איזה שירותי דרך כלולים בביטוח רכב?

כל אחד נתקע לפחות פעם בחייו לצד הדרך, כנהג או כנוסע. לפעמים זו רק חצי שעה להחלפת גלגל ולפעמים המכונית נתקעת בערב חג גשום עם מנוע מושבת באמצע שום מקום וברור לחלוטין שרק שירותי גרירה יזיזו את הרכב ממקומו הנוכחי. ברגעים כאלה, תחושת ההקלה שתחושו מקבלת גרר בכל שעה וכל מקום מחברת שירותי דרך היא חסרת תחליף. הדבר נכון גם לעוד מצבים לא נעימים, כמו איתור מכוניתכם הגנובה בשולי הדרך, מצבר שנגמר באופן פתאומי, הגעה לתחנת דלק נעולה ללא שירות עצמי בכביש הערבה כשהאור המתריע על חוסר דלק מלווה אתכם כבר מבאר שבע ותחנת הדלק הבאה נמצאת באיזור אילת. בכל אחד מהמצבים האלה שירותי דרך וגרירה הם סוג של מלאכי ישועה המגיעים רכובים על גרר תוך 3 עד 5 שעות מרגע הקריאה.

נהג תקוע בדרך

מעודכן ל- 10/2020

מהם שירותי דרך?

שירותי דרך הנקראים לעיתים גם "שירותי רכב" או "שירותי גרירה וחילוץ" נועדו לסייע לכם במקרים בהם הרכב מושבת באמצע הנסיעה מכל סיבה שהיא, ואתם לא מצליחים להניע אותו. במילים אחרות, כאשר הרכב תקוע ואתם תקועים אתו. היתרון הגדול של שירותי רכב הוא שהם פעילים 24 שעות ביממה במשך 7 ימים בשבוע, למעט ביום כיפור, והנהג לא צריך לחפש עזרה או לאלתר פתרונות שעשויים לסכן אותו על כביש מהיר או בצידי הדרך, הוא פשוט מתקשר לחברת שירותי גרירה וחילוץ שהוא מנוי אצלה. אנחנו מכירים את שירותי הדרך כחלק מביטוח הרכב שלנו או כמן מוסכניקים שאפשר לחפש בדפי זהב ולהתקשר אליהם אם נתקענו, אבל יש עוד אפשרויות.

האם ביטוחי רכב חייבים לכלול שירותי דרך או ביטוח גרירה?

יש אנשים הקוראים לשירותי רכב בשם "ביטוח גרירה" או "ביטוח שירותי דרך וגרירה". כולנו מבינים למה הם התכוונו, ובכל זאת כדאי לדעת שלא קיים ביטוח הנקרא "ביטוח גרירה".

שירותי דרך הם לא רכיב אינטגרלי מביטוח רכב וגם לא ביטוח העומד בפני עצמו, אלא הם כתב שירות שאתם יכולים להוסיף לביטוח הרכב שלכם בתשלום נוסף, בעת רכישת ביטוח מקיף או ביטוח צד ג'.

במסגרת ביטוח חובה לרכב לא תוכלו לרכוש הרחבה של שירותי דרך. הם ניתנים רק במסגרת ביטוח מקיף וביטוח צד ג.

הביטוי "ביטוח גרירה" משמש גם לרכישת מנוי שירותי דרך באחת מחברות הגרירה הגדולות, שאינו קשור לחברות הביטוח. למשל מנוי שירותי דרך ב"שגריר שירותי דרך" או "דרכים שירותי גרירה". גם במקרה זה המילה "ביטוח" אינה מתאימה.

על פי החוק חברות הביטוח חייבות לאפשר לכם לרכוש פוליסות ביטוח מקיף או ביטוח צד ג' שאינן כוללות כתב שירות של שירותי דרך, ושמחירן נמוך יותר מהפוליסות הכוללות שירותי דרך. למרות דרישת החוק, קיימות חברות ביטוח בהן ביטוח רכב ללא שירותי דרך הוא דווקא יקר יותר. לכן, אם ברצונכם לרכוש מנוי עצמאי לשירותי דרך, או לוותר עליהם כליל, חפשו חברות ביטוח הנותנות תמחור נמוך יותר לפוליסות ביטוח רכב שאינן כוללות שירותי דרך.

