווי אנושי במילוי, זה תלוי בשירות הלקוחות שכל גוף מעמיד לטובת העניין, אך סביר שתקבלו מענה תוך מספר שעות.
 • אישור הלוואה מיידית, או הלוואה מהירה: כאמור, גופי מימון המתמחים בהלוואות וכן גופים אחרים פיתחו תהליכי בדיקה ואישור הלוואה אוטומטיים וממוחשבים המאפשרים לאשר או לדחות החלטה תוך מספר דקות. לעתים מדובר באישור ראשוני ותצטרכו לספק עוד מידע או לנהל שיחה עם נציג החברה, אך גם כאן מדובר בתהליך מהיר. אישור ממוחשב הוא קצר - לעיתים תוך כמה דקות. יש חברות מימון המתחייבות שאם תגיש בקשה בבוקר, תוכל לקבל את סכום ההלוואה עד הערב. ביחד עם זאת, חשוב לזכור כי המלווה צריך להיות בטוח שתחזירו את ההלוואה, בעיקר בהלוואות ללא ערבים או בטחונות, ולכן תהליך האישור יכול להגיע לכמה שעות. גם אתם עשויים לעכב מעט את התהליך אם תרצו לדון עם המלווה על תנאי ההלוואה ולשפר אותם.
 • מהירות העברת הכסף תלויה בדרך בה הוא מועבר: העברה בנקאית תארך לפי היכולות של מערכות המחשוב בבנקים המעורבים ומידת יעילותן. יש בנקים בהם תראו את ההעברה רק 24 שעות לאחר ביצועה. דרך מהירה יותר היא העברת הכסף אל כרטיס האשראי שלכם, או כהלוואה מתוך מסגרת האשראי שעל כרטיס האשראי (הלוואה פופולרית ונוחה בכרטיסי אשראי חוץ בנקאיים היא להשתמש ביתרת מסגרת האשראי שלא ניצלתם לצורך הלוואה לכל מטרה. למשל: יש לכם מסגרת של 10,000 ש"ח על הכרטיס ורכשתם רק ב-4,000 ש"ח, תוכלו להשתמש בשאר המסגרת כהלוואה לסגירת החובות שלא שילמתם לחברת הסלולר שלכם או לעיריה על חובות ארנונה). תהליך מהיר אף יותר הוא הלוואה שתקבלו בשיק או מזומן על ידי שליח או במשרדי החברה.

אם אתם נדרשים להלוואה מיידית באמת - בדקו עם הגוף המלווה תוך כמה זמן מהגשת הבקשה תוכלו לראות את הכסף אצלכם. גם אם אתם בלחץ זמן, מומלץ לבדוק היטב את הריביות, תנאי ההחזר, מה קורה למפגרים בתשלום ושאר הנושאים שחשוב מאד לבדוק בהלוואה.

איפה תקבלו הלוואות מיידיות - בנקאיות וחוץ בנקאיות

בואו נעבור על סוגי החברות השונות שיספקו לכם הלוואות. פרטי ההלוואות משתנים לעתים קרובות, וצריך לבדוק אצל כל מלווה מה הוא מציע בנקודת הזמן בה תהיו מעוניינים בהלוואה.

