eBay – קניות והתמצאות בקניון אינסוף האפשרויות

eBay הוא אתר ותיק ובעל פופולריות גבוהה בישראל ובעולם כולו, למרות שאינו מתורגם לעברית. Ebay קיים מ- 1995 ומאז הוא משמש למכירת כל דבר שתעלו בדעתם – חדש, משומש, וינטג' או סתם זבל ששהה במחסן ב- 10 השנים האחרונות. איביי משמש רשתות גדולות וידועות ולצידן את האדם מהרחוב שמנסה למכור את אוסף יצירות קורס הקרמיקה של ילדיו, לכן זה המקום למצוא בו פריטי אספנות ופריטים יחודיים שלא תמצאו בשום מקום אחר (נגיד דמויות star track, בובות ברבי משנות השישים, חולצות שממש טבעו בבוץ של וודסטוק והמוני פריטים נוספים הנכנסים תחת קטגוריית "אספנות" הפופולרית), לצד מוצרים שאתם תמיד צריכים, ותמצאו בו במחיר זול מהרגיל, כמו תוספי מזון או איפור.

eBay Online Mall

מעודכן ל- 16/04/2020

eBay.com הוא אתר אמריקאי המציע פלטפורמה נוחה לחנויות ולמוכרים המעוניינים למכור את מוצרים באינטרנט. במקביל, האתר מציע גם אופציה של ניהול מכרזים על מגוון מוצרים. מדינות רבות על פני הגלובוס נהנות מאתר איביי מקומי משלהן, אך ישראל איננה ביניהן. זו הרשימה המלאה של אתרי ebay ברחבי העולם ואתרים נוספים שבבעלות ebay. eBay מאפשר לקונים והמוכרים להתנהל בינם לבין עצמם ומתערב רק כשיש מחלוקות שהצדדים לא הצליחו לפתור. עם זאת, כדי לשמור על שליטה והתנהגות הוגנת האתר מנטר ומבקר את החשבונות השונים וסופר התנהגויות לא רצויות של סוחרים וקונים. מי שעבר על כללי ebay מספר פעמים – חשבונו יושעה ובהתאם לחומרה ומספר הפעמים בהם הפר את הכללים אפילו ימחק.

האתר האמריקני - ebay.com מוצג באנגלית וגם שירות הלקוחות ניתן באנגלית בלבד. עם זאת, חוויית השירות ידידותית ועומדת לרשותכם במגוון ערוצים – במייל, בצ'אט ובטלפון. אם אתם חייבים להציג את איביי בעברית, תוכלו להשתמש בשירותי תרגום הדף של גוגל.

אין אתר ebay ישראל או התאמה של אתר איביי לישראל. אם תחפשו תוכלו למצוא אתר (ebay.co.il) ebay Israel, אך זה אינו אתר מסחר. לא ניתן לרכוש באמצעותו מוצרים והוא אף איננו מאובטח. האתר פועל בחסות איביי ומציע הדרכה, לא מאוד עדכנית, למשתמש הישראלי.

eBay  שומר על הפופולריות שלו לאורך שנים. באיביי הקניות נוחות ומגוונות והאתר קל לשימוש ומפעיל מערכת כללים ברורה המגנה גם על הקונים וגם על המוכרים בהצלחה כבר מספר רב של שנים. עכשיו תורכם לדעת איך כדאי לקנות מ- ebay תוך שימוש ביכולות המיוחדות שלה.

שירות הלקוחות של ebay בתקופת וירוס הקורונה

ההתאמות לתקופת הקורונה מוצגות כאן בראש המאמר, כדי להבהיר למה ניתן לצפות מהשירות ב- ebay בימים אילו שאינם ימי שגרה. על כל פרטי ההתנהלות הרגילה והמקובלת של איביי תוכלו לקרוא בהמשך המאמר, בתקווה שהשגרה תחזור והשפעות הקורונה על התנהלות ebay יתפוגגו. בדומה לשירות הלקוחות בכל מקום בעולם בו הקורונה משתוללת, גם ב- ebay צמצמו את המענה הטלפוני ומעדיפים לתקשר על ידי פניות דרך אתר האינטרנט. בתקופה זו הסוחרים והמוכרים סובלים מקשיים לא צפויים בעניין חישוב המלאים, כמות הביקושים וזמני משלוח. ebay מבינה ומתחשבת בהם, זאת לצד ההגנות על הקונים שנשארו ללא שינוי. כך שעדיין יש לכם אל מי לפנות אם המוכר לא נענה לפנייתכם.

 • שירות הלקוחות מצומצם יותר וזמני התגובה ארוכים יותר.
 • לא ינתן מענה טלפוני עד להודעה חדשה. זה לא שינוי משמעותי עבור הרוכשים מישראל, כיוון שאין לאיביי מוקד או מספר טלפון בישראל ושיחת חוץ שתנוהל בשפה זרה פחות נוחה ויותר יקרה מפניה דרך אתר איביי.
 • שינוי בתקופה בה אפשר להחזיר מוצרים – 21 ימי עסקים מיום קבלת המוצר או התווית להחזרת המוצר. המוכרים קיבלו הארכת זמן להעברת החזר כספי מיומיים ל- 5 ימי עסקים.
 • eBay מתחשבת בקשיי המוכרים הן בזמני השילוח והן במלאי האוזל במהירות ולכן לא תוריד את הדירוג של מוכרים על אי עמידה בזמנים או בשל הודעת מוכר שהמכירה בוטלה. אם אתם מעוניינים להתלונן על זמני הגעה מאוחרים של משלוח, חכו זמן מה מעבר לתאריך המיועד.
 • התמודדות עם הפקעת מחירים והונאות: eBay מוחקת חשבונות של מוכרים שהעלו מחירים בצורה לא הוגנת וכן מטפלת בהונאות מוכרים. הרבה מוכרים שהקפיצו מחירי מסיכות הגנה הוצאו מ- ebay. אם נתקלתם בהונאה או בהקפצת מחיר, ebay מבקשת שתיידעו אותה על כך דרך הדף reporting on price gouging on eBay.

