יתרונות קרנות השתלמות

מהם יתרונות וחסרונות ההפקדה לקרן השתלמות והאם זהו אפיק השקעה כדאי? האם תוכל לבחור באפיק השקעה זה גם אם אתה עצמאי או אינך עובד? קראו את המאמר כדי להבין את היבטי ההפקדה בקרן השתלמות

יתרונות קרן השתלמות

מעודכן ל- 04/2021

קרן השתלמות

קרן השתלמות היא אפיק חסכון המנוהל ע"י בית השקעות. בית ההשקעות משקיע את הכסף במגוון מסלולים ברמות סיכון שונות ולכן ניתן לבחור קרן השתלמות המתאימה לך מבחינת רמת הסיכון וכמובן מבחינת תשואותיה.

יתרונות ההפקדה לקרן השתלמות:

 • דמי ניהול נמוכים יחסית (סביב 0.7%). בפוליסות חסכון, שהן מכשיר חיסכון דומה, תמצאו בדרך כלל דמי ניהול גבוהים יותר.
 • הטבת מס הכנסה על השכר המופקד לקרן השתלמות: לעצמאי- אם מפקיד עד 4.5% מהכנסתו השנתית (הפקדה עד 11,835 ₪ בשנת 2021) . לשכיר אם מפקיד עד 2.5% מהשכר החודשי והמעביד מפקיד עד 7.5% מהשכר החודשי עד לתקרת משכורת של 15,712 ש"ח בשנת 2021. הפקדות מעבר לסכום זה ימוסו במס הכנסה, אך הן היו ממוסות גם אם לא היית מפקיד את הכסף.
 • הטבת מס רווח הון על רווחי קרן ההשתלמות: לעצמאי – עד 18,480 ש"ח לשנה (בשנת 2021). לשכיר אם הופקדו עד 2.5% מהשכר החודשי ע"י השכיר ועד 7.5% ע"י המעביד ועד תקרת המשכורת החודשית באותה שנה (15,712 ש"ח ב- 2021). מעבר לסכומים אלה משלמים מס רווח הון, בדומה לתשלום על רווחים שהתקבלו בכל אפיק חיסכון אחר. המסקנה של שני יתרונות אלה היא שניתן להפקיד מעבר לתקרות השנתיות (המשתנות מידי שנה לפי שינוי המדד), על מנת להנות מהתשואה הטובה ומדמי הניהול הנמוכים, גם אם אין הנאה מיתרונות המיסוי על ההפקדות העודפות.
 • מקבלים את הכסף כסכום הוני חד פעמי ולא כקצבה.
 • בחירת קרן במסלול סיכון מתאים לך.
 • אפשר להשוות בין קרנות ההשתלמות באותו המסלול ולמצוא בקלות את הקרנות בעלות התשואות הטובות יותר בעלות מדד השארפ הגבוה יותר
 • ניתן לקבל הלוואות בריבית נמוכה (שגובהן נקבע לפי הסכום שחסכתם) לעומת אלטרנטיבות אשראי אחרות.
 • ניתן לעבור בין קרנות השתלמות תוך שמירה על הוותק והזכויות.
 • ניתן להוריש את הזכויות בקרן השתלמות. אמנם לא תוכלו להעביר את הכסף לקרן השתלמות אחרת על שמכם, אך תוכלו למשוך אותו ולשלם מס רווח הון שהיה משלם הנפטר. כלומר, כספים שפטורים ממס רווח הון, יהיו פטורים ממנו גם עבור היורשים. היורשים ישלמו מס רווח הון רק על סכום שהופקד מעבר לתקרת ההפקדה, בדומה למה שהנפטר היה משלם.

חסרונות:

 • משיכה ראשונית אפשרית רק לאחר 6 שנים. משיכה קודם לכן כרוכה בתשלום מס גבוה. זהו גם יתרון, למי שחושש מבזבוז הכסף אם הוא יהיה נזיל.
 • ההפקדה אפשרית רק לשכירים או עצמאים. אדם שאינו עובד אינו יכול להפקיד לקרן השתלמות.

לפני בחירת קרן השתלמות מומלץ לערוך השוואת קרנות השתלמות לצורך בחינת תשואות קרנות השתלמות לאורך שנים וגובה דמי הניהול.

כמובן, לפני הבחירה בקרן השתלמות מומלץ לערוך משא ומתן על גובה דמי הניהול.

בדיקה לשיפור ביצועי קופות וקרנות

הבדיקה הינה ללא עלות וללא התחייבות

בחר את המוצר שתרצה לבדוק


קבל הצעה לקרן השתלמות

קבל הצעה משתלמת לקרן השתלמות
סמן עד 4 אפשרויות


קראתי את תקנון האתר ומדיניות הפרטיות
ואני מסכים לקבלת הצעות ודיוור

למד על קרן השתלמות