הלוואות בנקאיות

 • בנקים: רוב הבנקים מציעים הלוואה מיידית ללקוחותיהם בלבד, אם אין לכם חשבון, תתבקשו לפתוח אחד. בדרך כלל הבנקים מציעים הלוואות לקהלי יעד שהגדירו מראש, כמו: שכירים, סטודנטים, מתחתנים. את ההלוואות הטובות יותר תמצאו בשיתופי פעולה בין ארגוני עובדים והבנק, כמו הלוואות לעובדי מדינה, עובדי הוראה, רופאים וכד'. בנק ירושלים מציע כבר תקופה ארוכה הלוואות חוץ בנקאיות ללקוחות כל הבנקים ואינו דורש פתיחת חשבון. גם בנק לאומי נכנס לנישה זו, כך שתוכלו לבדוק גם אותו. חלק גדול מהבנקים ויתרו על התייצבות בסניף לשיחה עם בנקאי ומסתפקים בשיחת וידאו, ובכך תרמו למהירות אישור ההלוואה, אך את הדרישה להגיש מסמכים מסוגים שונים השאירו כפי שהיא כמעט בכולם.
 • חברת כרטיסי אשראי דרך כרטיס אשראי בנקאי: אם כרטיס האשראי שלכם בנקאי, תוכלו לבקש הלוואה מיידית מחברת כרטיסי האשראי שלכם, אך ההלוואה מקושרת למסגרת האשראי של הבנק. אם מסגרת האשראי שלכם מתקרבת לגבולותיה, או חצתה אותם, הלוואה חוץ בנקאית תתאים לכם יותר.

הלוואות חוץ בנקאיות

המדינה עודדה ומעודדת גופים רבים לתת הלוואות לאנשים פרטיים ועסקים קטנים. היא גם פעלה להסדרה חוקית של הלוואות, כך שאנשים יוכלו ללוות מגופים שונים, הלוואות בתנאי ריבית והלוואה מפוקחים ובלי להסתבך עם הלוואות שוק אפור ושוק שחור.

תוכלו למצוא מגוון רחב של גופים שיתנו לכם הלוואה מפוקחת, תוכלו לבדוק את השחקנים הפחות מוכרים ומהם לעבור אל המוכרים יותר, בהם נתקלתם בערוצי הפרסום השונים.

 • חברות מימון והלוואות: חברות שהעסק שלהן הוא לתת הלוואות, חלקן ללא בטחונות וחלקן דורשות בטחונות שונים להלוואה. היתרון הגדול שלהן הוא היכולת לפנות לקהלי יעד שונים ולתת פתרונות תפורים למצבים שחברות גדולות וממוסדות יותר לא מעוניינות להתמודד איתם. בין החברות האלה יכול להמצא מוצא גם למי שחשבונו מוגבל, פתחו מולו הליכי הוצאה לפועל או שהוא רק מתקרב לשוליים המסוכנים של אי עמידה בתשלומים. קחו בחשבון שככל שהסיכון בהלוואה גדל, תדרשו לתת בטחונות להחזר ויהיה ביטוי לסיכון בגובה הריבית. וודאו כי לחברות שאליהן תפנו יש רשיון בתוקף מרשות שוק ההון וחפשו המלצות. כדאי גם להגיע לכתובת הפיזית של החברה ולוודא כי היא אכן נמצאת בכתובת שמסרה ויש למי לפנות.
 • הלוואות חברתיות: הלוואות Peer to Peer, או הלוואות חברתיות (מאדם לאדם), אלה חברות המספקות מערכת המתווכת בין בעלי ממון המעוניינים לקבל תשואה על כסף שיספקו למתן הלוואות ובין אנשים פרטיים הנזקקים להלוואה. ערוצי הלוואות חברתיות משתמשים בכספי המלווים למתן הלוואות לאנשים, לאחר שערכו בדיקת סיכונים על מבקש ההלוואה, קבעו האם לאשר את מתן ההלוואה ובאיזה תנאים וריביות. הן מאפשרות ללווים לבחור את סכום ההלוואה המבוקש (60,000 או 70,000 ש"ח תלוי בחברה) בריבית משתנה (שמתחילה מ - 6% ומגיעה עד המקסימום הרשום בחוק, תלוי ברמת הסיכון של ההלוואה) ולתקופות של עד שלוש שנים.
 • הלוואה מתוך כספים מושקעים: אם יש לכם קופת גמל, קרן השתלמות או קרן פנסיה, ניתן ללוות אחוז מסויים מתוך הכסף הרשום על שמכם בתנאי ריבית משתלמים. גובה ההלוואה משתנה לפי ערוץ ההשקעה, כמה כסף חסכתם בערוץ זה ולפי המדיניות המשתנה של בית ההשקעות שלכם, שנועדה להגן על כספי כלל החוסכים. כדאי לבדוק את דרך ההלוואה הזו, ואם לא קיבלתם את מלוא הסכום הנדרש, לקחת הלוואה חוץ בנקאית נוספת מתוך אחת האפשרויות האחרות להלוואה חוץ בנקאית.
 • חברות כרטיסי אשראי: מספקות הלוואות מיידיות עד כ- 100,000 ש"ח ללקוחותיהן וגם למי שאינו לקוח. זו דרך לקבלת הלוואה מהירה, בעיקר ללקוחות היכולים לבקש הלוואה דרך האיזור האישי באתר האינטרנט, אך גם לכלל הציבור מדובר בתהליך זריז. ריביות ההלוואה נקבעות לפי רמת הסיכון של ההלוואה, כשלקוחות פרימיום ולקוחות בעלי עבר תשלומים תקין יקבלו ריבית טובה יותר מאחרים.

