ביטוח רכב חובה

מהו ביטוח רכב חובה, אותו ביטוח שהמדינה מטילה את רכישתו על כל בעל רכב. מהם הנתונים להשוואת ביטוח רכב יעילה ונכונה. כל כך הרבה חברות מציעות אותו, איך לבחור את הפוליסה המתאימה?


ביטוח רכב חובה

ביטוח חובה לרכב, כשמו כן הוא. החוק מחייב את רכישתו עבור כל רכב בעל מנוע. מטרת ביטוח רכב חובה היא לכסות נזקי גוף של כל המעורבים בתאונה – הנהג, הנוסעים והולכי הרגל. ונדגיש שוב, ביטוח חובה הוא ביטוח לרכב והוא מכסה את הנפגעים בתאונה בה הרכב היה מעורב.

נסיעה ללא ביטוח חובה בתוקף היא עבירה על החוק. פרט לכך, היא חושפת את הנהג לסיכון של נשיאה בכל עלויות הנזקים במסגרת תאונת דרכים: נזקי גוף ורכוש שלו ושל הנפגעים האחרים.

מי חייב ברכישת ביטוח חובה לרכב

הבעלים או המחזיק של הרכב.

רכישת ביטוח חובה לרכב

רכישת ביטוח חובה אפשרית בכל חברת ביטוח המציעה פוליסה מסוג זה. חברת הביטוח רשאית לסרב למכור ביטוח מסיבותיה שלה. בדרך כלל היא עשויה לסרב לנהגים בעלי עבר של תאונות דרכים ועבירות תנועה רבות. במקרה זה ניתן לפנות ל"פול" – המאגר הישראלי לביטוחי רכב. מאגר זה מבטח את כולם וגם כלי רכב דו גלגליים.

השוואת מחירי ביטוח חובה

השוואת מחירי ביטוח חובה בשל התחרות הרבה בשוק, השוואת ביטוח רכב היא כדאית, ותעזור לך לבחור בפוליסת ביטוח רכב חובה במחיר המשתלם ביותר. המחיר נקבע לפי מספר רב של גורמים, וביניהם סוג הרכב ורמת הבטיחות שלו (מספר כריות אוויר), וותק הנהגים, הסטוריית הנהיגה של הנהגים. לרשימת הגורמים המשפיעים ראה את סעיף מה משפיע על מחיר ביטוח רכב? עליך לחפש את ההצעה הזולה ביותר לפי התנאים של רכבך והנוהגים בו. ישנן חברות המתמחות בפוליסות למגזר מסויים (למשל: נהגים צעירים). בסוג ביטוח זה אין שירותים נוספים.

להשוואת מחירי ביטוח רכב >>
מוכן להשוואת מחירי ביטוח רכב אונליין וקבלת מחירים באופן מיידי?
השוואת ביטוח רכב אונליין