בשוק קיימות מספר חברות שירותי דרך העובדות עם חברות הביטוח. כל חברת שירותי דרך מפעילה מוקד לקבלת פניות מנהגים שנתקעו. קיים גם מספר רב מאד של חברות גרירה ושירותי דרך עצמאיות שאינן עובדות עם אף חברת ביטוח.

מה היתרונות של מנוי לשירותי דרך וגרירה?

כאמור, מנוי לשירותי דרך יכול להיות במסגרת כתב שירות המצורף לביטוח הרכב שלכם, או ברכישה עצמאית מול ספק שירותי הדרך.

בכל אחת משתי הדרכים, מנוי שירותי רכב מאפשר לכם ראש שקט במקרה של תקלה המשביתה את המכונית: מפעיל שירותי הדרך מחוייב להגיע אליכם בטווח הזמן הקבוע בהסכם ולעזור לכם. אתם יודעים מראש מה כלול בשירות ובאיזה מקרים תדרשו לשלם תוספת כלשהי לפי המחירון של אותו ספק שירותי דרך וגרירה.

אין לכם מנוי שירותי דרך ורכבכם נתקע? תאלצו להתחיל להתקשר למפעילים שונים, לבדוק האם הם מסכימים להגיע אליכם ולערוך השוואת מחירים ולוחות זמנים להגעה בעודכם תקועים לצד הכביש הרועש במכונית המושבתת.

בנוסף, העלויות של חילוץ וגרירה ללקוח מזדמן גבוהות יותר מהעלויות למנויים.

מה עדיף ספק עצמאי או שירותי דרך כחלק מביטוח רכב?

יש שלושה שיקולים חשובים שאתם צריכים להתייחס אליהם: היקף השירות, רמת השירות ומחיר השירות.

חפשו המלצות וביקורות של אנשים שאתם מכירים וממקורות אחרים, כדי למצוא חברת שירותי דרך אמינה. לאחר מכן תוכלו לבדוק מה מחיר מנוי אצלה ומה הוא כולל.

אם אותה חברת שירותי דרך עובדת גם עם חברות ביטוח, תוכלו לבדוק את המחירים ורשימת השירותים עבור מנוי עצמאי (ולכך תוסיפו את עלות פוליסת ביטוח רכב מקיף או צד ג ללא שירותי דרך שאתם מעוניינים לרכוש) מול הכיסויים והמחיר של פוליסת ביטוח רכב הכוללת שירותי דרך.

אם תרצו שירותי רכב לרכב המבוטח בביטוח חובה בלבד, תאלצו לרכוש מנוי עצמאי.

מה כוללים שירותי רכב במסגרת פוליסות ביטוח רכב?

כשאנחנו חושבים על שירותי רכב, אנחנו חושבים על שירותי גרירה לרכב שנתקע, אך שירותי רכב כוללים אפשרויות סיוע נוספות לנהג שנתקע בצד הדרך מסיבות אלה או אחרות.

שירותי רכב בסיסיים במסגרת חברות הביטוח כוללים גרירה, חילוץ, התנעה ותיקוני דרך קלים. שירותים אלה ניתנים ללא הגבלה על כמות הקריאות, וללא תשלום נוסף מעבר לתשלום במסגרת פוליסת הביטוח המקיף שלכם.

עם זאת, החלפת חלפים או אביזרים, החלפת גלגל, וכן שירותים נוספים לפי קביעתה האישית של חברת הביטוח, יהיו כרוכים בתשלום נוסף שתשלמו ישירות לחברת שירותי הרכב, בהתאם למחירון שלה. בדרך כלל תנתן הנחה כלשהי על מחיר המחירון למבוטחים.

הגבלה נוספת מוטלת על מספר הפעמים שתוכלו לקרוא לשירותי הדרך במסגרת אותה תקלה, בקצרה: תקלה אחת שווה גרירה או חילוץ / התנעה אחת בחינם. מעבר לכך תדרשו לשלם לספק שירותי הרכב, או להוכיח שמדובר בתקלה אחרת לגמרי וממש לא קשורה לתקלה הקודמת. הוכחה כזו יכולה להיות מסמך המעיד שהתקלה הקודמת תוקנה או להראות שהתקלה החדשה היא במערכת אחרת של הרכב או נובעת מאירוע שקרה לאחר סיום הטיפול בתקלה הקודמת. גם מספר הימים והשבועות שעברו בין שני המקרים יכולים להעיד שמדובר בתקלה נפרדת. במקרי מחלוקת רוב חברות הביטוח קובעות תהליך פניה לשמאי שיפסוק בענין.

