רפורמת ביטוחי חיים | חיסכון שנתי בעלויות הביטוח

רפורמת ביטוח חיים וביטוח חיים למשכנתא של משרד האוצר הוזילה בעשרות אחוזים את מחירי ביטוח החיים בישראל.
מהי הרפורמה, כמה ניתן לחסוך ומה מומלץ לעשות אם יש לי או אין לי ביטוח חיים במאמר שלפניכם.


רפורמת ביטוח חיים והוזלת ביטוח

מעודכן ל- 05/2020

רפורמת ביטוחי חיים 2019 - חיסכון שנתי בעלויות הביטוח

ביטוח חיים הוא אחד הביטוחים הנפוצים ביותר, והוא נועד לפצות במקרה של מוות. בשנים האחרונות, עקב העלייה בתוחלת החיים של כלל האוכלוסיה, בשילוב עם ירידה בסיכוני התמותה, הרווחים ממכירת ביטוחי חיים עלו באופן משמעותי. לכן, הוחלט ברשות שוק ההון שיש לאפשר לציבור ליהנות ממחירי ביטוח נמוכים יותר.

מהי רפורמת ביטוחי חיים בשנת 2019

רשות שוק ההון יזמה רפורמה להוזלת מחירי ביטוח חיים. כתוצאה מכך, העלויות של ביטוח חיים ירדו בכ-30%, מה שיחסוך למבוטח הממוצע מאות שקלים בכל חודש. לכלל הציבור, הרפורמה צפויה לחסוך כ-1.5 מילארד ש"ח במהלך 5 השנים הקרובות.

אז כמה עולה ביטוח חיים? לפני הרפורמה של רשות שוק ההון, גבר לא מעשן אשר רכש ביטוח חיים בגובה מיליון ש"ח, שילם בעבר סכום של 162,000 ש"ח. אחרי הרפורמה, אותו הגבר ישלם עבור אותו הביטוח, 72,000 ש"ח בלבד, כלומר: חיסכון של 90,000 ש"ח. דוגמה נוספת, אישה לא מעשנת המעוניינת בביטוח חיים של מיליון ש"ח, שילמה עבורו בעבר 109,000 ש"ח. אחרי הרפורמה, היא תשלם 53,000 ש"ח, מה שיאפשר לה לחסוך 56,000 ש"ח.

מי זכאי להנחות ומתי מקבלים אותן?

הרפורמה, שנכנסה לתוקף בפברואר 2019, מחייבת את חברות הביטוח להציע למצטרפים חדשים את המחירים המעודכנים עבור ביטוחי החיים. עם זאת, מבוטחים שכבר יש להם פוליסת ביטוח חיים, לא יהיו זכאים להוזלה בתעריף על הביטוח הקיים באופן אוטומטי. במידה וברשותכם ביטוח חיים, מומלץ שתפנו לחברת הביטוח ובקשו לשלם לפי המחיר החדש.

הרפורמה חלה על ביטוחי חיים מסוג ריסק ועל רכיב ביטוח חיים שבתוך ביטוח מנהלים. עד היום חלוקת סכומי הפרמיה בין הרכיבים השונים בביטוח מנהלים לא היתה שקופה ללקוח, ומעכשיו ינתן ללקוח מידע מפורט יותר שיקל עליו את ההשוואה בין המוצרים הפנסיוניים השונים.

מה מומלץ לעשות עכשיו?

קודם כל, מומלץ מאוד לבצע השוואת מחירי ביטוח חיים, מכיוון שלעיתים ביטוחים נמכרים עם הנחות משמעותיות, המתווספות להוזלה של ה-30% שהופחתו בעקבות הרפורמה.

יש לי ביטוח חיים

במידה ורכשתם ביטוח חיים בקשו מסוכן הביטוח שלכם לבצע עבורכם סימולציה של הסכומים שתשלמו בגין הפוליסה עד לסיומה. באופן זה, תדעו מהו המחיר האטרקטיבי יותר, המחיר אחרי הרפורמה או המחיר שאתם משלמים כיום.

כחלק מהליך ההצטרפות לביטוח החיים, ייתכן שחברת הביטוח תדרוש מכם לעבור הליך של חיתום מחדש, הכולל הערכה של מצבכם הרפואי. הפרט הזה ככל הנראה לא יהווה שיקול עבור אדם בריא, אך בהחלט יכול לעורר חששות במי שמצבו הרפואי הידרדר מאז שרכש את הביטוח המקורי. החמרת מצב רפואי יכולה להשפיע על מחיר הפרמיה שיוצע לכם, אך בכל זאת שווה לבדוק, יכול להיות שהמחיר לאחר הרפורמה יהיה אטרקטיבי יותר. בכל מקרה אל תבטלו פוליסת ביטוח חיים קיימת לפני שהתקבלתם לביטוח חיים חדש.

בשלב האחרון ולאחר שתצטרפו לביטוח החיים החדש, יש לבטל את ביטוח החיים הישן, באמצעות סוכן הביטוח שלכם או חברת הביטוח החדשה.

אין לי ביטוח חיים

שוק ביטוחי החיים הוא תחרותי ביותר ולכן מתחילים בהשוואת מחירי ביטוח חיים. חפשו סוכנים או חברות אשר מציעים דילים משתלמים במיוחד. כחלק מחיפוש ביטוח חיים במחיר טוב, שקלו את סכום הפיצוי שתרצו לרכוש והאם נדרשות הרחבות שונות לביטוח, בהתחשב במצבכם האישי והמשפחתי.

כדי להשלים את הצטרפותכם לביטוח חיים, חברת הביטוח תבצע הליך הנקרא "חיתום". הליך החיתום כולל, בין היתר, הצהרת בריאות על מצבכם הרפואי וכולל טפסים שונים, שאלונים ובהמשך להם, ייתכן תדרשו להציג מסמכים רפואיים עדכניים. בסיום ההליך, תושלם הצטרפותכם לביטוח החיים.

ביטוח חיים למשכנתא - השוואת מחירים

רפורמה זו של רשות שוק ההון משפיעה גם על ביטוח חיים למשכנתא, כלומר, גם בביטוחים אלו תבוצע הוזלה. ניתן לבדוק את התעריפים החדשים, בהתאם למסלול המשכנתא, במחשבון ביטוח חיים למשכנתא של סופרמרקר הכולל את התעריפים החדשים והנחות שונות.

להשוואת מחירי ביטוח חיים >>

להשוואת מחירי ביטוח חיים למשכנתא >>

קבל הצעה לביטוח חיים

הצעות אטרקטיביות לביטוח חיים

  • השירות ניתן בחינם ללא התחייבות
  • בידקו שאתם לא משלמים מחיר יקר בביטוח חיים
  • הנחות של עשרות אחוזים בשנים הראשונות
  • תעריפי ביטוח חיים מוזלים של הרפורמה
  • בידקו עודף או חוסר ביטוח חיים
קראתי את תקנון האתר ומדיניות הפרטיות
ואני מסכים להם

הכל על ביטוח חיים

סוכנת ביטוח

בדיקת כיסויים ביטוחיים

בחר את הנושא שתרצה לבדוק