16 דרכים יעילות להוזלת ביטוח רכב

אתם מרגישים שביטוח החובה שלכם גבוה ובטוחים שיכולתם להשיג ביטוח רכב זול יותר? החברים בעבודה מספרים לכם על ביטוח מקיף במחיר מצוין שרכשו? גם אתם יכולים למצוא ביטוח רכב במחיר נמוך יותר ולשלם פחות על ביטוח רכב חובה או מקיף בעזרת הרשימה הזו.


טיפים להוזלת ביטוח רכב

מעודכן ל- 12/2020

תוכלו לקרוא כאן מהם הגורמים שקובעים את מחיר הפרמיה ומספר צעדים שיעזרו לכם להוזיל ביטוח רכב חובה או מקיף.

 • הצעד הראשון הוא השוואת ביטוח רכב בין חברות ביטוח שונות. תוכלו לבצע השוואת ביטוח רכב מהירה בדף השוואת ביטוח רכב שלנו. בצעו השוואה רחבה ומקיפה לפני שתחליטו.
 • נהלו משא ומתן על המחיר. רכשו ביטוח חובה ומקיף באותה חברת ביטוח, כך תקבלו מחיר טוב יותר. אם אתם זקוקים לביטוח עבור יותר מרכב אחד, תדגישו זאת ובקשו הנחה. קיימות פוליסות לרכב שני, רכב שני כשהרכב העיקרי הוא רכב חברה ועוד וריאציות על מספר הרכבים במשפחה וכמות השימוש בהם. בדקו את ההנחות נהוגות, למשל: עבור נהג זהיר, קילומטראז' מועט, נהג וותיק, אי נהיגה בשבת, לקוח ותיק של סוכן הביטוח, או כל סיבה אחרת.
 • אל תחכו לרגע האחרון לרכישת ביטוח רכב. התחילו לבדוק את האפשרויות ולהשוות ביטוחי רכב כבר כחודש או 3 שבועות לפני תום הביטוח.
 • חפשו פוליסות מוזלות שמתאימות לכם. חברות הביטוח יוצרות מסלולי ביטוח לנהגים הנתפסים כזהירים על הכביש. למשל: חברת הביטוח ליברה, מעניקה הנחות לפי מאפייני הנהג והקילומטראז'. קיימות הטבות ביטוח רכב למגזרים ועובדים שונים. חלקן נקבעות במכרז ואחרות דרך מועדוני צרכנות.
  פוליסות מיוחדות שמצאנו ב- 2020:
  • הנחה לסטודנטים החברים במועדון צרכנות istudent על ביטוח מקיף בחברת ביטוח ישיר.
  • ביטוח רכב לעובדי מדינהבמכרז 2021, שהביטוחים בו מתחילים מינואר 2021 לביטוח רכב פרטי לעובדי מדינה, המיועד לעובדי מדינה, בני זוגם וגמלאי השירות. חברות שירביט והראל זכו. כל חברה זכתה במכרז לביטוח דגמי רכב מסויימים. למרות הפריצה לאתר שירביט וגניבת פרטי המבוטחים על ידי האקרים, החשב הכללי החליט, לאחר בחינת הנושא, שלא לבטל את הזכיה של שירביט במכרז. עובדי המדינה יכולים להחליט האם מתאים להם לבטח את רכבם באחת מזוכות המכרז, או לבחור בכל ביטוח רכב אחר.
  • הנחה למורים החברים בהסתדרות המורים על ביטוחי רכב חובה, צד שלישי ומקיף בחברות איילון והכשרה.
  • חברת ביטוח הראל מציעה הנחות במסלול הורים/אמהות, וכן במסלול upgrade 10,000 המיועד לנהגים שעושים עד 10,000 ק"מ בשנה ולא יותר מ- 833 ק"מ לחודש.
  • הפניקס זהיר, איילון דרייבינג, מגדל, מנורה מבטחים טופ פרייס וכלל מסלול ירוק (וגם מסלול var) מציעות מסלול מוזל לנהגים וותיקים וזהירים. לכל חברת ביטוח הגדרות מעט שונות לקביעת נהג זהיר ומנוסה מבחינת שנות רשיון נהיגה, הסטוריית תביעות וחלקן כמו AIG מחייבות ניטור הנהיגה באמצעות מערכת המותקנת ברכב. גם הכיסויים וההטבות משתנים בין החברות, ובדרך כלל תמצאו ביניהם הגדלת סכום האחריות, הרחבות כלולות ללא תשלום וכיסוי לאירועים נוספים.