היכן ומתי ניתנים שירותי דרך של חברות הביטוח השונות?

שירותי הרכב ניתנים בכל רחבי ישראל, כולל יהודה ושומרון. כל חברות הביטוח מגבילות את השירות במקרים הבאים: לא יכנסו לשטחי האוטונומיה/הרשות הפלסטינית או כל מקום שאינו בריבונות ישראל. לא יכנסו לשטחים ואיזורים שרשות מוסמכת קבעה שאין להכנס אליהם או שיש לגביהם איסור כניסה מטעמים בטחוניים.

פרט למגבלות אלה, שירותי הדרך אמורים להגיע לכל מקום ולקחת את רכבכם אל כל מקום שתרצו.

מגבלה גיאוגרפית נוספת שרוב חברות הביטוח מטילות על הפעולה של גרירת רכב היא שהגרירה לא תהיה מתוך מוסך או במקום הקרוב אליו, חלק מדייקות וקובעות מרחק של 50 מטר ממוסך.

שירותי דרך ניתנים 24/7, כלומר 7 ימים בשבוע מסביב לשעון. היום היחיד בו שירותי דרך וגרירה אינם פעילים הוא ביום כיפור. רוב חברות הביטוח קובעות כי 3 שעות לפני ואחרי יום כיפור לא ינתן השירות. במספר חברות ביטוח נקבעים זמנים שונים מעט כמו מצהרי ערב כיפור.

זמן הגעה של רכב שירות עומד על 5 שעות מרגע הקריאה ברוב חברות הביטוח, אבל הפניקס וליברה מתחייבות ל-3 שעות. קריאה להגיע לאיזור מרוחק מהמרכז, קשה להגעה או מסוכן תענה בתוך 5 שעות, כמעט בכל חברות הביטוח, אם כי במצבים אלה נציג שירותי הדרך עלול להתעכב אף יותר. קיימים כתבי שירות המעניקים שירות VIP לנסיבות מסויימות כמו תאונת דרכים, בהם הנציג יגיע תוך שעה מרגע הקריאה. לעומתם יש חברות ביטוח כמו איילון המסתפקות בביטוי העמום "יגיע מהר ככל האפשר" שאותו ניתן לפרש גם כ"מתי שמתאים לנו".

גרר

מהם שירותי דרך בסיסיים המכוסים בכתב השירות?

כתבי השירות של חברות הביטוח מספקים שירותי דרך בסיסיים, שהם בגדר עזרה ראשונה למכונית שנתקעה, ללא תשלום נוסף.

ספקי שירותי הדרך נותנים גם שירותים נוספים בתשלום, ועל כך תוכלו לקרוא בהמשך.

שירותי רכב בסיסיים כוללים:

שירותי גרירה - גרירה תתבצע כאשר הרכב מושבת והמכונאי שהגיע אינו יכול להפעילו או לתקנו במקום. שירות הדרך הבסיסי מתייחס לגרירה מדרך סלולה או לצידה, באמצעות רכב גרר תקני.

הגרירה תתבצע מכל מקום בישראל אל כל מקום אחר בישראל. השירות כולל גרירה אל מוסך, או אם הגרירה היתה בשעות בהן המוסכים אינם פעילים – לאחסון לילי ובבוקר האוטו יועבר למוסך שבחרתם. חלק מחברות הביטוח, כמו מגדל, דורשות תשלום על האחסנה הלילית.

כתבי השירות מתייחסים גם לנסיבות בהן המכונית נתקעה. רובם כוללים גרירה כתוצאה מתאונת דרכים, גניבה או תקלה ברכב, אך יש המגבילים רק לנסיבות של תאונת דרכים בלבד, כמו שירותי דרך הכלולים בפוליסת ביטוח רכב של הראל.

יש חברות ביטוח המגבילות את הגרירה אל יהודה ושומרון. בכל מקרה לא תתבצע גרירה לאוטונומיה או לאיזורים שהכניסה אליהם הוגבלה על ידי הרשויות.

קיימים מקרים בהם הספק לא יסכים לגרור את הרכב, מסיבות בטחוניות, השבתת הרכב כתוצאה מספורט תחרותי או שגורם לא מוסמך טיפל ברכב וגרם לו נזק וסיבות נוספות. בדקו את הגדרת תנאי הגרירה בפוליסה המוצעת לכם.