איך בוחרים נכון הלוואה מהירה?

הלוואה היא מוצר פיננסי המאפשר הזרמת סכום כסף לחשבון שלכם, בתמורה לתשלומים חודשיים שוטפים כאשר חלק מהסכום מיועד להחזרת קרן ההלוואה וחלק להחזרת הריבית. בחלק המגופים יש גם עמלת פתיחה ועוד עמלות, שעליהן תוכלו להתמקח. שימו לב אם החברה גובה עמלת פרעון מוקדם. נראה שהקורונה הגדילה את מספר ההלוואות המוצעות לציבור, את מגוון התנאים שהן מציעות, ויצרה הלוואות מיידיות רבות המותאמות לקהלי יעד מאד מוגדרים: למשל הלוואות מיידיות לשכירים שנשלחו לחל"ת ונקלעו לחובות כתוצאה מכך או הלוואות המיועדות לעסקים שהיו יציבים עד הקורונה, אך הסגרים וההנחיות פגעו בהם. הקורונה גרמה לחלק מהמלווים לוותר על עמלות פתיחה, אך לצד היצירתיות בפניה לקהלי יעד חדשים, יש גם חשש מהלוואות שלא יוחזרו, ועליכם להוכיח את עצמכם כלווים שניתן לסמוך שישלמו בזמן. אם כך, מה חשוב לבדוק לפני שלוקחים הלוואה:

 • בהלוואה חוץ בנקאית הנלקחת מחברה פרטית העוסקת בהלוואות חשוב מאד לבדוק שיש לה מספר רשיון מרשות שוק ההון המאפשר לה לתת הלוואות. רשיון זה ניתן לפי החוק להסדרת שירותים פיננסיים ומוכיח שהמלווה אינו חלק מהשוק האפור ונמצא תחת פיקוח. שאלו מה מספר הרשיון, וליתר בטחון אתם יכולים לבדוק אם הוא קיים במאגר הרשיונות שמנהלת רשות שוק ההון. המאגר מפרט האם ניתן רישיון ועד מתי, האם הוגשה בקשה והיא עדיין בטיפול (לעתים קרובות הרשות מאשרת לחברה לתת אשראי עד לסיום הטיפול בבקשה, אם זה המצב בקשו לראות את המסמך המאשר את פעילותה), או האם הבקשה נדחתה.

כשאתם חותמים על חוזה ההלוואה וודאו כי אכן מופיע עליו מספר הרשיון שהחברה הצהירה עליו.

