איך מוציאים תעודת זהות בנקאית?

המפקחת על הבנקים והתקשורת מעודדים אותנו להתעמק בדוח תעודת זהות בנקאית. הדוח מרכז עבורנו את כל פרטי חשבון הבנק שלנו על כל עלויותיו מבחינת עמלות וריבית ועל רווחיו וחיוביו השונים, ומקל עלינו לנהל משא ומתן על שיפור התנאים. אבל היכן אנחנו מוצאים את תעודת הזהות הבנקאית בכל אחד מהבנקים?


איך מוצאים תעודת זהות בנקאית

במאמר "מה חשוב לדעת על תעודת זהות בנקאית" מתואר התוכן של תעודת זהות בנקאית, מה קיים בה ומה לא קיים, וכן הנחיות להפקת המירב מהמידע שבדוח.

לאחר כל אלה, בואו נרד לפרטים, מה הצעדים הנדרשים להוצאת תעודת זהות בנקאית מאתר האינטרנט או האפליקציות של הבנק.

ההנחיות הכלליות שכל הבנקים חייבים לפעול לפיהן הן:

  • הפקת תעודת זהות בנקאית דרך אתר הבנק או אפליקציות שלו: לקוח שמנהל חשבון בנק באינטרנט יכול להכנס לחשבון עובר ושב שלו ולהפיק מתוכו את דוח תעודת זהות בנקאית מקוצר ומפורט.
    רוב הבנקים מפרטים באתר האינטרנט שלהם הנחיות להצגת דוח תעודת זהות בנקאית.
  • קבלת דוח תעודת זהות בנקאית מקוצר בדואר ישראל: לקוח שאינו מנהל חשבון בנק באינטרנט יקבל את דוח תעודת זהות בנקאית המקוצר בדואר. כאן יש שונות בין הבנקים. חלק מהבנקים שולחים בדואר גם את הדוח המפורט, וחלק מבקשים מהלקוח שיבוא לסניף כדי לקבל תעודת זהות בנקאית מפורטת. חלק מהבנקים שולחים את הדוח המקוצר גם ללקוחות המנהלים חשבון בנק באינטרנט.

ברשימה הבאה מרוכזים הקישורים וההסברים שיצרו הבנקים השונים עבור לקוחותיהם המתעניינים איך להוציא את תעודת הזהות הבנקאית שלהם מחשבון הבנק באינטרנט:

בנק דיסקונט:

מציג הסבר ברור וגם מדריך מפורט למשתמש.

תעודת זהות בנקאית מקוצרת ומפורטת ניתנת להורדה דרך חשבון הבנק באתר.

מי שאינו מנהל חשבון בנק באינטרנט, יקבל את הדו"ח המקוצר בדואר, לאחר ה- 28.2.17.

את תעודת זהות בנקאית מפורטת ניתן להזמין בסניף או בטלבנק.

קישור לדף הסבר ולגישה לתעודת זהות בנקאית בבנק דיסקונט:
תעודת זהות בנקאית בבנק דיסקונט>>

בנק ירושלים

בבנק ירושלים יצרו דף הסבר יעודי על תעודת זהות בנקאית ואיך נכנסים אליה דרך חשבון בנק המנוהל באינטרנט. בדף נמצא הסבר מפורט, כולל תמונות, על כל הדרכים להצגת דוח תעודת זהות בנקאית.

בנוסף, כלל לקוחות הבנק, כולל מי שמנהלים חשבון בנק באינטרנט, יקבלו את הדוח המקוצר בדואר.

לקוח שיבקש, יוכל לקבל דרך הדואר גם תעודת זהות בנקאית מפורטת.
תעודת זהות בנקאית בבנק ירושלים>>

הבנק הבינלאומי

עמוד ההסבר באתר הבנק הבינלאומי מבהיר כי לקוח שחשבון הבנק שלו מצורף לשירות "בינלאומי אונליין" יכול להפיק את דוחות תעודת זהות בנקאית על ידי כניסה לחשבון שלו ובחירה בלשונית "ניהול חשבון".

לקוח שהחשבון שלו אינו מצורף לשירות הבינלאומי אונליין: הבנק ישלח אליו בדואר את דוח תעודת זהות בנקאית המקוצר.