  חברים במועדוני צרכנות או ארגוני עובדים שונים כמו חבר, בהצדעה, הוט, קרנות השוטרים או הסוהרים, כדאי לבדוק באתר המועדון אם מוצעות הנחות בביטוח רכב.
  מצאתם פוליסה מיוחדת שמתאימה לכם? צרפו אותה לרשימת הפוליסות שתשוו ובדקו אם היא מציעה לכם את ההצעה הטובה ביותר. אם לא, תוכלו להשתמש במחיר שלה לניהול משא ומתן על פוליסות אחרות שתרצו.
 • אחד היתרונות המעטים של שנת 2020 הוא מבצעי קורונה. בתקופה בה הרכבים עומדים בחניה וכולם מנסים לצמצם הוצאות, חברות הביטוח נאלצות להתחרות על הלקוחות ולשכנע אותם שגם רכב העומד בחניה ומשמש כשובך יונים זקוק לביטוח. רוב חברות הביטוח מעניקות הטבות ויוצאות במבצעים כמו:
  מנורה מבטחים - מציעים ביטוח מקיף ב-50% הנחה וללא תשלום השתתפות עצמית.
  הפניקס - חודשיים מתנה ודחיית תחילת הביטוח.
  איילון עם מחיר המתחיל ב- 6 ש"ח ליום.
 • נהגים זהירים משלמים פחות. להסטוריה של הנהג יש השפעה: תביעות ביטוח רכב וכן עבר פלילי, או שלילת רישיון יקפיצו את הפרמיה. בעוד עבר ביטוחי נקי מתביעות תורם תמיד להוזלת ביטוח הרכב וגם מאפשר בחלק מחברות הביטוח בחירה במסלולי ביטוח מוזלים. הנה עוד סיבה להמליץ על נהיגה זהירה ובטוחה, ולדאוג שגם הנהגים החדשים במשפחה לא יהרסו את העבר הביטוחי המוקפד של המשפחה. איך מוכיחים הסטוריית תביעות נקיה? בקלות. מפיקים אישור העדר תביעות מחברת הביטוח הנוכחית והקודמות (עד 3 שנים אחורה), או נכנסים לאתר הר הביטוח של משרד האוצר ומוציאים ממנו ללא תשלום טופס עבר ביטוחי מאוחד מכל חברות הביטוח ל-3 השנים האחרונות.
 • רכב שנוסע מעט מקבל הנחות. חברות הביטוח מבהירות היטב שהן מעדיפות שלא תנהגו. זו הדרך להקטין את הסיכוי שתהיו מעורבים בתאונה, לצד עוד יתרונות כמו פחות הוצאות על דלק, שמירה על כדור הארץ והאושר שבידיעה שאנשים אחרים לגמרי תקועים בפקק. לכל חברת ביטוח יש תוכניות ביטוח המבוססות על קילומטראז' נמוך: ביטוח לנהגים צעירים, תוכניות בהן משלמים לפי מספר הקילומטרים הנמדדים במכשיר או אפליקציה ועוד ביטוחים שמתגמלים את השארת הרכב בחניה. דוגמאות: ביטוח מקיף של הפניקס לרכב שני כשהראשון הוא רכב חברה. כלל מטראז' המיועד לנהגים זהירים שגם נוהגים מעט. הראל אפגרייד 10,000 והראל סוויצ' המודד קילומטראז' ומשלמים לפי מספר הקילומטרים.
 • נשים הן לקוח מועדף בביטוח חובה, מקיף וצד שלישי. נשים נחשבות לנהגות זהירות יותר מגברים ומעורבות פחות בתאונות דרכים. האם הנהג העיקרי ברכב הוא אישה? הרווחתן.
 • מחיר ביטוח מקיף מושפע מהערך ורמת הסיכון של הרכב המבוטח. רכב יוקרה, רכב נדיר, רכב שטח, אופנועים, רכב כבד או רכב שהחלפים שלו יקרים או בעייתיים להשגה, יקפיץ את מחיר הביטוח. הפערים במחירי הפרמיה בין רכב יוקרה ובין רכב רגיל ונפוץ ששניהם מאותה שנת ייצור ואותם תנאי נהגים יכולים להגיע ל- 50% ואף יותר. ביכולתך לבצע השוואת ביטוח רכב עבור הדגמים שמעניינים אותך בדף השוואת ביטוח רכב .
