הטבות מס על ביטוח משכנתא

בתוך פקודת מס הכנסה מסתתרים כמה סעיפי חוק הכוללים הטבות מס והחזרי מס שונים. אינכם צריכים להיות מומחים למיסים כדי לקבל החזרי מס. מספיק להיות מודע לקיום ההטבה ולפנות למומחה המתאים. החזרי מס קיימים גם עבור ביטוח משכנתא, עבור רכיב ביטוח החיים שבו.


הטבות מס וביטוח משכנתא

פרט להנחות שניתן לקבל על ביטוח משכנתא בסוכנויות הביטוח השונות, המדינה מעניקה הטבת מס על ביטוח חיים למשכנתא.
קראתם נכון, ללא שגיאות, לצד ההוצאות הענקיות הכרוכות בהלוואת משכנתא, הכוללות מיסי מדינה, עמלות משונות והטלים שונים, קיימת גם הטבת מס דרך סעיף 45א לפקודת מס הכנסה.

הטבה זו כוללת החזר של 25% מתשלומי הפרמיה ששילמתם במשך השנה עבור ביטוח חיים למשכנתא.

איך מקבלים את הטבת המס:

  • ההטבה היא רטרואקטיבית למספר שנים. כלומר, אם אתם בעלי ביטוח משכנתא כבר 10 שנים, ורק היום גיליתם כי מגיעה לכם הטבה זו, תוכלו לקבל אותה גם 6 שנים אחורה.
  • מידי שנה אתם מקבלים מהבנק ומחברת הביטוח דוח שנתי על תשלומי הביטוח (אישור הבנק מכיל את כל תשלומי המשכנתא, וביניהם רכיבי ביטוח משכנתא), כולל ספח אישור מס המיועד לדוח השנתי למס הכנסה. שמרו אותו. אם אינכם מוצאים אותו, הכנסו לאיזור האישי בחברת הביטוח ותדפיסו אותו, או פנו לשירות הלקוחות.
  • לידיעתכם, הטבה זו חלה לא רק על ביטוח משכנתא, אלא על כל ביטוחי החיים והפקדות לקרנות פנסיה. כאשר ההפקדה נעשית דרך המעביד, ההטבה מחושבת אוטומטית. אך ביטוחי חיים פרטיים או ביטוחי חיים למשכנתא שאתם משלמים עבורם באופן פרטי, אפשר לקבל עבורם החזר מס על ידי הגשת דוח שנתי למס הכנסה, בצירוף המסמכים. הדוח השנתי מסכם את ההכנסות וההוצאות שהיו במשך השנה, במאמר "החזרי מס לשכירים" תוכלו לראות מה חשוב למלא, איזה מסמכים לצרף ואיך לקבל את מקסימום הטבות המס ונקודות הזיכוי למס הכנסה.
  • קחו את המסמכים לרואה החשבון שלכם, או למומחה להחזרי מס. גם מס הכנסה מפעילים שירות המאפשר להתייעץ איתם לגבי מילוי הדוח השנתי.
  • הגישו את הדוח השנתי, עד לתאריך הקובע.
  • הכסף יוחזר לכם ישירות לחשבון על ידי מס הכנסה.

אל תשכחו, בכל ביטוח משכנתא שתבחרו, מגיעה לכם הטבת מס על ביטוח חיים למשכנתא, העשויה להצטבר לאלפי שקלים במהלך כל תקופת המשכנתא. השקיעו את הזמן הנדרש למילוי הטפסים, ונצלו את ההטבה הזו.

קבל הצעה משתלמת לביטוח משכנתא

בדיקה ללא עלות או התחייבות
קראתי את תקנון האתר ומדיניות הפרטיות
ואני מסכים להם

הכל על ביטוח משכנתא