ביצוע השוואת משכנתאות

משכנתא – אחרי שקיבלתם את כל הפרטים, צריך לארגן את המידע בצורה מסודרת המאפשרת הוואה, להעזר בכלים שונים העומדים לרשותכם ולהתחיל בביצוע השוואת המשכנתאות, לאיתור המשכנתא המתאימה לכם ביותר.


ביצוע השוואת משכנתאות

קיבלתם הצעות ממספר גופים, עכשיו הזמן להבין כל הצעה במלואה ולבצע את ההשוואה ביניהן.

  • בדיקה של ההצעה בבית – החומר שקיבלתם מהבנק עשוי להכיל מספר מסלולי הלוואה אפשריים, בעוד היועץ אתו נפגשתם עשוי להמליץ על מסלול רווחי לבנק ולאו דווקא על המסלול הטוב לך ביותר. קרא את החומר שקיבלת בבית ונסה לאתר את המסלול המתאים לך ביותר לפי יכולתך הכספית, ההחזרים שתוכל לעמוד בהם, המצב הנוכחי של המשק וכו'. כדאי להעזר במחשבון משכנתא כדי לראות מה המשכנתא המשתלמת לך ביותר. כדאי לחזור על צעד זה עבור כל בנק בו ביקרת, בכל בנק יכול להיות מסלול מועדף שונה. רכז לעצמך את כל המסלולים המתאימים לך בנפרד על מנת להשוות ביניהם.
  • כדאי לבדוק במחשבון משכנתא את כל ההצעות המועדפות. בכל הצעה יש כמה מסלולי ריבית משכנתא נפרדים (ריבית הפריים, ריבית קבועה צמודה למדד, ריבית משתנה צמודה למדד ועוד) – צריך לחשב את סכום ההלוואה וסכום הריבית שתשלמו בכל מסלול לבחינת הסכום הכולל שתחזירו במהלך השנים (סכום כל ההחזרים החודשיים). גם יועץ משכנתאות יכול לעזור בחישוב הזה. בנוסף, כדאי ליצור טבלה, אפשר באקסל, המתייחסת לכל נתוני המשכנתא ולהכניס לתוכה את הפרטים (בטבלה תוכלו להכניס נתונים שאינם קיימים במחשבון המשכנתא). כך תוכלו לראות בקלות מה המשכנתא המתאימה ביותר, טבלאות אקסל מאפשרות פילוח ומיון קלים של הנתונים השונים וחישוב לפי נוסחאות. הרשימה "מה חשוב לשאול בפגישה עם הבנק" במאמר "איסוף נתונים" יכולה להוות עמודות בטבלה. פרט לכך, ניתן להוסיף לטבלה עמודה עבור כל נושא הנראה חשוב בעיניכם. כמובן, רצוי לשים לב ולא להסתנוור מהטבות קטנות, אם בסך הכל הכללי ההצעה אינה משתלמת.
  • כדאי לפנות ליועץ משכנתאות פרטי. ייעוץ משכנתאות יכול לחסוך לכם בסופו של דבר סכום ניכר. היועץ יוכל לתת לכם מידע נוסף, להוסיף פרטים שלא ידעתם ולכן לא שאלתם עליהם, ויעזור בניתוח ההצעות שקיבלתם. אולי גם יציע לכם איך לפנות לבנק ולשפר את ההצעות האלה. יועץ משכנתאות אמור להכיר את התנאים המקובלים בבנקים הגדולים ויסייע לכם לארגן את המידע.
  • גם פורום משכנתא יכול לספק מידע חשוב.
  • השוואת ביטוח משכנתא – ראה בפרק על ביטוח משכנתא.

האם ניתן לקבל ריביות נמוכות יותר?

בדיקה ראשונית ללא עלות או התחייבות
 קראתי את תקנון האתר ומדיניות הפרטיות
ואני מאשר קבלת הצעות ודיוור

הכל על משכנתא