קניות ב- ebay מישראל

eBay היא קניון וירטואלי המעניק למוכרים "חנות" באינטרנט הפתוח לכל אחד בעולם, אך ללא התאמת שפה או מוצרים למקומות שונים בעולם. בימים בהם הטיסות צומצמו והעולם מתפרס עד קצה הנוף מהמרפסת, איביי מספקת תחליף לקניות בחו"ל. כאמור, אין תרגום ל- ebay לעברית וגם אין בה חיפוש או סינון המאפשר איתור חנויות ebay המתנהלות מישראל. ההשפעה בבחירת ישראל תתבטא בעיקר בהצגת מחירי משלוח לישראל, תוכלו לראות את מחיר המוצר בשקלים (ILS) לצד המחיר בדולרים ותוכלו לראות אם מוצר כלשהו נשלח מתוך ישראל.

יכול להיות ששמעתם על קיום אפליקציית איביי בעברית המציעה תרגום ואפשרות קניה באיביי בעברית. נכון לכתיבת שורות אלה יש שתי אפליקציות תרגום כאלה אבל הן אינן שייכות לאיביי והביקורות עליהן נעות בין לא חיוביות ועד קטלניות

יש ל- ebay אפליקציה רשמית המיועדת למכשירי סלולר, אך היא אינה כוללת תרגום לעברית (אם כי תומכת בכמה שפות בנוסף לאנגלית). הביקורות עליה חיוביות. היא זכתה לציון 4.4 על ידי יותר מ- 3,000,000 משתמשי אנדרואיד וגם קיבלה את אות "בחירת העורכים".

לפני הכל, הגדירו בראש הדף את מדינת ישראל כיעד למשלוח.

Shipping Country

לאחר מכן, עברו אל הסרגל התחתון והגדירו את מדינת ישראל כמיקום הנבחר. במדינות להן אתר ebay מקומי משלהן, יוצג אתר איביי המקומי, ואילו במדינת ישראל יוצג אתר ebay.com האמריקני בתוספת קידומת מקומית - il.ebay.com.

Choose eBay Local Site

בכל הנוגע לשעה ולתאריך המוצגים באתר, המונח ""ebay time מתייחס לתאריך ולשעה הרלוונטיים למטה ebay בארה"ב.

קטגוריות מובילות ב ebay

מוצרים מומלצים קישור

מבצעי היום באיביי

דילים יומיים באיביי במרבית הקטגוריות: מוצרים טכנולוגיים, טלפונים ניידים, אביזרים לסלולרי - כיסויים, אוזניות, מטענים ועוד, אלקטרוניקה, צעצועים ומשחקים לכל גיל מכלי רכב מתוחכמים ועד בובות פרוותיות, מוצרים לבית, מוצרים מתחת ל 25$: כמעט כל דבר שתרצו כולל ציוד מקצועי , ציוד ספורט לכל ענף ספורט בתוך הבית ומחוצה לו, אופנה לכל המשפחה, שעונים - החל בשעונים פשוטים לילדים ועד שעונים ממותגים במחירי מבצע ושעונים חכמים, תיקים ואביזרים, גם של מעצבי אופנה ידועים, ומחשבים

מוצרים לתינוקות

מוצרים לתינוקות כולל תיקי החתלה וחיתולים, אביזרי האכלה ומוצצים, צעצועי תינוקות, עגלות ואקססוריז לעגלות, מוצרי בטיחות לרהיטים ומוצרי בריאות שונים כמו כל מדחום שיש, מצעים למיטת תינוק, אמבטיה וטיפוח, כיסאות בטיחות לרכב ועוד.

מוצרי אלקטרוניקה

מוצרי אלקטרוניקה כולל טלפונים סלולריים, שעונים חכמים, משחקי מחשב ומשחקי קונסולה, מחשבים וטאבלטים, מצלמות, טלויזיות, אוזניות ורמקולים, רחפנים ומוצרי בית חכם

אופנה

מוצרי אופנה כולל אופנת נשים, נעלי נשים, אופנת גברים, נעלי גברים, שעונים, תכשיטים, תכשיטי יוקרה, אביזרים לגברים, תיקים לנשים, בגדי ונעלי ילדים

טיפוח ויופי

מוצרי מייק אפ ואיפור, בריאות, בשמים, פדיקור מניקור וטיפוח ציפורניים, מוצרי טיפוח שיער, מוצרי טיפוח עור וקרמים, ויטמינים ותוספים, גילוח והסרת שיער, מוצרי ראייה עדשות ומשקפיים, מוצרי אמבט ורחצה

ספורט

מוצרי ציוד ספורט כולל ציוד רכיבת אופניים, אביזרי ספורט חוץ, ציוד מחנאות, ציוד דיג, ציוד התעמלות ריצה ויוגה, ציוד טניס, ספורט מים, ספורט חורף, שעוני ספורט ואביזרים טכנולוגיים לספורט

בית וגינה

מוצרים לבית ולגינה כולל כלי עבודה, ציוד לגינה, ציוד לשיפור הבית, כלי מטבח חדר אוכל ומזנון, מנורות ומאווררים, עיטור הבית, כלי ארגון ואכסון, חרוזים וכלים להכנת תכשיטים, מוצרי נייר וכרטיסי ברכה, ציוד לבעלי חיים