הדף מכיל קישורים להסברים נוספים באתר "בנק ישראל".
תעודת זהות בנקאית של הבנק הבינלאומי>>

בנק אוצר החייל:

בנק אוצר החייל יצר דף הסבר עבור תעודת זהות בנקאית. הבנק מסביר כי לקוח שחשבון הבנק שלו מצורף לשירות "אוצר באינטרנט" יוכל לצפות בדוחות של תעודת זהות בנקאית על ידי כניסה לחשבון, כניסה ללשונית "ניהול חשבון", בחירה באפשרות "סיכומים ודוחות", ולאחר מכן בחירה באחת משתי אפשרויות: האפשרות הראשונה היא "תעודת זהות בנקאית", והשניה היא "דוחות שנתיים ודוחות כספיים".

לקוח שחשבון הבנק שלו אינו מצורף לשירות, יקבל בדואר את דוח תעודת זהות בנקאית המקוצר.

דף ההסבר מכיל הפניות לסרטון הדרכה ולאתר בנק ישראל.
תעודת זהות בנקאית בבנק אוצר החייל>>

בנק לאומי:

מציג דף הסבר המכיל קישור לכניסה לחשבון האינטרנט:
תעודת זהות בנקאית בבנק לאומי>>

בנק הפועלים:

מציג הסבר קצר המציין כי ניתן להפיק תעודת זהות בנקאית מפורטת ומקוצרת דרך חשבון הבנק באתר האינטרנט. מי שאינו מנהל חשבון בנק דרך האינטרנט יקבל בדואר את הדוח המקוצר, ויכול לבקש את הדוח המפורט בסניף הבנק או דרך המענה הממוחשב של פועלים
תעודת זהות בנקאית בבנק הפועלים>>

בנק אגוד:

בדף הבית של הבנק, בתפריט המתחלף של חדשות הבנק, ניתן למצוא בין החדשות השונות הסבר קצר כי ניתן להפיק תעודת זהות בנקאית דרך החשבון המקוון וקישור לעמוד הכניסה לחשבון.

לסיכום, אם לא הצלחתם להפיק תעודת זהות בנקאית דרך חשבון הבנק שאתם מנהלים באינטרנט, תוכלו לפנות לשירות הלקוחות של הבנק שלכם, או לסניף הבנק לצורך קבלת הסבר מפורט או בבקשה שיפיקו עבורכם את תעודת הזהות הבנקאית.

אחרי שצלחתם את אתגר הפקת הדוח, אפשר לעבור לעיקר: לוודא כי כל הפרטים בתעודת הזהות הבנקאית שלכם מדוייקים, ואין שם תוספות או חוסרים. כל אי דיוק או נתון לא מובן – בדקו מול הסניף שלכם.

כאשר אתם בטוחים שכל הפרטים נכונים, זה הזמן לצלול לתוך הדוח. תוכלו ללמוד ממנו על התנהלותכם הפיננסית – כמה חודשים בשנה אתם שרויים במשיכת יתר או חורגים ממסגרות אשראי, מה היקף ההתחייבויות שלכם וחשבו על דרכים לצמצם אותן.

בדקו את עלויות החשבון וההתחייבויות מבחינת ריביות ועמלות ונהלו שיחה עם הבנק ועם בנקים מתחרים על הצעות לשיפור התנאים.

בשלב זה תעודת זהות בנקאית אינה מכילה דירוג אשראי מלא, אך היא מציעה דרך קלה ופשוטה יחסית להצגת מצבכם הפיננסים, והיא מלווה בשלל מדריכים והסברים שיצר בנק ישראל כדי להקל על הציבור בהבנתה.

התעמקות בתעודת זהות בנקאית יכולה להקל עליכם בבחירת תוכניות חיסכון טובות יותר, מסלולי עמלות מתאימים, תזכורת מתי משתחררים חסכונות והבנה באיזה חודשים ההוצאות החודשיות שלכם גדלות וכך לאפשר תכנון עתידי טוב יותר לקראת חודשים אלה. נצלו אותה לטובתכם, גם אם אין בכוונתכם לעבור לבנק אחר.


קרא על חשבון בנק

מומלץ סופרמרקר!

riseup

התנהלות פיננסית חכמה באמצעות riseup

לדעת כמה כסף נכנס, כמה יוצא ומתי כדאי לעצור

תזרים riseup מיועד לניהול פיננסי של משקי בית

לעבור מתזרים שלילי לחיובי

לחסוך יותר כל חודש כמשפחה