שירותי חילוץ רכב - - חילוץ יתבצעו כאשר הרכב מושבת והמכונאי שהגיע אינו יכול להפעילו או לתקנו במקום.

שירותי דרך של חברות הביטוח כוללים חילוץ רכב בסיסי - ממקום סמוך לדרך הראשית. חברות ביטוח שונות מציבות תנאים שונים. חלקן כוללות בחילוץ הבסיסי גם במקרי תקלה ברכב או גניבת רכב והשארתו לצד הכביש. חברות ביטוח אחרות, כמו איילון, מחלצות רכבים רק בעקבות תאונת דרכים. כל חברות הביטוח מגבילות את אורך החילוץ למשך זמן שאינו עולה על 20 דקות ולחילוץ על ידי רכב גרר תקני והציוד שבו, פרט לאיילון המגבילה את משך החילוץ ל-15 דקות.

התנעה - ספק שירותי הרכב יכול לשלוח ניידת שירות שתנסה להתניע את הרכב התקוע. התנעת רכב היא אפשרות במקרים של תקלה במערכת ההצתה או המנוע או בעיה במצבר עליהם נציג הספק יכול להתגבר. החלפת מצבר תהיה בתשלום. בעל הרכב אמור לקחת את הרכב שהותנע ישירות למוסך לטיפול, אלא אם בשעת הטיפול ברכב המוסכים כבר סגורים. במקרה זה, חלק מחברות הביטוח יאשרו התנעה נוספת ללא תשלום בשעות הבוקר המוקדמות ביום שלמחרת (עד 8:00 בבוקר), כדי שהמבוטח יוכל להגיע למוסך. אחרות יגבו תשלום על התנעה נוספת.

תיקוני דרך קלים - אין הגדרה מדוייקת מהם תיקוני דרך קלים הכלולים בשירות. הכוונה לתיקונים זמניים שנציג חברת שירותי הדרך יכול לערוך במסגרת הכלים שיש לו ושנדרשים על מנת להביא את הרכב למוסך לצורך תיקון מלא. אם תיקונים אלה כוללים החלפת חלקים או אביזרים ברכב, אתם תשלמו עבורם לפי מחירון הספק.

דלק - חלק מחברות הביטוח, כמו ליברה ומגדל, כוללות בשירותי הדרך המכוסים בהן גרירה לתחנת דלק במקרה בו נתקעתם ללא דלק.

צמיג רזרבי

החלפת גלגל - רוב חברות שירותי הדרך לא יגררו רכב שנדרשת בו החלפת צמיג, אלא יחליפו את הצמיג. לעיתים קרובות זה שירות בתשלום, אך ביטוח ישיר, מגדל וליברה יחליפו לכם את הגלגל במסגרת שירותי הרכב הבסיסיים, אם יש לכם גלגל רזרבי תקין וגם כל האביזרים וחלקי הרכב הנדרשים נמצאים ותקינים. הגבלות נפוצות על שירות החלפת גלגל: השירות לא ינתן בגולן ובערבה, לא ינתן על יותר מגלגל אחד או עבור גלגל שחובל בזדון.

איזה שירותי דרך ניתן לקבל בתשלום נוסף?

התשלום הנוסף לספק יכול להיות מחיר קבוע, למשל מחיר מיכל דלק או מחיר השתתפות עצמית או מחיר לפי מחירון הספק. לעיתים תנתן הנחה ממחיר המחירון למבוטחים. לעיתים התשלום הנוסף מתבטא ברכישת הרחבה המגדילה את סל שירותי כתב שירות שירותי דרך.

עם זאת, קיימות חברות ביטוח אשר השירותים הבאים, כולם או חלקם, אינם מגובים בכתבי השירות שלהן, גם לא בתשלום נוסף או דרך הרחבה.

גרירה וחילוץ מעבר לשירות הבסיסי - הכוונה למקרים בהם הרכב נתקע בנסיבות שאינן כלולות בשירות הבסיסי. למשל: גרירה מאיזורים לא סלולים, גרירה הדורשת סוג אחר של גרר, גרירה של רכב עמוס במטען או שנתקע עקב ספורט תחרותי או כל הגבלה אחרת המנויה בפוליסת הביטוח. חלק מכתבי השירות של חברות הביטוח יאפשרו גרירה בתנאים אלה בתשלום נוסף לפי מחירון הספק, ואחרות לא יספקו את השירות כלל.