הזמנה ב- ebay ללא חשבון לקוח

eBay היא מן עולם חופשי שנותן לכם לבחור את דרך השימוש הנוחה לכם כקונים. רוצים רכישות אנונימיות? קבלו. אמנם מדובר בתהליך פחות נוח לפעולות מרוכזות ומעקב אחרי הזמנות, אבל זו לגמרי הבחירה שלכם. תוכלו לערוך באיביי קניות כאורחים, ללא פתיחת חשבון איביי, כשאתם משאירים רק כתובת מייל, כתובת משלוח ולתוספת אנונימיות אפשר להשתמש ב- paypal. אם התחרטתם והחלטתם שבכל זאת תרצו חשבון לקוח, איביי תאפשר לכם פתיחת חשבון באיביי מתוך ההזמנה שעשיתם כאורחים, מתוך הזמנה חדשה שתצרו או בדרך ההרשמה הרגילה דרך הסרגל העליון באתר איביי. תחליטו אתם. 

אורח יכול לערוך קניות באיביי, לעקוב אחרי הזמנה וגם להחזיר או להחליף מוצרים.

יש פעולות שאי אפשר לבצע כאורחים, אלא רק כלקוחות איביי. זאת רשימת ההבדלים בין אורח לבין לקוח:

אורח משתמש רשום באיביי
סכום הרכישה עד 5,000$ ללא הגבלת סכום
השתתפות במכרזים או משלוח best offer למוכר X V
אזור אישי – My eBay שבו ריכוז כל ההזמנות והפעילויות ב- ebay X V
בחירת אמצעי תשלום כרטיס אשראי, PayPal, AapplePay, GooglePay כרטיס אשראי, PayPal, AapplePay, GooglePay
מעקב משלוח V V
הגנת money back guarantee V V
החזרת מוצרים V V
דירוג מוכרים וכתיבת ביקורת X V
שמירת מוצרים ברשימה למעקב X V
שמירת מוכרים מועדפים וחיפושים נפוצים X V
גישה להודעות בין חברים, ולקהילת ebay כולל קבוצות ופורומים X V
אימות בשני צעדים להגנה נוספת על פרטים אישיים X V

איך קונים כאורח

נכנסים לפרטי המוצר שרציתם ולוחצים על כפתור "buy it now". בוחרים באפשרות "Continue as a guest". מכאן מזינים כתובת למשלוח, email ואמצעי תשלום (שפרטיו אינם מועברים למוכר). תקבלו למייל שלכם הודעה עם כל פרטי ההזמנה, כולל מספר הזמנה למעקב, ומתוכה תוכלו לעקוב אחרי הטיפול בהזמנה ולהחליף או לבטל מוצרים לפי הצורך: לחיצה על הלינק View order details תאפשר לכם לצפות במספר המעקב, במיקומה הנוכחי של החבילה ובפרטי חברת השילוח. במידה ופרטי המעקב אינם מופיעים, תוכלו ליצור קשר עם המוכר מתוך עמוד Order Details ולבקש את פרטי המעקב.

תהליך ביטול והחלפה דומה לתהליך של  לקוח רשום. עליכם להסביר את הסיבה לבקשתכם. אם המוצר הגיע פגום, לא תואם לתיאור באתר איביי או כלל לא הגיע, אתם זכאים להגנת money back guarantee של eBay ותוכלו לקבל חזרה את כספכם. במקרים אחרים שתרצו לבטל, עליכם לפנות למוכר בבקשה לבטל והוא רשאי להסכים או לסרב. לכל מוכר יש מדיניות החזרה והחלפה משלו שמומלץ לקרוא לפני הרכישה.

מה קורה אם לא קיבלתם את מייל עם אישור ההזמנה? תוכלו להכנס לדף שירות הלקוחות של איביי הנקרא "get help if you bought as a guest" וללחוץ על כפתור כחול "find guest order details" המאפשר לכם להזין מתי בערך הזמנתם ואת כתובת המייל שלכם ו- ebay יאתרו את ההזמנה.

כל זה מאד נוח, אך זכרו שכלקוחות רשומים אינכם צריכים להסתמך רק על מייל אישור ההזמנה, ועל התקווה שרשמתם נכון את ה-email שלכם ובתקווה שהמייל של ebay הגיע ליעדו ולא נמק עד למחיקה אוטומטית בתיקיית ה- spam שלכם, כי תוכלו לעיין בפרטי ההזמנה וגם פרטי כל הזמנה קודמת מתוך חשבון הלקוח שלכם ב- ebay.

מכירה רגילה ומכרז:

כיום, הפעילות בפלטפורמת איביי מתמקדת, בעיקר במכירה רגילה, ואופציית המכרזים פופולארית פחות. הלקוחות מעדיפים את מיידיות הקניה במקום לחכות כמה ימים כדי לדעת אם זכו ובאיזה מחיר, והמוכרים מעדיפים להציג את המלאי למכירה לאורך זמן ולא באופן חד פעמי. את המכרז הם ישמרו למלאי שאינו מתחדש.

עדיין מכרזים מהווים אחוז ניכר מהמכירות באיביי ומומלץ להבין היטב את שתי אופציות הפעולה.

