ביטוח רכב חובה

מהו ביטוח רכב חובה, שהמדינה מחייבת כל בעל רכב לרכוש. מהם הנתונים להשוואת ביטוח רכב יעילה ונכונה שתקל עליכם לבחור ביטוח חובה מבין ההצעות הרבות של חברות הביטוח השונות?

ביטוח רכב חובה

ביטוח חובה לרכב, כשמו כן הוא. החוק מחייב את רכישתו עבור כל רכב בעל מנוע, כולל אופנועים וכלי רכב דו גלגליים, ורק נהג שהביטוח חל עליו יכול להשתמש ברכב. כיום אין חובה לרכישתו עבור כלי רכב חשמליים כמו אופניים או קורקינטים.
מטרת ביטוח רכב חובה היא לכסות נזקי גוף של כל המעורבים בתאונה – הנהג, הנוסעים והולכי הרגל. הביטוי "נזק גוף" הוא דרך יפה לתיאור פציעות ופגיעות בגוף בדרגות חומרה שונות ועד מוות.
ברור שהמדינה מתייחסת להחזרת חיי הפצועים למסלולם כאל ערך עליון המצדיק הטלת חובה לרכישת ביטוח על ציבור הנהגים.

נסיעה ללא ביטוח חובה בתוקף היא עבירה על החוק ונחשבת כעבירת תעבורה לכל דבר ועניין. העונש על עבירה זו יכול לכלול קנסות, שלילת רשיון נהיגה ואף מאסר. פרט לכך, היא חושפת את הנהג לסיכון של תשלום כל עלויות הנזק הגופני שנגרם למעורבים בתאונת דרכים: של הנהג ושל הנפגעים האחרים.

על מי מוטלת האחריות לרכישת ביטוח חובה לרכב

הבעלים או המחזיק של הרכב.
החובה לרכישת ביטוח חובה לרכב נקבעה בפקודת ביטוח רכב מנועי. הפקודה מטילה על כל אדם את האחריות לא להשתמש ברכב ולא לתת לאחרים להשתמש ברכב, אלא אם הם מבוטחים בביטוח חובה.

רכישת ביטוח חובה לרכב

קיימת רשימה ארוכה של חברות ביטוח המציעות פוליסות ביטוח חובה, וכן חבילות של ביטוח חובה וביטוח מקיף או ביטוח חובה וביטוח צד ג'. ביטוח חובה לרכב הוא ביטוח עם כיסויים אחידים וברורים - פיצוי על נזקי גוף למעורבים בתאונת דרכים. ביטוח חובה מגיע ללא הרחבות ותוספות.
חברות הביטוח רשאיות לסרב למכור ביטוח חובה, לפי שיקוליהן, והן אכן מסרבות לעתים קרובות לבטח נהגים בעלי עבר של תאונות דרכים ועבירות תנועה. הפתרון לנהגים שסורבו הוא לפנות ל"פול" – המאגר הישראלי לביטוחי רכב השייך ומופעל במשותף על ידי כל חברות הביטוח שמוכרות ביטוח רכב חובה. "הפול" הוקם במטרה לבטח נהגים שאף חברת ביטוח לא מוכנה למכור להם ביטוח חובה. "הפול" מבטח כלי רכב עד 3.5 טון, אופנועים וטרקטורים.

השוואת מחירי ביטוח חובה

בשל התחרות הרבה בשוק, השוואת ביטוח רכב היא כדאית, ותעזור לך לבחור בפוליסת ביטוח רכב חובה במחיר המשתלם ביותר.
מאחר ומדובר בפוליסה שהכיסוי בה אחיד, השוואת ביטוח חובה לרכב תכלול רק השוואת מחירים ושירות מחברת הביטוח.
המחיר נקבע לפי מספר רב של גורמים, וביניהם סוג הרכב ורמת הבטיחות שלו (מערכות בטיחות, מניעת החלקה, אזהרת מרחק וכו'), וותק הנהגים וגילם, כמות ומטרת השימוש ברכב, הסטוריית הנהיגה של הנהגים מבחינת תאונות ועבירות תנועה. חפשו את ההצעה הזולה ביותר, לביטוח חובה או לחבילה הכוללת ביטוח חובה וביטוח מקיף (חברות ביטוח רבות יציעו מחיר טוב יותר עבור חבילה). ישנן חברות המתמחות בפוליסות למגזר מסויים כמו הצעות יחודיות לנהגים חדשים וצעירים. תוכלו לבחון דרכים להוזלת הביטוח במאמר דרכים יעילות להוזלת ביטוח רכב.

להשוואת מחירי ביטוח רכב >>
מוכן להשוואת מחירי ביטוח רכב אונליין וקבלת מחירים באופן מיידי?
השוואת ביטוח רכב אונליין