 • מתי לרכוש ביטוח מקיף ומתי להסתפק בביטוח צד שלישי: כאן חשוב לבדוק את ערך הרכב ומה הנזק שיגרם לכם אם יגנב או יהרס מול עלות הביטוח. רכב ישן שערכו נמוך מספיק לבטח בביטוח חובה וביטוח צד שלישי. הפרמיות לביטוח מקיף לרכב שגילו יותר מ- 10 שנים גבוהות יותר. אז לפני שתבטחו בביטוח מקיף את האוטוביאנקי שירשתם מההורים, ערכו חישוב אם בכלל כדאי. רכבים חדשים יותר ושערכם רב יותר כדאי לבטח בביטוח מקיף שיגן עליהם. לאחרונה קיימות חברות ביטוח כמו AIG המציעות ביטוח מקיף low-cost, מטרתו היא הוזלת ביטוח רכב על ידי צמצום הכיסויים שהוא נותן. אם יש לכם רכב שערכו גבולי מבחינת החשש לגניבה, תוכלו לבדוק את האפשרות הזו הכוללת נזק לרכב ולצד שלישי ועוד כמה כיסויים.
 • רכשו רק הרחבות וכיסויים שאתם באמת זקוקים להם. חברת הביטוח מציעה הרבה כיסויים והרחבות, חלקם מועילים, כמו שירותי דרך וגרירה, עליהם תוכלו לקרוא במאמר "איזה שירותי דרך כלולים בביטוח רכב?" וחלקם פחות חשובים. גם גובה הפיצוי שתקבלו במקרה נזק משפיע על גובה הפרמיה.
 • מגנו את הרכב שלכם. מיגון רכב הוא דרישת חובה בביטוח מקיף, אך אם מיגון הרכב שלכם יהיה מעבר לנדרש מחברת הביטוח, גם תקטינו את הסיכוי לגניבה וגם תוכלו לבקש הנחה בביטוח מקיף. עוד על כך תוכלו לקרוא ב"מיגון לרכב בביטוח מקיף – מה, למה ואיך?"
 • רכשו רכב עם מערכות בטיחות מתקדמות, או הוסיפו אותן. בנוסף להגנה על עצמכם ומשפחתכם, יש חברות ביטוח המעניקות הנחה על ביטוח חובה לרכבים בהם מותקנים אמצעי בטיחות המקטינים את הסיכוי לתאונת דרכים, כמו מובילאיי. גם המדינה מעודדת הוזלת ביטוח רכב לרכבים עם מערכות בטיחות.
 • נקודה ידועה ויקרה במיוחד היא ביטוח נהג צעיר או ביטוח נהג חדש המזניק את מחיר הביטוח. חפשו מבצעים ופוליסות ביטוח רכב מוזלות לצעירים ונהגים חדשים. "נהג צעיר" הוא נהג עד גיל 24. "נהג חדש" הוא נהג בעל וותק של פחות משנתיים (ולא משנה בן כמה הוא). לעיתים קרובות הנהג הצעיר הוא גם נהג חדש, וצריך למצוא את הפתרון הזול עבורו. תוכלו לנסות אחת מהדרכים הבאות:
  • אם יש בבית יותר מרכב אחד, רשמו את הנהג הצעיר או החדש כ"נהג נוסף" על הרכב שפרמיית הביטוח עבורו היא הזולה ביותר.
  • לבדוק הוספת רכיב safe drive (המנטר את דרך הנהיגה של הנהג) בחברות הביטוח בהן הוא קיים, תמורת הוזלת הפרמיה. הוספת אפליקציית או מערכת ניטור מאפשרת רכישת ביטוח לנהג הצעיר לפי קילומטראז' או לפי שעות. למשל ביטוח נהג זמני של כלל.
  • ביטוח רכב לנהג צעיר דרך ליסינג פרטי יכול להוזיל את ביטוח הרכב עבורו. אפשר גם לבדוק אפשרויות ביטוח דרך מועדון צרכנות.
  • קיימים פתרונות של ביטוח חלקי. למשל: ביטוח לסופי שבוע בלבד, היכול להתאים לחיילים הנמצאים כל השבוע בבסיס.
  לגבי נהגים צעירים וחדשים קיימת השאלה האם לצרף אותם לפוליסה של ההורה כדי להוזיל את המחיר או לרכוש פוליסה עצמאית כדי ליצור להם עבר ביטוחי עליו יוכלו להסתמך בעתיד וכדי לא להרוס את העבר הביטוחי של ההורים. כדאי להתייעץ בנושא זה עם סוכן ביטוח ולהבין את המקרים בהם ניתן להשתמש בעבר הביטוחי של ההורים לטובת הנהג החדש.