מכירה רגילה

שימוש בתיבת חיפוש

ב- ebay תוכלו לחפש על ידי הקלדת המוצר או תיאור כלשהו שלו בתיבת החיפוש. למשל, רוצים חד-קרן לבת השמונה? כתבו unicorn בתיבת החיפוש והנה קיבלתם 1,810,000 תוצאות שתוכלו לפלח בצורה טובה יותר על ידי שימוש במסננים שמשמאל – האם תרצו לקנות לה צעצוע, בגד או קישוטים למסיבה? אחרי שהתמקדתם בקטגוריה תוכלו לפנות לרשימת הסינונים המופיעה מתחת לרשימת הקטגוריות.

לחילופין, תוכלו להתחיל מבחירת קטגוריה, כמו "צעצועים" ושימוש במסננים כדי לאתר מוכרים ומחירים מתאימים ומתוכם להגיע לבובת החד קרן שהילדה לא תפסיק לחבק.

אם יש מוצר ספציפי ומדוייק שתרצו, אפשר להזין אותו בתיבת החיפוש, נאמר ozzy osbourne tattoos shirt ותקבלו מספר נוח לבדיקה של חולצות עליהן מודפסים כל הקעקועים של אוזי אוסבורן וגם עליהן תוכלו להפעיל סינון. 

בקיצור, תיבת החיפוש שימושית גם לקבלת רעיונות כאשר יש לכם מושג כללי בלבד וגם כדי לאתר מוצר ספציפי. את רשימת הרעיונות שתקבלו תוכלו לסנן כדי למצוא את המוצר והמוכר הטובים ביותר.

מימין לתיבת החיפוש תוכלו ללחוץ על "advance" כדי לערוך חיפוש ממוקד. חלק מהאפשרויות זהות למסננים הנמצאים משמאל וחלקן יחודיות.

חיפוש לפי מאפייני מוצר

תוכלו להיות ספציפיים יותר ולהפוך את החיפוש ליעיל יותר אם תתייחסו לטור הקריטריונים הממוקם בצדו השמאלי של המסך ומציג פרמטרים נוספים כמו טווח המחירים הרצוי, הדגם הספציפי, הצבע הרצוי ועוד נתונים על המוצר שיעזרו לכם לסנן את ההיצע ולהגיע למוצר המבוקש ביעילות מקסימלית.

כך, למשל, אם תבקשו לרכוש טלפון סלולרי, תוכלו לסנן את ההיצע באמצעות מגוון פרמטרים לרבות דור, מותג, זכרון, סוג מעבד, מצלמה ועוד.

סינון לפי נתוני מוכר ומכירה

ב- ebay לא רק נתוני המוצר חשובים אלא גם מי המוכר ועוד העדפות לגבי המכירה. שאר הסינונים מאפשרים לכם להתמקד במוכרים ומכירות רצויים לכם, תוכלו למצוא סינונים לפי:

מצב המוצר. טווח מחירים רצוי. סוג המכירה: רגילה / מכרז. ארץ המקור של המוצר. משלוח בחינם. נתוני מוכר/עסקה כמו: דילים, מוצר מאומת, מוכר המאפשר החזרות או החזרות בחינם.
תוכלו להציג סינונים מותאמי מוצר אם תלחצו על "עוד סינונים".
כדאי להתעמק בכמה מהסינונים האלה.

Product Filters

סינון לפי משלוח חינם

במקרים מסוימים, המשלוח אינו כרוך בתשלום. אם חשוב לכם ליהנות משילוח חינם לישראל, מומלץ לסמן את האופציה Free International Shipping. באופן זה, תוצאות החיפוש יכללו מוצרים במשלוח חינם בלבד. זכרו שעליכם גם לסמן בסרגל העליון כי ארץ המשלוח היא ישראל, או עבדו ב- ebay מתוך חשבון הלקוח שלכם שבו נמצאת כתובתכם.

סינון לפי מצב המוצר (condition)

Condition מציג את מצב המוצר: "חדש" הוא מוצר חדש באריזתו המקורית. תוכלו למצוא גם מוצר חדש באריזה פתוחה, מוצר מחודש על ידי המוכר או על ידי היצרן, מוצרים משומשים אך תקינים, משומשים שאינם תקינים ויכולים לשמש כחלקי חילוף בלבד ומוצרים במצב לא ידוע. ללא כל ספק, רכישת מוצר חדש תהיה בטוחה יותר והיא האופציה המועדפת, אלא אם אתם מחפשים פריט אספנים כלשהו.

סינון show only

מכיל כמה וכמה אפשרויות לגבי המוצר והמוכר שכדאי לבחון. תוכלו להציג רק מוכרים שאצלם יש החזרת מוצר או החזרת מוצר בחינם. אם חשובה לכם מקוריות המוצר והמנעות מחיקויים כדאי לסמן מוכר מורשה של מותג או מוצרים מאומתים.

איך לבחור מוכר אמין

מכל מה שנאמר עד עכשיו, וגם מרשימת הסינונים עולה עובדה ברורה – חשוב מאד לבחור מוכר אמין שיספק את הסחורה. בעולם האינטרנט בו אין מפגש פנים אל פנים והמוכר גר ביבשת אחרת עם מערכת חוקים שונה (כן סין, הכוונה אלייך, אבל גם אל ארצות הברית, מקסיקו או כל ישוב אחר בו חי אדם שהחליט למכור באיביי) המוניטין של המוכר נבנה באופן כמעט מוחלט על ידי ביקורות מלקוחות. גם איביי עצמה מנטרת את המוכרים, אך מפגש ישיר והתרשמות מיד ראשונה תקבלו מקונים אחרים. לחצו על שם המוכר או על המספר המופיע בסוגריים לצד שם המוכר. המספר שבסוגריים וצבע הכוכב שלצידו מייצגים את מספר הפידבקים שקיבל. האחוזים מתחת לכוכב מספרים מהו אחוז הפידבקים החיוביים מתוך כלל הפידבקים. בדף המוכר לחיצה על הקישור לפידבקים מציגה מידע מלא עליו:

 • שם
 • מדינת המקור שלו
 • מאיזה שנה הוא מוכר ב- ebay

ebay מאפשרת ללקוחותיה להשאיר במערכת משוב. במשוב ניתן לדרג את חוויית הקנייה הכוללת כ – חיובית / שלילית / ניטרלית, לצרף תגובה קצרה במלל חופשי ולדרג את ארבעת הסעיפים הבאים:

 • רמת ההתאמה בין תיאור המוצר באתר לבין המוצר שהתקבל
 • רמת התקשורת של המוכר מול הלקוח
 • עלות המשלוח
 • מהירות המשלוח

מה לבדוק בפרופיל המוכר?

בתוך פרופיל המוכר תוכלו לראות את דירוגו ב-4 נושאים שתוארו קודם (תאור המוצר, תקשורת עם המוכר, זמני משלוח ועלות משלוח) וכן תגובות מפורטות.

סך הדירוגים הכלליים שקיבל המוכר מצטרפים לציון כללי אחד (חיובי =1+, שלילי =-1, ניטרלי – לא נספר). ככלל, ציון ממוצע של 98% ומעלה נחשב לטוב. כמו כן, רצוי לבדוק את מספר הפידבקים שקיבל המוכר ולבחור רק במוכרים שמאחוריהם אלפי עסקאות לפחות.

תוכלו לערוך חיפוש בתוך פרופיל המוכר אודות שביעות רצון הלקוחות בנוגע למוצר הספציפי הדרוש לכם.

לשם כך, הזינו בשורת החיפוש את שם המוצר או את מספרו. אפשר להסתפק גם בתיאור כללי כמו Barbie ולא להכניס את כל פרטי ובגדי הברבי המיועדת.

Item Fidback per seller

ביקורת לקוחות היא חשובה מאד, אך היא אינה היחידה. לצידה עומד הדירוג של איביי. ebay מדרגת את המוכרים, בין השאר לפי אחוז העסקאות הבעייתיות, דרך הטיפול בתלונות והאם נדרשה התערבות מצד ebay או paypal, כמות הפעמים בהם מכירה בוטלה כי המוצר אזל ואי עמידה בזמני משלוח. המוכרים הטובים ביותר מדורגים כ- top rated sellers ואחריהם above standard.

Seller profile

ביטול הזמנה

ניתן לבטל עסקה על ידי כניסה לתוך ההזמנה ובחירה באפשרות "cancel this order" המופיעה בתוך רשימת הפעולות האפשרויות. ביטול כזה אפשרי עד שעה לאחר ההזמנה וההזמנה כולה תבוטל. אין דרך לבטל חלק מהזמנה. אם חלפה שעה, הדרך היחידה היא ליצור קשר עם המוכר. בכל הנוגע לביטול עסקה שהמוכר מסרב לבצע, ניתן לפנות לתמיכה מצוות ebay. במידה והבקשה מוצדקת על פי הקריטריונים של ebay, העסקה תבוטל.

איך מבקשים מהמוכר לבטל עסקה

 • לכו אל האזור האישי תחת קטגוריית My eBay
 • בחרו באופציה Purchase history המציגה את היסטוריית הרכישות שלכם
  Purchase history
 • בחרו בעסקה הרלוונטית
 • בחרו באופציה More actions
 • בחרו באופציה Contact seller
 • בחרו באופציה Request to cancel this order
 • הסבירו את הרקע לבקשת הביטול ולחצו על Send

תוכלו לפנות את המוכר בביטול עסקה רק אם לא פתחתם תלונה מסוג "item not received" וכן שהמוכר לא פתח תלונה על אי קבלת תשלום שאותה פותחים כאשר זוכה במכרז מסרב לשלם.

מוכר יכול לבטל עסקה כל עוד המוצר לא נשלח. אם המוצר נשלח או המוכר לא מסכים לבטל עסקה, הדרך הפתוחה בפניכם היא החזרת המוצר אחרי שיגיע אליכם.

האם המחיר כולל מסים?

המס יחושב באופן אוטומטי אך ורק במקרים בהם המוכר משתתף ב- Global Shipping Program - תוכנית מוגבלת המיועדת למוכרים העומדים בתנאים ספציפיים. ברוב המקרים יהיה עליכם לחשב את המס באופן עצמאי, הכוונה למע"מ ברכישות מעל 75% ומכס/מס יבוא עבור מוצרים בהם הוא נדרש.

זכרו, ברוב ההזמנות עליכם לחשב בעצמכם את המסים הנדרשים כדי לדעת את העלות המלאה של המוצר.

משלוחי ebay - עלות ואפשרויות שילוח

עלות השילוח של כל מוצר מוצגת באתר איביי תחת הקטגוריה "Shipping". לנוחיותכם, עלות המשלוח מוצגת בנפרד מעלות המוצר, כך שתוכלו לדעת מהו הסכום המדויק אותו תידרשו לשלם תמורת שילוח המוצר. לצפייה באפשרויות שילוח נוספות, אם ישנן, יש ללחוץ על כפתור See details הממוקם בסמוך לעלות השילוח.

