מהו ביטוח רכב

מהו ביטוח רכב לסוגיו, מדוע השוואת ביטוח רכב כה חשובה, ואיך לבצע נכון השוואה של ביטוחי רכב. כמעט כל אחד זקוק לביטוח רכב לאורך שנים, כדאי להקדיש זמן כדי לבחון את הדרכים היעילות לרכישתו.

ביטוח רכב

מעודכן למרץ 2020

ביטוח רכב

מתי רוכשים ביטוח לרכב? מה ההבדל בין ביטוח חובה, ביטוח צד ג או ביטוח מקיף? מדוע חשוב לבצע השוואת ביטוח רכב? כל התשובות בכתבה שלפניכם

תאונת דרכים היא אירוע שעלול להסתיים בנזקים קשים לרכוש וחמור מכך – נזקי גוף ונפש. בישראל הצפופה תאונות דרכים נפוצות למדי, ולמרות שיפור בתחום בשנים האחרונות הסיכוי להיפגע בתאונה כזו גבוה יחסית לעולם.

מכאן חשיבותו של ביטוח לרכב לסוגיו השונים הנותן לנו מענה במקרה של תאונה, גניבה או נזק שנגרם לרכב. בבסיסו, ביטוח לרכב מאפשר לנו לחזור לחיינו במהירות האפשרית, תוך סיוע בשיקום הנזקים שנגרמו לנו.

סוגי ביטוח רכב קיימים

הביטוח נחלק לשלושה סוגים: ביטוח רכב חובה, ביטוח צד ג', ביטוח מקיף לרכב.

  • ביטוח חובה מכסה נזקי גוף, פציעות וחבלות לסוגיהן.
  • ביטוח צד ג' מכסה נזקי רכוש של צד ג'.
  • ביטוח מקיף מכסה נזקי רכוש של צד ג' ושל בעל הפוליסה

ניתן לרכוש ביטוח חובה בלבד, או ביטוח חובה וביטוח מקיף או ביטוח חובה וביטוח צד ג'. ביטוח מקיף כולל בתוכו ביטוח צד ג' ולכן אין טעם לרכוש את כל שלושת הביטוחים. ניתן לרכוש ביטוח חובה במקום אחד ואת הביטוח הנוסף במקום אחר, בהתאם לפוליסה המשתלמת ביותר שמצאת.

חשיבות השוואת ביטוח רכב

שוק הביטוח בישראל הוא שוק תחרותי ותוסס ופועלות בו חברות ביטוח רבות. זו הסיבה לחשיבות השוואת ביטוח רכב לפני שרוכשים פוליסה. השוואת ביטוח רכב יכולה לחסוך לנו מאות ואף אלפי שקלים עבור ביטוח חובה, ביטוח צד ג או ביטוח מקיף.

כך תבצעו השוואת ביטוח רכב ביעילות

דרך אחת לבצע השוואת מחירים היא באמצעות פנייה למספר סוכני ביטוח העובדים עם חברות הביטוח. בנוסף, לפנות למוקדי המכירה של חברות הביטוח הישירות. אופציה מומלצת יותר היא להיכנס לאתרי השוואת מחירים הכוללים השוואת ביטוח רכב ולקבל במרוכז דרכם הצעות ביטוח רכב הכוללות פירוט של כלל השירותים והכיסויים. אתרים אלה עשויים גם להציע הצעות מיוחדות ובלעדיות. השוואה כזו ניתן לערוך בדף "השוואת ביטוח רכב". חשוב לשים לב כי הכיסויים והשירותים משתנים בין הפוליסות ושוני זה משפיע גם על המחיר.

מה משפיע על מחיר ביטוח רכב?

מחיר ביטוח רכב מותאם לסוג ואופי הנהגים ברכב. נהגים זהירים, שלא ביצעו תאונות, או שעיקר הנסיעה המשפחתית מבוצעת ברכב אחר יקבלו הנחה, ולהפך: נהגים צעירים או בעלי עבר של ביצוע תאונות, ועבירות תנועה, יקבלו תעריף גבוה יותר ואף ייתכן כי יסורבו.

להלן רשימת הסעיפים שיש למלא בעת רכישת ביטוח המשפיעים על מחיר הביטוח: מספר הרשאים לנהוג ברכב, גיל הנהג הצעיר ביותר וותק הנהיגה שלו, עבר ביטוחי של בעל הפוליסה (כלומר אם היו לו תביעות בשלוש השנים האחרונות). גורמים נוספים שמשפיעים על מחיר ביטוח רכב הם בעלות על רכב נוסף במשפחה (כאשר בעלות על רכב ליסינג מורידה משמעותית את העלות), מקום מגורים, מטרת השימוש ברכב, עבר פלילי ושלילת רישיון.

מה כדאי להשוות חוץ מהמחיר?

כחלק מהתחרות והשכלול בשוק, מציעות חברות הביטוח הרחבה של השירות הבסיסי של ביטוח רכב. קיימות פוליסות ביטוח מקיף או ביטוח צד ג' לרכב, המכילות שירותים וכיסויים משלימים. בעת רכישת הביטוח חשוב לבדוק את תנאי וכיסויי הפוליסה. עיקר התנאים הרלוונטיים הם סוג המיגון הנדרש, גובה ההשתתפות העצמית. כיסויים אפשריים: ביטוח נזק לצד ג', כיסוי לרדיו חלופי, כיסוי לקבלת רכב חדש (במקרים של רכב חדש בלבד, עד גיל שנה בדרך כלל), אחוז קביעת נזק טוטלי לרכב (טוטאל לוס) וכיסוי טיפול משפטי בתביעות צד ג'. שירותים נלווים נפוצים: חבילת שירותי דרך וגרירה, שבר שמשות ורכב חלופי בעת גניבה ולעתים גם בעת תאונה.

להשוואת מחירי ביטוח רכב >>
מוכן להשוואת מחירי ביטוח רכב אונליין וקבלת מחירים באופן מיידי?
השוואת ביטוח רכב אונליין