  בסוף 2020 איתרנו ביטוחי רכב לתקופות מוגבלות לנהגים צעירים ונהגים חדשים:
  • מנורה מבטחים מאפשרת רכישת הרחבת נהג צעיר לפי ימים.
  • ביטוח ישיר – כיסוי נהג צעיר ל-4 ימים שניתן להוסיף לרכבים המבוטחים ב"ביטוח ישיר" דרך האתר של החברה, בכל פעם שתצטרכו. הכיסוי מתאים לנהגים חדשים עד גיל 24 ולנהגים צעירים.
  • הפניקס צעיר - חבילת ביטוח חובה + מקיף אישית לנהג הצעיר לפי קילומטרים. ניתן לרכוש חבילות קילומטרים של 500 ק"מ ומעלה. הפוליסה מתאימה לנהגים צעירים שהוריהם רכשו ביטוח רכב בפניקס.
  • תוכנית כלל נהג זמני מאפשרת להוסיף נהג זמני, כולל נהג צעיר וחדש, לביטוח המקיף לתקופות של 3 ימים עד שבוע. אפשר להשתמש בתוכנית עד 15 פעמים בשנה ובעלות של 25 ש"ח ליום.
 • השתתפות עצמית גבוהה תוזיל את הביטוח ולהיפך. עליכם לשקול את העלות מול התועלת בעניין זה. מעבר לכך, אם נתקלתם בביטוח רכב זול במיוחד, חשוב לבדוק האם המחיר הזול נובע מהשתתפות עצמית גבוהה מאד. אל תבחרו בגובה השתתפות עצמית שיהפוך את הביטוח ללא כדאי בזמן הצורך להפעילו.
 • ביטוח "נהג יחיד" זול יותר מביטוח "כל נהג". לא לכל אחד זה מתאים, אבל מי שהוא נהג עיקרי או יחיד על הרכב כדאי שישקול זאת. בחנו גם את ההשפעה על הפרמיה של קביעת מספר מוגבל של נהגים לעומת "כל נהג". כדאי לזכור שהגבלה זו יכולה לעורר בעיות כשאתם רוצים או צריכים שמישהו אחר ינהג במקומכם.
 • האם המכונית שלכם חביבה על גנבי ארצנו? זו לא הסיבה לפיה אנחנו בוחרים רכב, ובכל זאת שווה להכיר את הסטטיסטיקות על גניבות. בחירה בדגם רכב שאינו פופולרי יכולה להוזיל את הביטוח המקיף שלכם. מתברר שגנבים אוהבים רכבים חדשים בני פחות מ-4 שנים, בצבע לבן. בעיקר רכבים פרטיים, ג'יפים וג'יפונים מהדגמים הנפוצים והפופולריים. במאמר "למה צריך ביטוח מקיף ונתוני גניבת רכב" תוכלו למצוא מידע על גניבות רכב.
 • מקום המגורים משפיע גם הוא על מחיר ביטוח רכב. ככל שגניבות רכב ופגיעות רכב נפוצות באיזור מגוריכם, כך הפרמיה עבור ביטוח מקיף תגדל. זו לא המלצה לעבור דירה, אבל כדאי שתכירו את ההשפעה. בהקשר זה, רכב החונה במוסך או חניון סגור או מוגן על ידי שומר או שוער יהיה בסיכון נמוך יותר, וכדאי שתציינו זאת בעת רכישת הביטוח.

עכשיו גם אתם יודעים איך לשלם פחות על ביטוח רכב, וכשאתם עורכים השוואה בין ביטוחי הרכב השונים, זכרו להשוות גם מה הפוליסה מכסה ואת רמת השירות שתזכו לה. נקודה חדשה שעולה מסקירת ביטוחי הרכב היא שחברות ביטוח רבות נעזרות באפליקציות, מערכות יעודיות ומצלמות רכב בתוכניות ביטוח מקיף מוזלות המיועדות לנהגים זהירים, נהגים הנוהגים מעט ונהגים זמניים. כל המערכות האלה אוספות מידע על אופן הנהיגה, להיכן נהגתם ועוד. זו ההחלטה שלכם האם אתם מעוניינים להוסיף מערכות ניטור כאלה לרכב שלכם שיכולות לפגוע בפרטיות, אך גם מקלות על הוכחת הטענות כשפונים אל חברת הביטוח.להשוואת מחירי ביטוח רכב >>
מוכן להשוואת מחירי ביטוח רכב אונליין וקבלת מחירים באופן מיידי?
השוואת ביטוח רכב אונליין