אפשרויות שילוח

המוכר בוחר את אפשרויות השילוח הרצויות לו ויכול להציע אופציית שילוח אחת או יותר. אופציות השילוח יכולות להשתנות גם לפי מדינה היעד אליה יגיע המשלוח. אופציות השילוח כוללות דואר מקומי, שירות שליחים או משלוח אקספרס. שילוח באמצעות הדואר המקומי, (מופיע, לרוב, תחת ההגדרה Economy Int'l Shipping), יהיה חינמי או כרוך בעלות סמלית ואיננו מהיר.

בהתחשב בעובדה שפריטים רבים נשלחים מסין או ממדינות אחרות במזרח הרחוק, שילוח באמצעות הדואר המקומי עשוי לארוך כחודש לכל הפחות. חשוב לתת את הדעת על תאריך ההגעה המשוער הרשום בהזמנה. הכינו תזכורת עם תאריך ההגעה המשוער על מנת שלא תחמיצו את נקודת הזמן הדרושה להגשת תלונה על אי הגעת המוצר.

שירות שליחים ושירותי אקספרס יהיו מהירים יותר, אך כרוכים בעלות גבוהה יותר.

איך מחשבים את עלויות המשלוח לכלל המוצרים שבסל הקניות?

בעגלת הקניות יופיע סיכום כולל של עלויות השילוח לכלל המוצרים שבעגלה.

שינוי כתובת משלוח

מעוניינים לשנות את כתובת המשלוח?

לפני רכישה: אם טרם ביצעתם את ההזמנה, תוכלו לשנות את פרטי המשלוח לפני ביצוע התשלום בשלב הצ'ק אאוט. לחצו על "Change" בשדה הכתובת וערכו את הכתובת הקיימת או הוסיפו כתובת חדשה.

עדכון כתובת משלוח אחרי השלמת הזמנה

אם גיליתם טעות בפרטי הכתובת שלכם או שאתם רוצים לשנות את הכתובת למשלוח אחרי שסיימתם את ההזמנה, אתם צריכים לפנות אל המוכר בבקשה לתקן את הטעות והוא יוכל לטפל בכך אם הוא עוד לא שלח את המוצרים.

כדאי שתדעו שהמוכר אינו יכול לתקן את הכתובת בתוך ההזמנה ולכן אולי תעדיפו לבטל את ההזמנה וליצור חדשה עם הפרטים הנכונים. תוכלו לבטל את ההזמנה עד שעה מיצירתה או לפנות אל המוכר בבקשת ביטול אם עברה יותר משעה.

כך תיצרו קשר עם המוכר:

 • לחצו על הלשונית "Contact seller" המופיעה מתחת לשם המוכר
 • בחרו את הנושא הרלוונטי מתוך הרשימה.
 • במידה והנכם מעוניינים לקבל עותק של ההתכתבות מול המוכר, בחרו באופציה Send a copy to my email address
 • הזינו את קוד האימות ולחצו על "שלח"

איחוד משלוח למספר הזמנות ממוכר אחד

הזמנתם מספר מוצרים ממוכר אחד? תוכלו בהחלט לחסוך בעלויות השילוח באמצעות איחוד של המוצרים לחבילה אחת. במידה ותחת הקטגוריה "Shipping" לא קיים מידע בנוגע להוספת פריטים, תוכלו לפנות אל המוכר טרם ביצוע התשלום, ובמידה ויביע את הסכמתו לאיחוד הפריטים בחבילה אחת, תקבלו חשבונית משולבת הכוללת את כל הפריטים ואת עלות המשלוח העדכנית.

פניה לשירות הלקוחות של איביי

שירות הלקוחות של - ebay פתוח בפניכם במקרים בהם פניתם אל המוכר עם הבעיה שלכם והוא לא חזר אליכם תוך 3 ימי עבודה.

אם המוכר חזר אליכם, אך הטיפול בבעיה מתמשך או אינו לשביעות רצונכם, תוכלו לפנות לאיביי עד 30 יום מהרכישה או מהגעת המוצר.

פנו לאיביי דרך אתר האינטרנט. אין לאיביי שירות לקוחות בעברית או בישראל. אם תחפשו טלפון של איביי ישראל, רוב הסיכויים שתגיעו למרכז הפיתוח שלהם בנתניה ולא לשום שירות לקוחות.

eBay אמורה לטפל תוך יומיים ואם החליטה שתקבלו החזר, הוא יועבר תוך יומיים נוספים. אם אינכם מרוצים מהחלטת איביי, תוכלו לתת ל- ebay מידע נוסף על הבעיה דרך דף appeal תוך 30 יום.

ebay מגנה על לקוחותיה דרך ebay Money Back Guarantee.

ebay Money Back Guarantee

רוב מוכרי ebay כפופים למדיניות ebay Money Back Guarantee. וודאו כי אתם קונים ממוכר המכבד מדיניות זו.

מה המקרים בהם תופעל מדיניות החזרת הכסף של איביי?

 • המוצר לא הגיע
 • המוצר הגיע פגום או שבור
 • המוצר אינו תואם לתיאור שלו או הגיע מוצר אחר בטעות

כאמור, עליכם לפנות קודם למוכר תוך 30 יום מתאריך הגעת המוצר או התאריך האחרון בו היה אמור להגיע. השתדלו לא לחכות לרגע האחרון כדי לא לפספס את הגנת הקונה. המוכר יכול להחליף את המוצר או לתת לכם החזר מלא או חלקי. המוכר רשאי לבקש שתשלחו חזרה את המוצר שקיבלתם או לאשר שישאר אצלכם.

המוכר הציע לכם החזר כספי?

לרשות המוכר עומד פרק זמן של 2 ימי עסקים להעברת הסכום. עם ביצוע העברת הכסף, תישלח הודעת עדכון לכתובת הדואר האלקטרוני שהזנתם במערכת.