 • האם הסכום המרבי להלוואה תואם את הצרכים שלכם? הלוואות מיידיות ללא בטחונות וערבים עד 100,000 ש"ח תמצאו במקומות רבים, כהלוואה בנקאית או חוץ בנקאית. תוכלו למצוא גם בסכומים גבוהים או נמוכים יותר. ככל שסכום ההלוואה הרצוי גבוה יותר, תתבקשו לתת בטחונות עבור הלוואות מהירות. אם רציתם סכומים הנעים סביב מאות אלפי שקלים ומעלה, כדאי לשקול משכנתא לכל מטרה, המאפשרת תשלומים וריביות נוחים יותר מהלוואה רגילה תמורת שעבוד הדירה.
 • מה גובה ההחזרים שאתם יכולים לעמוד בהם בנוחות? ככל שתחלקו את ההחזר ליותר תשלומים - הגובה הנומינלי של כל תשלום יפחת - אבל בסך הכל תשלמו יותר על ההלוואה שלכם, כלומר, תקופת התשלום של הריבית תהיה ארוכה יותר. בנקים מאפשרים תקופות החזר ארוכות של כ-7 שנים, אך גם מלווים חוץ בנקאיים רבים יאפשרו תקופות של עד 5 או 6 שנים.
 • מה גובה הריבית המוצעת לכם? מוסדות פיננסיים שמכירים את ההיסטוריה הכלכלית שלכם עשויים להציע לכם הלוואה בתנאים אטרקטיביים. תמיד מומלץ לערוך השוואת ריביות לפני בחירת הלוואה. שיעור הריבית הוא נתון שהופך משמעותי יותר, ככל שתקופת ההחזרים מתארכת. חוק אשראי הוגן מגביל הלוואות לזמן ארוך ל-15% ריבית מעל ריבית בנק ישראל (ריבית בנק ישראל כיום היא 0.1% כך שהריבית שמותר לגבות היא עד 15.1%). ריביות על הלוואות מחברות כרטיסי אשראי נעות בממוצע סביב 9% או 10%.
 • האם תוכלו לקבל תקופת "גרייס", כלומר, תקופה שבמהלכה לא תתבקשו לשלם החזרים עבור ההלוואה? יש הלוואות המאפשרות גרייס של עד שישה תשלומים לאורך חיי ההלוואה - ולפעמים, זה יהיה בדיוק מה שאתם צריכים. על תקופת הדחייה מצטברת ריבית מיוחדת שמצטרפת לחוב ההלוואה, וודאו כי היא נמוכה ככל האפשר וכי היא אינה מגדילה את ההחזרים מעבר ליכולתכם לשלם.
 • עלויות נוספות: עמלות, עלות בטחונות, השפעת פיגורים בתשלום.
 • נתונים נוספים - אם תצטרכו לגייס ערבויות, שעבודים, ערבים וכדומה עבור הלוואה שלכם - זה הזמן לבחון אותם ולבדוק אם תוכלו לעמוד בהם. איך הכסף מועבר אליכם, איך אתם משלמים את ההחזרים, האם תוכלו לבחור יום בחודש להחזר, האם ניתן לסגור את ההלוואה מוקדם יותר, האם ניתן לשנות את תנאי ההלוואה אם תראו שאתם זקוקים להקטנת החזר, האם יש הסדר של הקפאת תשלומים וכן הלאה.

טיפ להלוואה מוצלחת - חשוב לא רק לבחור הלוואה בתנאים שמתאימים לצרכים שלכם, אלא לצד כל אלה, ליטול הלוואה בסכום המינימאלי הנדרש לכם (הימנעו מנטילת סכומים גבוהים יותר רק בגלל שאפשר) ובכמות ההחזרים הקטנה ביותר המייצרת תשלומים בגובה שתוכלו לעמוד בו. ככל שכמות ההחזרים תהיה גבוהה יותר (תקופת ההלוואה ארוכה יותר) - ההלוואה תהיה יקרה יותר, כי תשלמו יותר כסף על הריבית.

כשאתם חותמים על חוזה ההלוואה וודאו כי כל פרטי ההחזרים ברורים: מה סכום כל החזר, התקופה בה מתחילים ומסתיימים התשלומים. אם יש לכם תקופת גרייס וודאו כי כל הפרטים לגביה ברורים - ממתי עד מתי היא, מה משלמים בה, מה הריבית על התקופה ומה הסכום המצטבר בסופה. באיזה מועד ההחזר החודשי יורד ודרך איזה אמצעי (העברה בנקאית, שיק, כרטיס אשראי). וודאו כי הריבית והסכום הסופי שאתם מחזירים הם כפי שסיכמתם.