רוב חברות הביטוח מאפשרות לחלץ בתשלום נוסף את הרכב מתנאי דרך קשים כגון שקיעה או התחפרות בחול, וכן חילוץ שאורכו מעל 20 דקות או כל חילוץ אחר מעבר לחילוץ הבסיסי שנקבע בכתב שירותי הדרך.

אספקת דלק - במקרים בהם מיכל הדלק מתרוקן ונתקעתם ללא דלק, ניתן להזמין ניידת שירות אשר תמלא את כמות הדלק שתספיק לכם על מנת להגיע לתחנת דלק קרובה. עלות הדלק תוטל על הנהג וכן דמי טיפול המשתנים מחברת ביטוח אחת לשניה. במגדל למשל לא תדרשו לדמי טיפול אלא רק לעלות הדלק. בחלק מחברות הביטוח תוכלו במקום זאת להזמין גרר שיגרור אתכם לתחנת הדלק, בחלקן תדרשו לשלם על הגרירה ובחלקן לא.

החלפת צמיג - ניידת השירות יכולה לספק שירותים של החלפת גלגל רזרבי אם הוא קיים ברכב (יש בכל מקרה להחליף לגלגל חדש מיד לאחר ההחלפה). שירות זה הוא בדרך כלל בתשלום השתתפות עצמית או תשלום מלא לפי מחירון חברת הביטוח, או שניתן במסגרת כתב שירות מורחב לשירותי דרך. גלגל חדש ותיקונים נוספים – יהיו גם הם בתשלום. קיימות חברות ביטוח שאינן מספקות שירות החלפת גלגל אם הרכב נתקע באיזורים מרוחקים מהמרכז.

החלפת חלפים, אביזרים, חלקים ונורות - כל חברות הביטוח מחייבות בתשלום על החלפת חלפים וחלקים שנדרשו במסגרת תיקוני דרך קלים המאפשרים לרכב להגיע למוסך. חלק מחברות הביטוח מאפשרות החלפת נורות וחלקים אחרים בתשלום נוסף עבור אותם חלקים, או דרך הרחבה קבועה של הביטוח. חברת הביטוח איילון דורשת גם תשלום על ההחלפה וגם שהם יוחזרו לה לאחר שהמכונית תטופל במוסך.

תקלת מיגון או מפתחות שננעלו בפנים - מקרים הדורשים טיפול של מנעולן או טיפול הנובע מאובדן או תקלה במפתחות (כולל נעילת המפתחות בתוך הרכב, שבירת המפתח בתוך המתג) או באמצעי המיגון של הרכב כמו אימובילייזר או שלט הרכב. קיימות חברות ביטוח הכוללות שירות זה בתשלום חד פעמי או במסגרת הרחבה בתשלום של שירותי הדרך וביניהן ליברה, הפניקס, שירביט ומגדל. הראל מספקת הרחבה בתשלום הכוללת פריצה לרכב שמפתחותיו ננעלו בתוכו, תמורת סכום חד פעמי נוסף. חברות ביטוח אחרות, כמו ביטוח ישיר, אינן מספקות טיפול בתקלת מיגון.

רכב חלופי – רכב חלופי אינו חלק מכיסוי שירותי דרך. רכב חלופי מטופל בפוליסה של ביטוח מקיף או ביטוח צד ג'. אם האפשרות לרכב חלופי חשובה לכם, בדקו את פוליסת הביטוח שהוצעה לכם וראו האם חברת הביטוח מספקת רכב חלופי ובאיזה תנאים. לאחר שכל זה נאמר, יש חברות ביטוח, כמו ליברה, הכוללות שירות רכב חלופי בתשלום נוסף במסגרת שירותי רכב שהן מציעות, ויש אחרות הכוללות הסעה של הנהג מהמקום בו רכבו נתקע.