זיכוי באמצעות מערכת PayPal יעודכן, לרוב, לאחר 5 - 3 ימי עסקים. במידה וביצעתם תשלום באמצעות כרטיס אשראי, ההליך עשוי לארוך 30 יום, בהתאם למפעיל האשראי שלכם.

-אם המוכר לא חזר עם פתרון תוך 3 ימים, פנו לשירות הלקוחות של ebay ובקשו שיתערבו ויטפלו בבעיה.

החזרה והחלפה של מוצר

מעקב אחרי מוצר ואי הגעת מוצר

במידה והמוכר מספק פרטי מעקב, תוכלו לעקוב בקלות אחר החבילה שלכם. ניתן לבצע את המעקב באמצעות צפייה בהיסטוריית הרכישות באזור האישי. מספר המעקב יוצג לצד הפריט באמצעות לינק למעקב. במידה והמוכר בחר שלא להשתמש באופציה של מעקב אחר משלוחים, לא ניתן יהיה לעקוב אחר המשלוח ותוכלו לראות רק את תאריך ההגעה המשוער. 

במידה והמוכר משתמש באופציית המעקב אחר משלוחים אך אינכם מצליחים לעקוב אחר החבילה, מומלץ ליצור קשר עם המוכר ולבקש ממנו שפרטי המעקב יוזנו במערכת.

תאריך ההגעה האחרון המשוער חלף והחבילה טרם הגיעה?

לרשותכם 30 יום מתאריך ההגעה המשוער במהלכם תוכלו לעדכן את המוכר כי החבילה טרם הגיעה. ניתן לדווח על מוצר שלא הגיע באמצעות האזור האישי - My eBay.

החבילה מסומנת באתר כחבילה שהועברה לידי הלקוח אך לא הגיעה?

נסו לבדוק את האפשרות שהחבילה הגיעה בהיעדרכם ואחד השכנים אסף אותה עבורכם. במידה והתשובה שלילית, צרו קשר עם המוכר ועדכנו אותו. לידיעתכם, כדי להימנע ממצבים כאלה חלק גדול מהמוכרים דורש מחברת השליחויות תיעוד מלא של המסירה כולל הקלטות שיחה או תצלומים לשם אישור המסירה ותיעוד הסכמתכם להשארת החבילה במקום אחר.

החזרת מוצר תקין

במידה והמוצר תקין והנכם מעוניינים להחזירו, הדבר תלוי במדיניות ההחזרות של המוכר. מדיניות ההחזרות של כל מוכר מופיעה בתחתית עמוד המוצר, תחת הכותרת Return Policy.

המוכר יכול להתנות החזר כספי עבור המוצר בכך שתשלחו אליו את המוצר בחזרה. במצב כזה תקבלו תוויות ומדבקות לשליחת המוצר בחזרה והמוכר יעביר את הסכום לאחר שיקבל את המוצר.

החלפת מוצר

החלפת מוצר תלויה במדיניות של כל מוכר בפני עצמו. מעבר לכך, החלפה איננה מומלצת, היות והיא עשויה ליצור עיכוב משמעותי שיגרום לכם לאבד את הגנת הלקוח של ebay (המוגבלת ל – 30 יום מתאריך הגעת המוצר המאוחר ביותר) ואת הגנת הקונה של פייפאל (המוגבלת ל – 45 יום ממועד התשלום). ביטול העסקה והזמנת פריט חדש יספקו לכם תקופת הגנה מלאה נוספת, לה הנכם עשויים להזדקק במידה והפריט החדש לא יגיע או יהיה פגום.

השתתפות במכרז - Auction

מכירה פומבית נמשכת, לרוב, מספר ימים. הזוכה הוא הקונה שהציע את הצעת המחיר (bid) הגבוהה ביותר.
חשוב לדעת, כי הצעת מחיר מהווה התחייבות לרכישת המוצר אם זכיתם.

ebay רואה בחומרה רבה מקרים בהם לקוח זכה במכירה פומבית ואיננו מבצע רכישה של המוצר בהתאם להתחייבותו. התעלמות מזכייה במכרז עשויה להוביל לקבלת strike (אזהרה). לאחר שלוש אזהרות מסוג זה, החשבון עשוי להיחסם. חשוב לדעת כי למערכת ebay יכולות מתקדמות והיא עשויה בהחלט לבצע מעקב אחר כתובת ה - IP של המשתמש ולגרום לכך שלא יוכל להיכנס למערכת גם ינסה לפתוח חשבון חדש באמצעות כתובת דוא"ל שונה.

בדקו מראש את המוצר, את עלויות השילוח ואת עלויות המיסוי העתידיות, אם ישנן.

המוכר רשאי להגדיר מחיר מינימלי כנקודת פתיחה, בדקו האם מחיר המינימום מתאים לכם, ועד כמה הוא קרוב למחיר הגבוה ביותר שתהיו מוכנים לשלם.

איך תחליטו כמה להציע?

אם מדובר בפריט נפוץ הנמכר ב – ebay, ניתן לקבל בקלות ובמהירות אומדן של שווי הפריט באמצעות צפייה בהיסטוריית המכירות של הפריט מהשבועות האחרונים.

איך מציגים הסטוריית מכירות?

 • מזינים את שם הפריט בשורת החיפוש
 • במסנן show only בוחרים רק את האופציות Sold / Completed
 • צופים בהיסטוריית המכירות המוצגת

בנוסף, מומלץ לערוך השוואת מחירים חיצונית לאתר, אם מדובר במוצר הנמכר במקומות נוספים.