איך מבקשים הלוואה מיידית, חוץ בנקאית או בנקאית?

תמצאו מספר גדול של גופים פיננסיים - ביניהם בנקים, חברות אשראי, חברות מימון והלוואות חברתיות ואחרים, המציעים הלוואה מיידית אונליין בתהליך מקוון שאורך כמה דקות. בדרך כלל, תהליך הבקשה עבור ההלוואה הוא קצר, במהלכו תתבקשו למסור מידע על ההלוואה המבוקשת - סכום ומטרה, נתונים מזהים אודותיכם כמו גם את פרטי חשבון הבנק שלכם או מספר כרטיס האשראי. תתבקשו לתת מידע על הכנסות והוצאות קבועים, לעתים גם על חסכונות. יש מי שיציעו לכם אישור הלוואות ללא מסמכים, כנראה כי הם מסתמכים על מקורות מידע אחרים, אך ברוב המקרים תתבקשו לצרף מסמכים התומכים בנתונים שרשמתם. כל גוף ממנו תבקשו הלוואה יבקש מכם להסכים שהוא יבדוק את דירוג האשראי שלכם באחת מלשכות האשראי המורשות. דירוג אשראי נבנה מההסטוריה הפיננסית שלכם ב-3 השנים האחרונות - חיובית ושלילית, כפי שהתקבלה מבנקים, חברות אשראי ועוד.

ברוב המכריע של המקרים - לא תדרשו לתת בטחונות או ערבים - בהלוואות מהירות בסכומים של עד 100,000 ש"ח.

אז, למה לא פשוט לקחת הלוואה?

במאמר זה סקרנו את כל האפשרויות של כל בית אב בישראל כמעט, להזרים עשרות אלפי שקלים לחשבון העו"ש שלו - ממש בקליק. ראיתם כאן שקיימים גופים רבים שישמחו לספק לכם הלוואה מהירה, מומלץ לבדוק מספר גופים ולערוך השוואה בין תנאי ההלוואות השונים המוצעים לכם, ושימו דגש לא רק על הריבית אלא גם על שאר תנאי ההלוואה ועלויותיה. חשוב להבין, שלצד הפוטנציאל הכלכלי המשמעותי שהלוואות מהירות כאלה מאפשרות לנו - עליכם לקחת הלוואה שתוכלו להחזיר, ובלי לחרוג מהתקציב החודשי שלכם. על כן, חשוב ליטול הלוואות באופן מושכל, בסכומים מינימאליים, ולערוך מעקב הוצאות זהיר שיאפשר את החזר כל התשלומים בלי ליצור חובות חדשים. בדרך זו ההלוואה יכולה להיות כרטיס היציאה מהחובות ולספק תשתית לשיפור כלכלי בהמשך.


קבל הצעה להלוואה מיידית

פרטי ההלוואה

פרטי הלווה

קראתי את תקנון האתר ומדיניות הפרטיות
          ואני מסכים להם

קבלת הצעות יכולה להגיע מחברות האשראי, מימון ישיר וחברת בלנדר להלוואות חברתיות.

קבלת האישור להלוואה מותנית באישור הגופים המלווים. אין בתהליך הבקשה משום התחייבות מצד סופרמרקר להשגת אישור להלוואה.

אי עמידה בפירעון ההלוואה או בהחזר האשראי עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

חשב מהו ההחזר החודשי בהלוואה


הכל על הלוואות

מומלץ סופרמרקר!

riseup

התנהלות פיננסית חכמה באמצעות riseup

לדעת כמה כסף נכנס, כמה יוצא ומתי כדאי לעצור

תזרים riseup מיועד לניהול פיננסי של משקי בית

לעבור מתזרים שלילי לחיובי

לחסוך יותר כל חודש כמשפחה