סיכום הדברים שחשוב לדעת על שירותי דרך בפוליסת ביטוח רכב

  • מחיר שירותי הדרך ומחיר התוספות וההשתתפות העצמית נגזרים מסוג הרכב שלכם. רכבים כבדים, רכבי שטח, אופנועים ורכבי תובלה הם בעלי תמחור שונה משל מכוניות פרטיות.
  • פוליסות ביטוח חובה אינן כוללות כתב שירות של שירותי דרך.
  • שירותי הדרך תקפים רק עבור הרכב שעבורו נרכשה פוליסת ביטוח הרכב. אם תחליפו את רכבכם ברכב אחר, ותרצו להמשיך את מנוי שירותי הדרך, עליכם לעדכן את חברת הביטוח וחברת שירותי הדרך לפי הנדרש בכתב שירות שירותי הדרך המצורף לפוליסה שלכם. סוכן הביטוח שלכם יכול לעזור לכם בתהליך עדכון הנתונים.
  • רוב חברות הביטוח עובדות עם מספר ספקי שירותי דרך. למרות זאת, אתם יכולים לפנות רק אל ספק שירותי הדרך הכתוב בדף פרטי הפוליסה שקניתם, ולא אל כל אחד מהספקים שעובדים עם חברת הביטוח שלכם. כדאי מאד לשמור באוטו את מספר הטלפון של ספק שירותי הדרך אתו אתם עובדים.
  • קריאה לשירותי דרך אינה נחשבת לתביעה ואינה מעלה את מחיר הפוליסה בזמן חידושה.
  • מיעוט קטן של חברות ביטוח, כמו הראל, גובות דמי השתתפות עבור כל קריאה. בדקו את הנושא לפני רכישת כתב שירות שירותי דרך, ורכשו אותו רק אם הקריאה עבור שירותים בסיסיים היא ללא עלות נוספת.

איך לבחור ספק שירותי דרך מבין הספקים המוצעים על ידי חברת הביטוח?

בעת רכישת פוליסת ביטוח מקיף או ביטוח צד ג' הכוללת שירותי דרך, אתם בוחרים את חברת שירותי הדרך אליה תתקשרו כל עוד הפוליסה בתוקף, מתוך רשימת ספקי שירותי הדרך של חברת הביטוח. חברה זו תלווה אתכם עד לסיום הפוליסה ואתם יכולים להתקשר רק אליה ולא לאף אחד מהספקים האחרים עמם עובדת חברת הביטוח שלכם.

חברות הביטוח מציעות כתב שירות אחד שתקף לכל ספקי שירותי הדרך שלהן, או כתב שירות נפרד אך בעל תוכן מאד דומה לכל אחד מהם, כך שהיקף השירות יהיה דומה בכולן.

היכן נמצא השוני?

  • בררו אם יש הבדל במחיר.
  • רמת השירות. בררו עם אנשים שאתם מכירים האם נזקקו לשירות והאם היו מרוצים. מעבר לכך, תוכלו לבדוק בדפי ה- facebook של ספקי הדרך וברשתות החברתיות האחרות את התגובות של הלקוחות. מקום טוב לבדוק הוא פורומים של מכוניות כמו www.carsforum.co.il. הבעיה היא שכל חברות הגרירה עובדות גם עם קבלנים חיצוניים, ולכן קשה לדעת מה השירות שתקבלו.

פרטי קשר של חברות שירותי דרך העובדות עם חברות הביטוח

חברת ביטוח ספקי שירותי דרך
הראל שגריר
8888*
03-5578888
073-22-88888

זברה
2113*
03-5102001
facebook

דרכים
2008*
03-5761205
1700-507-800
facebook
הפניקס שגריר
8888*
03-5578888
073-22-88888

דרכים
2008*
03-5761205
1700-507-800
facebook
ליברה שגריר
8888*
03-5578888
073-22-88888

זברה
2113*
03-5102001
facebook
ביטוח ישיר שגריר
8888*
03-5578888
073-22-88888

זברה
2113*
03-5102001
facebook

דרכים
2008*
03-5761205
1700-507-800
facebook
שירביט מוקד 5525* או 2526*
מגדל שגריר
8888*
03-5578888
073-22-88888

פמי פרימיום
6560*
03-9535656
AIG דרכים
2008*
03-5761205
1700-507-800

פמי פרימיום
6560*
03-9535656
איילון מוקד גרירה של איילון
6677* או אונליין דרך אתר האינטרנט

שגריר
8888*
03-5578888
073-22-88888

דרכים
2008*
03-5761205
1700-507-800
מנורה מבטחים שגריר
8888*
03-5578888
073-22-88888

דרכים
2008*
03-5761205
1700-507-800

פמי פרימיום
6560*
הכשרה דרכים
2008*
03-5761205
1700-507-800

מ.מ.ס.י
5202*
03-5641111
facebook

להשוואת מחירי ביטוח רכב >>
מוכן להשוואת מחירי ביטוח רכב אונליין וקבלת מחירים באופן מיידי?
השוואת ביטוח רכב אונליין