לאחר שהערכתם את מחיר המוצר תוכלו להציע הצעה ריאלית אך משתלמת.

איך מגישים הצעת מחיר?

תוכלו להשתמש במערכת automatic bid שמקלה על הצעת המחיר. איך זה עובד? הזינו את המחיר המקסימלי שהנכם מעוניינים לשלם עבור המוצר, לחצו על Place bid ולאחר מכן על "אישור". לאחר שתציגו את הצעת המחיר שלכם, המערכת תעקוב אחר התנהלות המכירה הפומבית באופן אוטומטי ומידי פעם תגדיל את הצעת המחיר שלכם כך שתהיה מעט גבוהה יותר מהסכום הגבוה שהוצע. זאת עד לסכום המקסימלי שהגדרתם מראש.

במידה ושני משתתפים הגישו הצעה זהה, ההצעה שהוגשה ראשונה קודמת.

אם נזרקתם מהמכירה כבר כשניסיתם להציע מחיר, כנראה שהמחירים במכירה כבר גבוהים יותר מהמקסימום שלכם.

בכניסה למכרז, תוכלו לראות את המחיר ההתחלתי ואת יתר ההצעות בסדר עולה.

Auction's list of bids

ביטול הצעת מחיר

כאמור, אתם מחוייבים לשלם את הצעת המחיר שלכם.

יש אפשרות לבטל הצעות במקרים הבאים:

 • אם נותרו 12 שעות למכירה תוכלו לבטל את כל הצעות המחיר שהגשתם. הפעולה נעשית מתוך האיזור האישי שלכם ב- ebay. אתם בוחרים את המוצר הרצוי, מבקשים לבטל את ההצעות ומסמנים את סיבת הביטול:
  • חלה טעות במחיר שנקבתם. בטלו את ההצעה ומיד כתבו את הסכום הנכון שרציתם.
  • תיאור המוצר השתנה באופן מהותי לאחר שהגשתם את הצעתכם
  • הנכם מנסים ליצור קשר עם המוכר ללא הצלחה.
 • אם נותרו פחות מ- 12 שעות עד לסיום המכירה, תוכלו לבטל את הצעת המחיר האחרונה שהגשתם, שטרם חלפה שעה מהצעתה. הצעות מחיר קודמות על המוצר ישארו בתוקפן. גם כאן תצטרכו לכתוב את סיבת הביטול.
 • בכל מקרה אחר תפנו למוכר.

זכיתם במכרז אך אינכם מעוניינים לממש את הזכייה?

תוכלו לפנות למוכר ולנסות לבטל את הזכייה. נסו לנקוב בסיבה משכנעת שתגרום לו לבטל את העסקה. במידה והמוכר מסרב, תוכלו לפנות שירות הלקוחות של איבי ולבקש את עזרתם, בתוספת סיבה הגיונית כעילה לביטול. לרוב, העסקה אכן תבוטל.

כללים לרכישה בטוחה ונכונה ב- ebay

 • מומלץ לרכוש רק ממוכרים בעלי דירוג גבוה שמאחוריהם מספר גבוה של ביקורות חיוביות. במידה והמוכר מסומן כ - Top Rated Seller, מומלץ להעדיף אותו.
 • מומלץ לרכוש רק ממוכרים המספקים money back guarantee
 • מומלץ לרכוש במטבע מקומי ולא בשקלים
 • מומלץ לרכוש באמצעות PayPal. מרבית המוכרים מקבלים תשלום באמצעות PayPal והמערכת מספקת הגנה, במקרה הצורך, עד 45 יום מהקנייה.
 • השוואת מחירים מול אתרים אחרים – חשוב לדעת, כי פלטפורמת ebay מאפשרת למתווכים לגזור קופון על חשבון הצרכנים, כשהם רוכשים מוצרים בזול ומוכרים אותם במחיר גבוה יותר. לכן, מומלץ לערוך השוואת מחירים ברשת לפני שתבצעו רכישה.
 • בנוגע למכרזים, המתנה לרגע האחרון היא דרך יעילה להגדיל את סיכויי הזכייה במכרז. המתינו לדקות האחרונות של המכירה ופשוט הגישו הצעה גבוהה במעט מההצעה הגבוהה ביותר. אפשרות נוספת היא לחפש מכרזים בהם פחות אנשים מציעים, כמו מקרים בהם שם המוצר אויית עם שגיאת כתיב. חפשו את המוצר בתוך איביי כשאתם מאייתים אותו עם שגיאות כתיב נפוצות.
 • אם אתם חושדים בהונאה כלשהי מצד מוכר, דווחו לאתר איביי.
 • איך להימנע מהונאות:
  • אל תקנו ממוכרים חדשים שאין עליהם ביקורות טובות.
  • אם מוכר מציע מוצרים יקרים במחיר זול מאד או מוצרים שאזלו מהשוק – תחשדו.
  • נהלו את כל העסקה כולל התשלום בתוך אתר איביי, אחרת ההגנות של איביי לא יחולו על המכירה.
  • אם אתם משתמשים בתוכנות מכרז חיצוניות ל- ebay כדי להעלות את סיכוי הזכיה, תשתמשו רק במערכות מוכרות ובטוחות שלא יגנבו את פרטיכם. השתדלו גם לתת להן מעט פרטים אישיים ככל האפשר.

איך נמנעים מסגירת או השעיית חשבון לקוח איביי

eBay רשאית לסגור את חשבון הלקוח שלכם אם ביטלתם יותר מידי הזמנות מוצרים או אם יש נגדכם לפחות 3 תלונות מצד מוכרים על אי תשלום כאשר זכיתם במכרז.